Görüş Bildir

etiket Etiketin Altından Farklı Tarih Çıkıyor! Kovid-19 Hastalarına Bayat İlaç Verildiği İddiası Gündemde

Anasayfa > Gündem

Sağlık Bakanlığının bazı Kovid-19 hastalarına son kullanma tarihi geçmiş ilaç verdiği iddia edildi. Pek çok vatandaş, verilen ilaçların üstündeki etiketi kaldırdığında farklı bir tarihle karşılaşınca yetkililere tepki gösterdi.

İddialara verilen yanıtta ise ilaçların tarihlerinin geçmediği, tarihlerde ara ara güncelleme işlemi yapıldığı belirtildi.

 

Sosyal medyada ortaya atılan iddialara göre filyasyon ekipleri, koronavirüse yakalanan vatandaşlara son kullanma tarihi geçmiş ilaç dağıtıyor.

Pek çok vatandaş tedavi için kullandıkları 'favipiravir' etken maddeli ilacın üzerine yapıştırılmış tarih etiketini kaldırınca kutunun üzerinde geçmiş bir tarih ile karşılaşıyor.

Duygu Arıcı adındaki Twitter kullanıcısının paylaştığı fotoğraflar. 👇

Arıcı'ya yanıt veren çok sayıda Twitter kullanıcısı, kendilerine verilen ilaçların fotoğraflarını paylaştı. 👇

👇

👇

Antalya'da iki hasta CİMER'e başvurdu

Antalya'da iki hasta CİMER'e başvurdu

Fotoğraf: Gazete Duvar

Gazete Duvar'ın aktardığına göre Antalya’da koronavirüse yakalandıktan sonra karantinaya alınan M.Ç. ve Mustafa İnan adlı iki vatandaşa da filyasyon ekibi tarafından bayat ilaçlar verildi. M.Ç.’ye verilen ilacın son kullanma tarihinin üzerinden 5 ay, Mustafa İnan’a verilenin ise üzerinden 11 gün geçmişti.

CİMER'e başvurdular

Bu durum sonrası 23 yaşındaki M.Ç. ve 24 yaşındaki Mustafa İnan, kendilerine bayat ilaç verildiği şikayetiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurdu.

İl sağlık müdürlüğünden yapılan açıklama için 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
178
65
29
11
7
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?