Ethem Sarısülük Ankara Sokaklarında

 > -

Erdal Eren'den sonra Ethem Sarısülük

Ankara'da beyin ölümü gerçekleşen Ethem Sarısülük için Konur Sokak'ta poster açıldı. Eylemin bir benzeri 12 Eylül darbesinden sonra yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren için yapılmıştı.

Başına isabet eden polis kurşunuyla ağır yaralanan ve günlerce Ankara Numune Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veren Ethem Sarısülük’ün dün beyin ölümü gerçekleşti. Ethem’in ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken Sarısülük’ün anısı Konur Sokak’ta yaşatıldı. Sokağın Meşrutiyet Caddesi tarafında bulunan üst geçidin merdivenlerine Sarısülük’ün büyük boy bir posteri yapıştırıldı. Kimin tarafından yapıldığı bilinmeyen posterin benzeri daha önce de 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda, 12 Eylül darbesinden sonra yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren için yapılmıştı.

Kızılay’ın en merkezi noktalarından biri olan Konur Sokak’tan geçen vatandaşlar bu sabah ilginç bir sürprizle karşılaştı. Sokakağın Meşrutiyet Caddesi tarafında bulunan üst geçidin basamaklarına büyük boyutlarda Ethem Sarsülük’ün fotoğrafı işlenmişti. Dün akşam saatlerinde ailesi tarafından beyin ölümünün gerçekleştiği Hastane önünde yapılan bir açıklama ile kamuoyuna duyrululan Sarısülük için yapılan eylemin bir benzeri 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda, 12 Eylül darbesinden sonra yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren için yapılmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraEthem SarısülükİdamPolisTürk Kızılayı
Görüş Bildir