Eskişehir'de Sabaha Kadar Gezi Eylemi

 > -

Eskişehir'de Sabaha Kadar Gezi Eylemi

Eskişehir'deki Espark Alışveriş Merkezi önünde yolu trafiğe kapatan göstericilere polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Sabaha kadar süren kovalamacada 1 polis memuru atılan taştan başından yaralanırken biber gazından etkilenen 4 kişi de hastaneye kaldırıldı.

Dün akşam saatlerinde Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki Espark önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi "Her yer taksim her yer direniş" ve "Hükümet istifa" şeklinde slogan atarak yürüyüşe geçti. Göstericiler, Üniversite Caddesi'nden Seylap, Sakarya, Kırım ve İsmet İnönü caddelerinden yürüyerek tekrar Espark Alışveriş Merkezi önüne geldi.

Gece ilerleyen saatlerde Espark Alışveriş Merkezi önünde kalan yaklaşık 500 kişi, yolu trafiğe kapatınca çevik kuvvet polisleri uyarıda bulundu. Yolu kapatmakta ısrar eden gruba Çevik Kuvvet polisleri biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Müdahalenin ardından kaçan göstericiler Yenibağar Mahallesi Seylap Caddesi'nde kısa sürede toplanıp barikatlar kurdu ve yer yer getirdikleri tahtaları ateşe verdi.

Çevik kuvvet polislerinin sert müdahalesiyle karşılaşan göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı. Bir süre ara sokaklarda gösterici kovalayan polisler ise Espark Alışveriş Merkezi önüne dönerek beklemeye başladı.

Haberin Tamamı İçin:

Eskişehir'de Sert Müdahale

Gezi Park protestoları dün saat 19.00 da Espark önünde başladı. Yaklaşık 2 saat Eskişehir’in farklı caddelerinde yapılan yürüyüş sonrasında tekrar Espark önüne dönüldü. Göstericiler Espark önünde bekleyerek AKP’ye tepkilerini sürdürdü. Polis sık sık yolun açılması yönünde anonsta bulundu. Bu istek kabul görmeyince saat 01.30 sıralarında Çevik Kuvvet her iki koldan girerek grubu joplayarak dağıttı. Daha sonra Aytaç Caddesi’nde çatışmalar yoğunlaştı. Bu bölgede TOMA’larda müdahalede bulunuldu. Çatışmalar farklı caddelerde devam etti. Polis yakaladığına jop ile müdahalede bulundu. Jop darbelerinden basın mensupları da nasibini aldı.

Eshaber

Haberin Tamamı İçin:

Eskişehir'de gençler çevik kuvvete "teslim ol" çağrısı yapıyor...

Eskişehir'de Biber Gazlı Gece

Yolu trafiğe kapatan göstericilere polis biber gazı ve basınçlı sulu müdahalede bulundu.

ESKİŞEHİR'deki yolu trafiğe kapatan göstericilere polis biber gazı ve basınçlı sulu müdahalede bulundu. Sabaha kadar süren kovalamaca 1 polis memuru atılan taştan yaralandı, biber gazından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı.

Akşam saatlerinde Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki Espark önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi 'Her yer Taksim her yer direniş' ve 'Hükümet istifa' diye slogan atarak yürüyüşe geçti. Eyleme katılanlar Üniversite Caddesi'nden Seylap, Sakarya, Kırım ile İsmet İnönü Caddesi'nde yürüyerek tekrar Espark Alışveriş Merkezi önüne geldi.

Grupta bulunanlar burada yolu trafiğe kapatınca çevik kuvvet polisleri uyarıda bulundu. İlerleyen saatlerde kalabalığın sayısı azalmaya başladı. Kalan 500 kadar kişi yolu trafiğe kapatmada ısrar edince çevik kuvvet polisleri TOMA araçlarından sıkılan biber gazı ve basınçlı suyla müdahalede bulundu.

Kaçan grup Yenibağar Mahallesi Seylap Caddesi'nde kısa sürede toplanıp barikatlar kurdu ve getirdikleri tahtaları yer yer ateşe verdi. Çevik kuvvet polislerinin zaman zaman sert müdahalesiyle karşılaşan grup ara sokaklara kaçtı ancak kısa sürede tekrar toplandı.

Saat 01.00'de başlayıp sabah saat 05.30'a kadar devam eden kovalamaca sırasında TOMA araçlarından zaman zaman basın mensuplarının üzerine basınçlı su ve biber gazı sıkıldı. Biber gazından 1 gazeteci ile 3 kadın etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Göstericilerin attığı taş kafasına isabet eden bir polis memuru yaralandı. Yaralı polis memuru ambulansla hastaneye götürüldü. Kaçan grupları bir süre daha kovalayan polisler yeniden Espark Alışveriş Merkezi önüne döndü. Gruptakiler ise ara sokaklarda gözden kayboldu.

Eyüp KELEBEK / ESKİŞEHİR, (DHA) -

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBiber GazıEskişehirPolisSakarya
Görüş Bildir