Esnaf Adil Öksüz'e 'Ahlaksız' Teklif: 'Seni İhbar Edelim, Amorti ya da Teselli İkramiyesi Alalım'

 > -

FETÖ imamı Adil Öksüz ile aynı ad ve soyadı taşıyan esnaf para ödülü için kendisinin ihbar edilmesinden yakınarak mahkemeye başvurdu. Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde yaşayan Öksüz, soyadının 'Cantürk' olarak değiştirilmesi için dilekçe verdi.

Esnaf Öksüz, 'Kısa sürede bu soy isminden kurtulup huzura kavuşmak istiyorum' dedi.

Aslen Andırınlı olup, darbe girişiminin kara kutusu olduğu belirtilen ve başına da 4 milyon lira ödül konulan akademisyen Adil Öksüz ile aynı ad ve soyadı taşıyan Hacıveliuşağı Köyü'nde bakkal olan Adil Öksüz, 15 Temmuz'dan sonra zor günler yaşayamaya başladı.

Zaman zaman gözaltına alınıp gerçek ortaya çıkınca serbest bırakılan Adil Öksüz, çareyi soyadını değiştirmekte buldu

Doğan Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; ilçe dışına çıkamamaktan yakınan Adil Öksüz, Andırın Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak soyadının değiştirilmesini istedi. Öksüz, mahkemeye verdiği dilekçede 'Öksüz' olan soyadının silinip yerine 'Cantürk' yazılmasını talep etti.

Ödülü duyan beni arıyor; 'Biz seni ihbar edelim, sonuçta sen olmadığın anlaşılır ama belki bir amorti ya da teselli ikramiyesi alabiliriz' diyorlar

Öksüz, 'Şaka da olsa bu soy ismi taşımak artık bana çok büyük huzursuzluk veriyor. Kısa sürede bu soy isminden kurtulup huzura kavuşmak istiyorum. Bu alçak da bir an önce yakalanır da ülkemiz huzura kavuşur' sözleriyle yaşadığı sıkıntıyı dile getiriyor.

Yaşananları bir de Adil Öksüz'ün ağzından dinleyelim

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir