Esra Bir Haftadır Kayıp, Ailesi Ellerinde Fotoğraf, Sokak Sokak Onu Arıyor

 > -

19 yaşındaki Esra Çakal bir haftadır kayıp. Ailesi en son çarşamba günü işe giden genç kızın uyuşturucu kullanan bir kişi tarafından kaçırıldığını iddia ediyor. Savcılığa suç duyurusunda bulunan ve herhangi bir sonuç alamayan ailesi sokak sokak kayıp ilanı asıp Esra'yı bulmaya çalışıyor...

Beykoz'da çalışan 19 yaşındaki Esra Çakal, geçtiğimiz Çarşamba günü gittiği iş yerinden bir daha dönmedi. Üzüntüye boğulan ailesi Esra'yı bulmak için ellerinde fotoğraflarla Beykoz'u sokak sokak dolaşıyor. 

Duvarlara, otobüs duraklarına Esra'nın fotoğrafını asan baba Ahmet Çakal, "Kızımın kimin tarafından götürüldüğünü biliyorum. Polise gittim, savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bir haftadır bir netice alamadım. Bugün tekrar polise gittim. Kızımı kaçıranların bütün bilgilerini verdim. Ama herhangi bir sonuç alamadım. Bir haftadır kızımızı bekliyoruz" dedi.

Kızlarının tehditle kaçırıldığını ileri süren baba Ahmet Çakal, "Esra, Çarşamba gününden beridir kayıp. Kızımız 19 yaşında. Hem öğrenci hem çalışıyor. En son Çarşamba günü işe gitti. Çalıştığı yerden çıktıktan sonra eve gelmedi, kayıp. Benim kızımın nereye gittiğini, kaçıranları biliyoruz. Benim kızım kendi gönül rızası ile gitmez. Benim kızımı tehditle kaçırdığını, kaçıran kişinin babası dahil, bunu söylüyor bana" şeklinde konuştu.

Gözyaşlarını tutamayan anne Hanife Çakal ise, "Gelsin, korkmasın. Biz onun arkasındayız. Biz çaresiz ve perişanız. Hiç sesini bile duymadık. Endişeliyiz yani. Kendi rızası ile gitmiş olamaz. Nasıl olabilir ki bir tinerci ile. Tehdit ediliyormuş zaten. Gitmiş, yok yani. Çaresiz bir haftadır perişanız" diye konuştu.

Kardeşi Elif Çakal da, "Kardeşimi arıyorum. Benim ailem korkulacak bir aile değil. Çıksın gelsin biz arıyoruz onu. Korkmasın bir şeyden. Edirne'de öğrenciyim. Onu aramak için buraya geldim" dedi.

İHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Uyuşturucuanne
Görüş Bildir