Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Esenboğa'ya İndirilen Uçak Hareket Etti

Anasayfa > Gündem
trthaberstatic.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com

Esenboğa'ya İndirilen Uçak Hareket Etti

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'ten havalandıktan sonra Esenboğa Havalimanına indirilen kargo uçağının, kontrollerin ardından Şam'a hareket ettiği bildirildi.

Türkiye hava sahasına girdikten sonra ikaz edilip, dün saat 15.43'te Esenboğa Havalimanına indirilen kargo uçağının işlemleri tamamlandı.

Uçak, Suriye'nin başkenti Şam'a gitmek üzere öğle saatlerinde Esenboğa Havalimanından ayrıldı.

Sabah planlanan uçuşun Şam'daki sis nedeniyle geciktiği, izin verilinceye kadar uçağın Esenboğa'da beklediği öğrenildi.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'ten havalanan Pakistan'a ait uçakta, Çin'den gelen insani yardım malzemesi bulunduğu belirlenmişti.

Kaynak: http://www.cnnturk.com/turkiye/esenbo...

Uçakta İnsani Yardım Malzemesi Çıktı

Çin'in verdiği malzemeleri taşıyan, Bişkek'ten kalkan ve rotası Suriye'nin başkenti Şam olan bir uçak, Türkiye hava sahasına girdiğinde silah taşıyor olabileceği şüphesiyle ikaz edilerek indirildi.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'ten kalkan ve rotası Şam olan bir uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı’a indirildi. Yapılan aramada uçağın silah ve mühimmat taşımadığı, uçakta sadece çok sayıda battaniye ve insani yardım malzemesi olduğu ortaya çıktı.

Genelkurmay, uçağın Pakistan menşeili olduğunu, Bişkek'ten kalkarak Şam'a gittiğini, Çin'in verdiği malzemeleri taşıdığını ve uçağın Türk hava sahasından geçmesine, indirilip aranması kaydıyla izin verildiğini kaydetti. Uçağın indirilmesiyle ilgili bilgi veren bir yetkili, “Uçağın insani yardım malzemesi götürdüğü beyan edildi. Yapılan beyanda yer alan malzemelerin teyyidi için güvenli bir şekilde indirildi” dedi.

Uçakta battaniye ve insani yarım malzemesi bulunurken, uçağın halen Esenboğa Havalimanı'nda olduğu ve Türkiye'den yarın ayrılacağı belirtildi.

RUSYA İLE KRİZ OLMUŞTU

Türkiye, 2012’de askeri kargo taşıdığı şüphesiyle Moskova’dan Şam’a giden Suriye’ye ait A-320 tipi sivil bir uçağı yine savaş uçakları eşliğinde Esenboğa Havalimanı’na mecburi inişe zorlamıştı.

Mürettebat dahil 37 kişinin bulunduğu uçakta yapılan ilk araştırmada 12-13 adet dev koliye rastlanmış, kolilerden silah sistemleri parçaşı olduğu iddia edilen malzemeler çıkmıştı.

Hürriyet

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/255...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?