Ethem'i Vuran Polise 24 Saat Koruma

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ethem'i Vuran Polise 24 Saat Koruma

Gezi direnişi esnasında Ethem Sarısülük'ü başından vurarak ölümüne sebebiyet veren polis Ahmet Ş.'nin 'koruma kalkanı' güçlendiriliyor. Bilirkişi raporlarına, tanıklara rağmen tutuklanmayan ve hatta hakkında tutuklama da istenmeyecek olan Ahmet Ş.'ye polis koruması da verildi.

Gezi eylemleri sırasında Ethem Sarısülük'ün ölümüne sebep olan polis Ahmet Ş.'nin etrafındaki koruma kalkanı büyütülüyor. Ölüme tanık olanların tutuklandığı, polisin isminin günlerce saklandığı, mahkemenin polisin meşru müdafada bulunduğunu öne sürüp tutuklamadığı Ahmet Ş. hakkında bilirkişi raporu da basına yansımıştı. Bilirkişi raporu Ahmet Ş.'nin mahkemede verdiği ifadeleri yalanlıyordu. Rapora göre Ahmet Ş. arada kalmamış, yere düşmemiş göstericilerin içine dalmıştı. Ahmet Ş. havaya ateş ettiğini ancak 3. atışta bileğine gelen taş nedeniyle namlusunun pozisyonunun değiştiğini iddia etmişti. İncelenen görüntülerin hiçbirinde Ahmet Ş’nin bileğine gelen taşa rastlanmadı. Bütün bunlara rağmen tutuklanmayı bir kenara bırakın Ahmet Ş.'ye bir de koruma verdiler.

AHMET Ş. 24 SAAT KORUNACAK

Polis Ahmet Ş. özel koruma kapsamına alındı. Ankara Emniyeti İstihbarat Şubesi, üç yıllık polis memuru Ahmet Ş.’nin başta DHKP-C olmak üzere sol örgütlerce hedef alındığını iddia etti. Raporu değerlendiren Valilik jet hızıyla Ahmet Ş.'ye koruma tahsis etti. Oturduğu ev polis korumasına alınan Ahmet Ş’ye yakın koruma polisi de verildi. Ahmet Ş. 24 saat esasına göre korunacak.

Yurt

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraEthem SarısülükPolis
Görüş Bildir