Ethem Sarısülük'ün Kafasından Kurşun Çekirdeği Çıktı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ethem'in Kafasından Kurşun Çıktı!

Ethem'in Kafasından Kurşun Çıktı!

Ethem Sarsülük'ün otopsindeki bulguları açıklayan avukatları, Ethem'in kafasından mermi çekirdeği çıktığını ve merminin "sekme" sonucu değil, doğrudan kafasına girdiğini söylediler.

Ankara'daki Gezi Parkı eylemleri sırasında polis tarafından vurulan Ethem Sarısülük'ün otopsisi yapılıyor. Avukatlarının verdiği bilgiye göre, Ethem'in kafasından mermi çekirdeği çıktı.

Merminin sektiği iddialarına da yanıt veren avukatlar, otopsi sonucuna göre merminin kafatasına doğrudan girdiğinin saptandığını söylediler.

(soL - Haber Merkezi)

Haberin Tamamı İçin:

Ethem Sarısülük Otopsi Sonucu Avukatlarının Açıklaması

14 gün boyunca yoğun bakımda hayat mücadelesi veren ve önceki gün beyin ölümü gerçekleşen, ardından da dün kalbi durarak ölen 26 yaşındaki işçi direnişçi Ethem Sarısülük'ün bugün yapılan otopsi sonucunda, avukatları vücudundan mermi çıkarıldığı bilgisini verdi.

Ethem Sarısülük otopsi sonucunda kafasından çıkarılan metal cismin mermi olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Avukatları Ethem Sarısülük'ün otopsisinde vücudundan mermi çıktığını açıkladı. Otopsinin bir başka sonucu da yaralanma, sekme etkisiyle olmadığı yönünde. Eşdeyişle, kurşun Ethem'in vücuduna sekmeden, direkt saplanmış. Ethem sarsülük'ün abisi de yaptığı açıklmada Ethem'in başından çıkan cismin metal mermi çekirdeği olduğunu söyledi. Sarısülük'le ilgili keşif tutanağına göre de "mermi sekme sonucu girmedi, çevrede sekecek alan yok", polisin ön tespiti: "Doğrudan ateş yok".

spothaber

Haberin Tamamı İçin:

Ethem Sarısülük'ün Otopsi Raporu Tamamlandı! İşte Detaylar

Gezi Parkı eylemelerinde Ankara'da yapılan gösterilerde yaralanan ve dün hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün otopsi raporu tamamlandı.

Ankara'da yapılan gösterilerde 1 Haziran günü başına gelen yabancı bir cisimle yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün otopsi raporu tamamlandı. Soruşturma savcısı Veli Dalgalı ile ailenin avukatları da otopside hazır bulundu. Edinilen bilgilere göre otopsiye Sarısülük'ün kafa bölgesinden başlandı. Yapılan incelemeye göre bir adet mermi çekirdeği tespit edildi. Söz konusu çekirdeğin görüntüsü alındı. Bu sırada aile avukatlarından Kazım Bayraktar basına bir açıklama...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraEthem SarısülükGezi ParkıPolis
Görüş Bildir