Esra Dermancıoğlu, Erkeğin Eşine Başka Kadın İstediğini Söyleyebilmesi Gerektiğini Savununca Tartışma Çıktı!

2.4bPAYLAŞIM

Aldatılmak sizin için problem mi yoksa değil mi? Ne diyorsunuz?

Bu hafta Armağan Çağlayan'da, yaptığı açıklamalar ve paylaşımlarla son dönemde sıkça gündem olan oyuncu Esra Dermancıoğlu vardı.

Haliyle yine programda sansasyon yaratmayı başardı kendisi!

İkili ilişkilerle ilgili konuşan Esra Hanım, aldatılmanın kendisi için sorun olmadığını söyledi ve ekledi...

“Bir erkek eşine gidip ‘ya benim canım başka kadınlar çekiyor’ diyemiyor. Diyemediği için de yalanlara, aldatmalara, arkadan iş çevirmelere başvuruyor. Kadınlar eşlerinin bunları rahatlıkla diyebilmesini sorun etmemeli.”

Şu şekil söyledi valla:

Kendi eşi de aynı şekilde söylemiş, dert etmemiş... Şöyle anlatmış onu da: “Biz bir seyahate gideceğiz. O gece arkadaşlarımız gitti, berjerde oturuyoruz. Elinde viski böyle sallıyor. Birden bir şey mi oldu, sen beni mi aldatıyor musun? dedim. Evet dedi. Sonra konuştuk çok konuştuk. Sonra da boşandık. Şimdi çok tatlıyız. Benim kızımın babası çok da şeker bir adam. Ama yani sıkılmış…”

Sonra da eklemiş: “Bir erkeğin beni aldatması bana asla bir sorun değil. Asla ve bunu adalet sistemine de sokmuyorum. Bir erkeğin ya da bir kadının birbirini aldatma konusunu asla adalet içine sokmuyorum. Bu başka bir güdü, istemiyordur başka bir şeydir.”

Sonrası mı?

twitter.com

Şu tarz yorumlar:

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Efendim, bir de size soralım o zaman... Ne diyorsunuz bu hanımefendinin dediklerine?

Aşağıda bir konuşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alara-buyukates

Röportajı dinleyip yorum yapın ya. parmağı olan yazıyor. kadın aşkın bittiği yerde medeni bir şekilde konuşulup ilişkiyi sonlandırmak gerektiğini söyledi. Neanderthallerin anlamasını beklemek güç tabi

esin-cabuk

Kadın demiyor ki beni aldatsın, erkektir, hakkıdır. Bahsettiği konu her ilişkinin başlaması kadar bitmesinin de normal olduğu ve bu nedenle aldatıldığımı öğrenmek benim için sorun olmaz, öncelikle konuşurum, dinlerim ve bitiririm diyor. Gayet medeni, gayet makul bir davranış fakat çarpıtılması çok anlamsız.

the_queen

Evet yine de diyor ki aldatabilir, olabilir.. Kusura bakmayın ama birinin ilgisi bittiyse eşine/sevgilisine karşı, bu aldatma öncesinde bu konuşma yapılır, ilişki bitirilir sonra kim ne halt yemek istiyorsa yer. Aldatmayı normalleştirmeye gerek yok.

naz-basdas

Yalnız aldatma denilen olay dünyanın neresinde olursa olsun yalnış olan birşeydir olayı türkiyeye bağlamak bence gayet komik böyle insanlar ciddiye bile alınmamalı :D

turkan-zrn

Esra'nın burada bahsettiği mevzu; dürüstlük. %100 katılıyorum. "Aşkım, bebeğim, hayatım" yalanlarıyla bir evlilik/ilişki sürmektense, ya da başkasından duymaktansa karşımdaki insandan duymayı tercih ederim. Milyonlarca örnek var; instagramdan "kocişim" paylaşımları yapan kadınların kocasının tinder'da fink attığı, dm'den yürüdüğü bir dönem sonuçta.

the_queen

Peki neden "aldatma"dan sonra ? Neden aldatmadan önce değil ? Sizin dediğiniz tam dürüstlük olmuyor. Yiyeceği haltı zaten yemiş ? Asıl dürüstlük böyle bir sadakatsizliğe yeltenmeden madem içindeki her şey bitti , ilişkiyi sonlandırıp sonra ne yapacaksa yapılmasıdır.

turkan-zrn

Öncesi sonrasına takılıp demogoji yapan sensin. Aldatmış ya da aldatacaksa konuşursun ayrılırsın, ama siz alışmışsınız "ya benimsin ya toprağın" soslu arabesk yavşaklığına.

patates-sogan-lobisi

Programın tamamını izledim neden kızıldığını anlamadım. Bir erkek başka bir kadından hoşlansa, aşık olsa bunu karısına Türkiye de söyleyemiyor diyor. Armağan bey de peki sizin eski eşiniz söyledi mi diyor. O da evet sonra oturduk konuştuk ve boşandık diyor. Kadın ya da erkek birbirini Türkiye de eş değil sahip olunan bir şey olarak gördüğünden tercihleri dikkate alınıp medeni bir şekilde ayrılamadıklarının altını gayet güzel çizmiş. Bu kadar güzel bir açıklama ancak bu kadar salakça başka yöne çekilebilirdi.

the_queen

Alakası yok. Kendi cümlesi aldatabilir bunu söyleyebilir diyor. O konuşmayı aldatma sonrasında yapmaktan bahsediyor. Kusura bakmayın ama bu da aldatmayı normalleştirmektir. Gerçekten dürüst ve saygılı bir insan zaten böyle bir şeye yeltenmeden önce madem içindeki her şey bitti o ilişkiyi bitirir o konuşmayı önce yapar, sonrasında ne halt yiyecekse yer, kimle birlikte olacaksa olur. Biri ile birlikteyken değil .

Görüş Bildir