Eskişehir Operasyonunda Tutuklu Kalmadı

 > -

Eskişehir Operasyonunda Tutuklu Kalmadı

Eskişehir Operasyonunda Tutuklu Kalmadı

Tutuklanan 5 kişiden 4’ü daha bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucunda serbest bırakıldı.

ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi’nde ihale soruşturması kapsamında tutuklanan 5 kişiden 4’ü daha bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucunda serbest bırakılınca tutuklu kalmadı. Tutuklananlardan 1 kişi de geçen pazartesi günü avukatının itirazı üzerine serbest bırakılmıştı.

Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik olarak düzenlenen soruşturma kapsamında ’Porsuk Çayı ve muhtelif kanallarda düzenlemeler, masal dünyası ve Eskişehir kentsel gelişim projesi yapım işi ihalelerine fesat karıştırıldığı, kamu zararına neden olunduğu’ iddiasıyla 23 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 16’sı savcılık tarafından serbest bırakıldı. 7 kişi ise, tutuklama talebiyle geçen hafta Perşembe günü mahkemeye sevk edildi. Bu kişilerden 2’si tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şirketler Koordinatörü Rıza Oruçhan Tansel, Satın Alma Daire Başkanı M.Recai Erdir, Genel Sekreter Yardımcısı T.Gürsel Gülerşen, Fen İşleri Daire Başkanı Selahattin Arpacı ve İmar İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Ercenk Şıkyazar tutuklanarak H Tipi Cezaevi’ne konuldu.

Tutuklananlardan Büyükşehir Belediyesi Satın Alma Daire Başkanı M.Recai Erdir’in avukatı, tutuklama kararını veren nöbetçi sulh ceza mahkemesinin kararına bir üst mahkeme olan asliye ceza mahkemesine itirazda bulundu. Üst mahkeme geçen Pazartesi günü, itirazı yerinde bulurken M.Recai Erdir’in tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Eskişehir
Görüş Bildir