Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Evde Beslenebilecek En Tatlı 10 Küçük Köpek Cinsi

Anasayfa > Gündem

Bugün çok minnoş bir içerikle karşınızdayım. Büyümeyen köpek cinsleri, küçük köpek cinsleri, tüy dökmeyen köpekler gibi pek çok farklı konuda soru işaretlerinizi gidereceğim. Ev köpekleri, evde beslenen köpekler ile ilgili bilgiler de arıyorsanız buyrun içeriğimize.

1. Maltese (Malta Köpeği)

1. Maltese (Malta Köpeği)

Bu cins çok fazla tüy dökmez, bu yüzden hayvan tüyü ile ilgili sorunlarınız ve alerjiniz varsa bu cins harika bir seçenektir. Arkadaş canlısı köpeklerdir. Diğer köpek ve kedilerle iyi anlaşırlar. Bu köpek sürekli bir insan temasına ihtiyaç duyacağından, bakımına çok fazla zaman ayıramayacaksanız akıllı bir seçim değildir. Bir Maltese’ i  harika şeklini korumak için düzenli olarak taramanız gereken düz ve uzun beyaz tüylü postundan rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Malta Köpeklerinizi yakınınızda tutun ama çok fazla ilgi göstermeyin çünkü bu davranış bozukluklarına sebebiyet verebilir.

2. Boston Terrier

2. Boston Terrier

Boston terrierler, çocuklarla çok iyi bağ kurdukları için muhteşem bir aile köpeği olurlar. Sürekli tımar işlemi ihtiyacı duymayacaklarından ve mobilyalarınızın üstüne tüy dökmeyeceklerinden maliyetten tasarruflu bir seçenektir. Fazla tüyleri yok etmek için haftada bir veya iki kere tımarlayın, böylece tüy dökümünü azaltırsınız. köpeğinizin mobilyalarınızı, ayakkabılarınızı ve başka değerli eşyalarınızı çiğneme eğilimi varsa eğitim gerekli olabilir.

3. Pug

3. Pug

Kısa bacaklar, kırışık suratlar ve sevecen kişilikleriyle Puglar mükemmel arkadaşlardır. Ama hazırlıklı olun: inatçı olabilirler ama genelde memnun etmeyi isterler. Yüzlerinin şekli hırıltı ve horlamaya eğilimliler demektir. Bu yüzden eğer köpeği gece odanıza getirirseniz uyumanıza engel olabilirler.

4. Pomeranya Köpeği

4. Pomeranya Köpeği

Pomeranya Köpekleri tatlı ve naziklerdir ama gürültülü olabilirler; özellikle çocuklarla etkileşimlerinde. Yinede, yavru aldığınız sürece çocuklu evlere muhteşem bir katkı sağlarlar. Büyük olumsuz yönüyse çok fazla tüy döküyorlar. Bu yüzden eğer evde yeni bir bebeğiniz varsa almayın.

5. Chihuahua

5. Chihuahua

Chihuahua’nın ufak tefek görünümüne kanmayın. Arsız ve kestirilemezler, rahatsız edildiklerinde çocukları ısırırlar. Bu yüzden evde küçük çocuğunuz varsa bu köpekten almayın. Binada yeni bir köpek olduğunu sezerlerse sürekli havlarlar ve sizin dikkatinizi çekmek isterler. İyi taraflarıysa sahiplerine şiddetli sadakatleri ve kedilerle iyi anlaşabilmeleri – düzgün bir tanıştırma sonrası.

6. Shih Tzu

6. Shih Tzu

Evde küçük çocuklarınız varsa nazik ve dostça tavırları onlarla mükemmel uyum sağlar çünkü bu köpekler arkadaşlık için yetiştirilmişlerdir. Fazla tüy dökmezler, ama kalın derileri matlaşmaması için düzenli tımara ihtiyaç duymaktadır. Asil ve sevecen bir arkadaş istiyorsanız bir Shih Tzu almayı aklınızda bulundurun.

7. Pekinez

7. Pekinez

Pekinezler çok az egzersiz ihtiyacı duyan, gerçi iyi bir yürüyüşü severler, inanılmaz derecede sevecen köpeklerdir. Bu köpekler harika bir kucak köpeğidir, ama kendi istediklerini de yapmayı severler. Bir Pekinez köpeğim var ve şimdiye kadar sahip olduğum ev içinde beslenebilecek en iyi hayvanlardan biri. Sevecen, korumacı ve çocuklarla iyi anlaşıyor. Pekinezler çok fazla tüy dökmese de ayda bir kere tüylerini tımar etmeniz gerekir. Pekinezler diğer köpeklere göre daha uzun süre ev eğitimine ihtiyaç duyabilir. Ama bakımı kolaydır ve beraber oynaması güzeldir.

8. Dachshund

8. Dachshund

İster inanın ister inanmayın, bu köpekler mükemmel koruyuculuk yaparlar. Sahibine ve ailesine çok bağlıdır ama tanımadıkları çocuklara karşı agresif olabilirler. Uzun vücutları ve kısa, kütük gibi bacakları dolayısıyla, obezite ve omurilik problemlerine yatkındırlar. Bu ırktan bir köpek tercih edecekseniz, onunla çok uzun yürüyüşler yapmamalısınız.

9. Minyatür Schnauzer

9. Minyatür Schnauzer

Normal terrierlerden daha sakin olan bu ırk, oyuncu, meraklı ve cesurlardır. Kapı önünden geçenlere havlama huyları çok sevimli olmasa da, çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve aileler için mükemmel seçimlerdir. Ayrıca çok fazla tüy dökmezler ve koku bırakmazlar.

10. Minyatür Poodle

10. Minyatür Poodle

Hassas bir ırk olan Minyatür Poodlelar, bir kişiye bağlanırlar ve yabancıların yanında utangaçtırlar. Çocuklarla, köpeklerle ve diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşırlar. Poodleların vücut yapıları atletiktir ve vücutlarını çok iyi taşırlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1321
762
380
347
249
205
204
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Melek Avcı

Köpekler alınıp-satılacak eşyalar değiller, yukarıdaki türler arasında olmayan tüm cinsler de sevgi görürse sizin arkadaşınız olabilir, lütfen satın almayın,... Devamını Gör

Kibwe Chizoba

evde beslenebilecek derken ? köpekler binlerce yıl önce kurtlardan evcilleştirilmiştir. Vahşi özelliklerini kaybetmiş ve insanlara muhtaçtır. Bütün köpekler ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Zaten bir kopegi cinsi icin beslemek isteyen insani darilma ama kaale almaya bile tennezul etmem..butun kopekler sevgiyi hakeder..lutfen ayrim yapmayalim sev... Devamını Gör