"Eskisi Gibi mi Yoksa Ünü Geride mi Kaldı" Dedirten Lady Gaga Cephesinde Neler Oluyor?

0PAYLAŞIM

Tuhaf kıyafetleri, tuhaf performansları ile gündeme gelse de, bu tuhaflıkların önemli olmasının bir sebebi var. Çünkü kendisi çok çalışkan ve ürtken bir sanatçı. Kitleleri etkilemekte, kitlelerin sesi olma konusunda da oldukça başarılı. Haliyle bu kadar göz önünde olan ve bunu hak eden birinin aşırıdavranışları da hemen dikkat çekmekte. Bakalım Lady Gaga’nın kariyeri öncesinde hayatı nasılmış.

1. Lady Gaga - Bad Romance

Stefani Joanne Angelina Germanotta, 28 Mart 1986'da Upper East Side, Manhattan'daki Lenox Hill Hastanesi'nde Katolik bir ailenin kızı olarak doğdu.

2. Lady Gaga - 911

Cynthia Louise "Cindy"  ve İnternet girişimcisi Joseph Anthony "Joe" Germanotta, Jr.'ın en büyük kızıdır.İtalyan kökleri bulunan Germanotta'nın Kanadalı Fransız kökleri de vardır.

3. Lady Gaga, Bradley Cooper - Shallow

Kız kardeşi Natali moda öğrencisiydi. Manhattan'ın Upper West Side bölgesinde yetişen Germanotta, annesinin iletişim sektöründe sabah sekizden akşam sekize kadar çalıştığını, babasının da işte çok zaman harcadığını ifade etmekte.

4. Lady Gaga - Alejandro

Germanotta, on bir yaşından itibaren Manhattan'ın Upper East Side bölgesindeki özel bir Roma Katoliği kız okulu olan Kutsal Kalp Manastırı'na gitti.

5. Lady Gaga - Poker Face

Lisedeki öğrenim yıllarını "çok çalışkan, çok disiplinli" ama "biraz da güvensiz" olarak tanımlayan Germanotta, bu dönemi hakkında daha sonraları "Ya çok kışkırtıcı ya da çok tuhaf olduğum için alay konusu olurdum, ben de daha az göze batmaya çalıştım. Uyum sağlayamadım ve kendimi ucube gibi hissettim." ifadelerini kullandı.

6. Lady Gaga - Judas

Piyano çalmaya dört yaşında başlayan Germanotta, ilk piyano baladını on üç yaşında yazdı ve on dört yaşında açık mikrofon akşamlarında piyano performansı sergilemeye başladı.

7. Lady Gaga - Stupid Love

Aralarında Gönül Yolu'ndaki (Guys and Dolls) Adelaide ve Aptallar Şehri'ndeki (A Funny Thing Happened on the Way to the Forum) Philia olmak üzere lisedeki müzikallerin başrollerinde oynadı.

8. Lady Gaga - Marry The Night

The Sopranos dizisinin 2001'deki "The Telltale Moozadell" adlı bölümünde küçük bir rol olan afacan öğrenci rolünü üstlendi ve New York'taki gösterilerin seçmelerine katılıp başarısız oldu.

9. Lady Gaga - Born This Way

Lee Strasberg Theatre and Film Institute'ta on yıl boyunca metot oyunculuğu dersleri aldı.

10. Lady Gaga, Ariana Grande - Rain On Me

Liseyi bitirdikten sonra New York Üniversitesi'nin müzikal tiyatro konservatuvarı olan Collaborative Arts Project 21'a (CAP21) başvurdu.On yedi yaşında, erken kabul edilen yirmi öğrenciden biri olarak üniversitenin yurdunda kalmaya başladı.

11. Lady Gaga, Colby O'Donis - Just Dance

Şarkı sözü yazma yeteneğini geliştirmeye ek olarak sanat, din, sosyal sorunlar ve politika konularında kompozisyonlar ve pop sanatçıları Spencer Tunick ve Damien Hirst üzerine bir tez yazdı.

12. Lady Gaga - Perfect Illusion

Germanotta ayrıca pek çok rol için seçmelere katıldı ve 2005'te MTV'nin Boiling Points adlı reality şovunda yer aldı.

13. Lady Gaga - Paparazzi

Sonrası zaten malum 2000’li yılların en etkili sanatçılarından biri oldu, hala kariyerinin başındaki istekle çalışıyor ve pek çok sanat dalında üretime devam ediyor.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
demirhan-ciftci

ARTPOP albümü keşke bu kadar underrated olmasaydı daha iyi bilinirdi herkesin tek bildiği şey iğrenç bir etten elbise ya

moydinerzya

Ahahahaha adamın tek yeteneği götünden zart sesi çıkartmaktan fazlası değildir eminim gelmiş burada tüm dünyada dinlenen şarkıcıya vasıfsız demiş. G.tün yiyorsa onun yaptığı sahnenin aynısını 10 dakika aralıksız olarak yap bakalım. İnsan biraz kendini bilecek aga bilecek.

adamolunlan

Ya luzumsuz rezil bi' yaratık. Sikeyim şarkılarını da, yorumunu da. Etten kıyafet nedir, boynuzla sahneye çıkmak nedir amına koyayım? Biri yiyecek biri de hayvamda bulunan özelliker. Farkılık, tarz, özgürlük, cart curt diye anasını siktiniz dünyanın.

patavatsizmelek

Vallaha sizi bilmem ama bazen ufacık şeyler beni o kişiyi dinlemekten soğutuyor. Bunun nedenini bende anlamıyorum. Kişi aynı tarzda kalsa ve şarkı yapsa bile o noktadan sonra zevk alamıyorum. (Kötülemiyorum) Lady Gaga'nın etten elbise giymesi gibi...

annatonue

Lady Gaga et elbiseyi basının ilgisini ve ABD hükümetinin tepkisini çekmek amacıyla "Don't ask, don't tell" kanununun son bulmasını protesto ekmek için giydi. DADT ("Sorma, söyleme") 11 Aralık 1993 ile 20 Eylül 2011 arasında ABD'de yürürlükte olan ve LGBTQ+ bireylerinin orduda görev almalarını yasaklayan bir kanun. Gaga 2010 Video Müzik Ödülleri'ne eşcinsel ve transseksüel oldukları için görevlerinden ihraç edilmiş askerlerle birlikte katıldı, kırmızı halıda askerlerle birlikte yürüdü ve pozlar verdi.+

annatonue

Törenin sonunda da et elbisesini giydi ve elbisenin insanların inandığı şeyler için savaşma ihtiyacının bir ifadesi olduğunu, ABD ordusunun "Don't ask, don't tell" politikasından nefret ettiğini vurguladı. Amacı eşcinsellerin/transseksüellerin de ülkelerini koruyabilecek kadar diğer askerlerle aynı etten ve diğer insanlarla aynı olduklarını göstermekti.+

annatonue

Elbisenin amacını "Eğer inandığımız şeyler için harekete geçmezsek ve haklarımız için savaşmazsak çok yakında kemiklerimizin üzerindeki etler kadar hakkımız olacak." diyerek açıkladı. İnsan hakları örgütlerince adaletsiz olduğu düşünülen bu kanun, tepkilerden ve Gaga'nın et elbisesiyle verdiği mesajın etkisinden sonra o dönemin ABD başkanı Obama tarafından yürürlükten kaldırıldı.

annatonue

Yıllardır bu elbiseyi eleştiriyorsunuz ama neden giyildiği hakkında en ufak bir fikriniz yok. Araştırma gereği bile duymadan tüm cahilliğinizi kusuyorsunuz. Şimdi neden giydiğini bilerek soğumaya devam edebilirsin.

patavatsizmelek

Arkadaşım, bunları yazarken neden ÇEMKİRME ve HAKARET ederek yazma gereği duyuyorsunuz. Bu saldırgan tavırlarınızdan dolayı zaten işin DOĞRUSUNU bilseniz dahi kimse sizi sallamıyor. İNSAN gibi anlat o halde insan olanda zaten sana İNSAN gibi cevap verir. İLK 2 yorumunda İNSAN gibi anlatmayı becermişsin. Kİ bizim zaten bundan haberimiz var yani düşündüğün kadar CAHİL değiliz. Lakin tepki vermek için illa sahici etten kıyafet giymene de gerek yok! Kumaş dediğin zıkkıma her tür deseni basabiliyorsun zaten.

sk8er-boi

Just dancee 🥳

Görüş Bildir