Estetik Ameliyatın Sonucunu Önceden Öğrenin!

-

Estetik Ameliyatın Sonucunu Önceden Öğrenin!

Estetik Ameliyatın Sonucunu Önceden Öğrenin!

Estetik cerrahi , teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya devam ediyor. 3D vectralkompütür yazılımlarıyla sanal ameliyat da bunlardan biri… Bu yöntem sayesinde ameliyat sonrası oluşacak görüntü, operasyon öncesinde tüm ayrıntılarıyla hastaların karşısında oluyor.

Superplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Estetik , Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner, 3D trendiyle ilgili şu bilgileri aktarıyor:

“Önceden uzayın derinliklerini ölçmek için kullanılan yazılımlar artık estetik cerrahide de etkin. Örneğin meme büyütme, burun, kaş kaldırma gibi operasyonlarda üç boyutlu ameliyatın provası yapılarak hasta, ameliyat sonrası oluşabilecek görüntüsünü biliyor ve tercihini bu yönde yapıyor. Şu an yükselişte olan trend, ameliyat öncesinde ameliyat sonrasını gösterebilen üç boyutlu fotoğraflama sistemleri. Özellikle uzayın derinliklerini ölçmek için kullanılan bu yazılımlar, artık estetik cerrahide kullanılıyor. Hastaya tüm alternatifler ve ameliyat yöntemleri bilgisayarda gösterilerek, sanal ameliyatı gerçekleştiriliyor ve hasta, ameliyat sonrası oluşabilecek gerçek görüntüsünü biliyor. Bu teknoloji boyut, yerleşim ve şekildeki ufak değişikliklerin uygulanan bölge üzerinde nasıl bir farklılık yaratacağını önceden gösteriyor. Bu yönüyle hastaların istemediği sürpriz sonuçlara fırsat vermeyen oldukça olumlu bir yenilik.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kaştrend
Görüş Bildir