Esnaf 'Alkol Yasası' İçin Mahkemede

-

Esnaf 'Alkol Yasası' İçin Mahkemede

Esnaf 'Alkol Yasası' İçin Mahkemede

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yürürlüğe giren yeni Alkol Yasası’nın iptali için bazı esnafın Anayasa Mahkemesi’ne başvurduğunu açıkladı. Mayısta TBMM’de kabul edilen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayladığı 6487 sayılı yasa ile alkollü içkilerin 22.00 ile 06.00 saatleri arasında satışı yasaklandı.

DHA'nın haberine göre; Palandöken şöyle dedi: “Sadece turistik değil, Türkiye’nin neresinde olursa olsun, açma ruhsatına tabi olduğu bölgenin ruhsatındaki saatlere riayet edilmesi lazım. Yoksa çifte standarttır. Adamın ruhsatı gece 01.00’e kadar ve siz buna ‘22.00’den sonra alkollü içki satamazsın’ diyorsun. Türkiye’de böyle aşırı alkole düşkünlük de yok. Birkaç tane içmesini bilmeyenin yaptığı hareket nedeniyle 200 bin esnafın mağdur edilmesi son derece kötü.”

‘Yazılı saatlere bakılsın’

Belirlenen saatler dışında satış yapanlara verilecek olan 29 bin 303 lira ile 146 bin 527 liraya varan para cezalarını esnafın ödeyemeyeceğini savunan Palandöken, “Dükkanların kapanması yerine, ruhsatlarındaki yazılı saatlere müsaade edilmeli” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir