Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eşime Sırılsıklam Aşığım

10PAYLAŞIM

Eşime Sırılsıklam Aşığım

Eşime Sırılsıklam Aşığım

Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan izne ayrılıp İstanbul’a geldi. “Kelebeğin Rüyası” filmiyle sinema setlerine adım attı, “Vicdan” dizisiyle de TV izleyicisinin karşısına çıktı. Bir yandan da tiyatro eğitmenliğine devam eden Devrim Yakut, “İstanbul’daki sektörde çok yeniyim. 45 yaşındayım, biraz geç oldu ama güzel oldu” diyor.

“Vicdan” dizisinde Esma karakterini canlandırıyorsunuz. Esma nasıl biri?

 • Herkesin mahallesinde, komşuları ya da akrabaları arasında olan, tipik bir Türk kadını, Türk annesi.

Esma’nın zorluklarla dolu bir geçmişi var, değil mi?

 • Evet ama bunları kahırlı bir dilden yaşayan bir kadın değil. Hiçbir zaman kocasından, çocuklarından vazgeçmemiş. Dertlenmesi de anlık.

Esma’nın kız kardeşi Keriman (Ahu Türkpençe) yıllar sonra mahalleye geri dönüyor. Abla-kardeş sürekli bir çatışma halinde sanki...

 • İlişkilerde çatışma olmadan olmaz tabii. Keriman’ı Esma büyütmüş. Kendi yapamadığı her şeyi kız kardeşinin yapmasını istiyor Esma. Yunus’tan ayrılmasını da hiç onaylamamış. Aralarındaki en büyük çatışma, bu yüzden yaşanıyor.

Esma’nın hâlâ bir umudu var ama Yunus başkasıyla nişanlı...

 • Esma, onların hâlâ birbirlerini çok sevdiğini düşünüyor. Ve tekrar beraber olacaklarına inanıyor.

Set ortamınız nasıl?

 • Hepsi çok tatlılar, çok eğleniyorum onlarla. Ben gençlerle çalışmayı çok seviyorum zaten. 27 yaşından bu yana tiyatro eğitmenliği yapıyorum. Bunun tek nedeni, gençlerdeki o enerji.

SİNEMA SERÜVENİM DAHA YENİ BAŞLADI * “Düğün Dernek” filminde de karşımıza çıktınız. Film çok ilgi gördü, bekliyor muydunuz bu kadar başarılı olmasını?

 • Sinemada komedi yapmak zordur ama “Düğün Dernek”in galasından itibaren çok güzel reaksiyonlar aldık. Şimdi ek seansların konulduğunu duyuyorum, çok seviniyorum.

Tiyatro oyununuz var mı?

 • Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusuyum. Bu sezon altı yıldır devam eden “Tek Kişilik Şehir” adlı oyunum bitti. “Vicdan”ın da başlamasıyla izne ayrıldım.

Bundan sonra sinema ve televizyona mı ağırlık vereceksiniz?

 • Bundan iki öncesine kadar sadece tiyatro yapıyordum. Sinema serüvenim daha yeni başladı. “Kelebeğin Rüyası” ilk sinema filmim. İkinci filmim de “Düğün Dernek” oldu. İstanbul’daki sektörde çok yeniyim anlayacağınız. 45 yaşındayım, biraz geç oldu ama güzel oldu.

Geç mi keşfettiler sizi?

 • Bu onların problemi değil. Benim geç gelmemle ilgili. Tiyatro izin vermedi.

Pişmanlık var mı?

 • Yok. Ben her şeyin zamanında olduğunu düşünüyorum. Benim zamanım da şimdiymiş.

43'ÜMDE YUVA KURMAK İSTEDİM

Evli misiniz, çocuğunuz var mı?

 • Çocuğum yok. Daha yeni evlendim zaten, 1.5 yıl oldu. 43 yaşında yuva kurmak istedim. Eşim de aynı sektörden; Alper Kut. Gayet iyi gidiyor evliliğimiz. Eşim çok özel bir adamdır. Bir kadına kadın olduğu iyi hissettiren biridir...
Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir