Esra Erol'un Programında Ortaya Çıkmıştı! Hastanenin 'Öldü' Dediği Onlarca Bebeğin Başka Ailelere Verildiği İddia Ediliyor

 > 
87PAYLAŞIM

Esra Erol'un programında gündeme getirdiği dehşet veren olayla ilgili  Adana Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.  Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde 1980-1990 yılları arasında doğan bebeklerin ailelerine, bebeklerin öldüğü söylenerek başka kişilere verildiğine yönelik iddialar nedeniyle soruşturma başlatıldı...

AA'da yer alan habere göre, Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, konuya ilişkin iddiaların ortaya çıkması üzerine soruşturma kararı alındığı belirtildi.

'11 vatandaş aynı ve benzer iddialarla müracaatta bulunmuştur'

İddialara konu olan olayların 1980-1990 yılları arasını kapsadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Adana Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde 1980-1990 yılları arasında gerçekleşen doğum olaylarında hastane görevlileri ve diğer şüpheli kişilerce doğan bebeklerin ailelerine, bebeklerin öldüğü söylenerek başka kişilere verildiğine yönelik iddialar nedeniyle soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımıza bugüne kadar çoğunluğu 1980 yıllarında gerçekleştiği iddia edilen olaylarla ilgili 11 vatandaş aynı ve benzer iddialarla müracaatta bulunmuştur."

Emniyete talimat verildi

Açıklamada, alınan ifade ve beyanlar doğrultusunda Başsavcılık tarafından İl Emniyet Müdürlüğüne olay ve iddiaların araştırılması, bilgi ve belgelerin temin edilmesi, beyanların alınması, suç işlendiğine yönelik delillerin elde edilmesi halinde şüphelilerin tespit edilerek yakalanması yönünde talimat verildiği bildirildi.

Hastane kayıtları istendi

Meydan Doğumevi Hastanesi'nde görevli kamu görevlileriyle ilgili araştırma ve ön inceleme yapılıp sonucunun bildirilmesi için Adana Valiliğine de yazı yazıldığının belirtildiği açıklamada, "Hastane arşivindeki mevcut kayıtlar ile olay tarihlerinde doğum sırasında öldüğü söylenen bebeklerin defin işlemlerine ilişkin süreçle ilgili belgelerin hastane ve belediye kaynaklarından araştırılıp temin edilmesi ve incelenmesi süreci devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde doğan bebeklerin başka ailelere verildiği iddiası Esra Erol'un programında da gündeme geldi.

Senelerdir gerçek ailesini arayan Reşit Ongun adlı gencin başına gelenleri anlatmasından sonra programa onlarca aile başvurdu.

DNA testleri yapıldı

1984 yılında Adana Meydan Hastanesinde doğan ve doğduğu gün evlatlık verilen Reşit Ongun ve onu büyüten anne Kerime yaşananlarla ilgili Leyla Atay'ı suçladı. Anne Kerime, Leyla Atay ile birlikte Reşit’i hastaneden beraber çıkardıklarını söyledi.

Programa katılan ve aynı hastanede doğum sonrası kendilerine çocuklarının öldüğünün söylendiğini belirten onlarca aile, DNA testi yaptırdı. Ancak hiç biri Ongun'un ailesi çıkmadı.

Herkes aynı ismi verdi: Leyla Atay!

Reşit Ongun’un üvey annesi hemşire Leyla Atay’ın yardımı ile çocuğu hastaneden çıkardıklarını itiraf etmişti.

1984’ten sonra o hastanede doğum esnasında bebeklerinin öldüğünün kendilerine söylendiğini belirten ailelerin hemen hepsi aynı ismi verdi: Leyla Atay.

Sosyal medya yaşanan korkunç olaylara tepkisiz kalmadı: 'Bu nasıl vicdan?'

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir