Ethem Sarısülük Maskeleriyle Mezun Oldular

 > -

Ethem Sarısülük'ün Maskeleriyle Mezun Oldular

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ( SBF ) 2012-2013 mezunu öğrencileri dünkü mezuniyet törenine, Bingöl’de tecavüzden yargılanan askerlerin serbest bırakılmasını ve polis şiddetini eleştiren pankartlarla çıktılar.

“Duyuyor musunuz sesi? İşte bu 90 kuşağının tepkisi. Olmayacak hiçbir zaman bir başkasının kölesi”, “Bir ölür bin diriliriz” ve “Tecavüz. Asker. Bingöl. Ağızlar kilit!” pankartları açan öğrenciler, polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün de maskesini taktılar.

Ankara Üniversitesi rektör yardımcısı Prof. Dr. konuşurken ise arkasını dönen öğrenciler, “Polis buradayken neredeydin” diyerek tepki gösterdi.

“Birileri size ‘Durmak yok, yola devam’ dediğinde siz durun” diyen SBF Dekanı Yalçın Karatepe “Tıpkı Taksim’de, Kızılay’da duranlar gibi durun” dedi.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Yrd. Doç. Dr. Pınar Ecevitoğlu ise yeni gelecek olan SBF öğrencilerine “mülkiyeli” olmayı açıklamanın zor olacağını belirtti.

“Kuşkusuz bundan sonraki kuşaklara ideal Mülkiyelilik üzerine ders vermek ve onları inandırmak bizler için hayli güç olacaktır.

“ ‘Mülkiyeli olmak devlet terbiyesi bilmektir, Mülkiyeli olmak protokolü bilmektir, Mülkiyeli olmak ayrıcalıktır’ diyerek karşılarına geçtiğimizde ‘Kahrolsun bazı şeyler’ diye haykıracaklardır.”

Serhat Korkmaz / Bianet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBingölEthem SarısülükPolisTecavüzTürk Kızılayı
Görüş Bildir