Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eşcinsel Cinayetinde Ömürboyu Ceza İstemi

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Eşcinsel Cinayetinde Ömürboyu Ceza İstemi

Eşcinsel Cinayetinde Ömürboyu Ceza İstemi

Diyarbakır’da, eşcinsel olduğu için ailesi tarafından dışlanarak şiddete maruz kalan ve bu nedenle evden kaçan, ancak babası ve 2 amcası tarafından 14 kurşun ile öldürüldükten sonra cesedinin yol kenarına atıldığı iddia edilen 18 yaşındaki R.Ç.’nin öldürülmesi ile ilgili hazırlanan iddianamede, baba ve 2 amcanın ağırlaştırılmış ömürboyu hapis ile cezalandırılmaları istendi. İddianamede, sanıkların R.Ç.’yi, farklı cinsel eğilimleri nedeniyle aileyi utandırdığı için öldürdükleri belirtildi.

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçesi’nde yaklaşık 3 ay önce meydana gelen olayda, iddiaya göre eşcinsel olduğu için aile içi şiddete maruz kalan ve bu nedenle evden kaçan R.Ç., daha sonra babası ve amcaları tarafından öldürülerek cesedi yol kenarına atıldı. Olaydan sonra R.Ç.’nin babası M.Ç. ile amcaları M.A.Ç ve S.Ç. tutuklandı.

Cumhuriyet Savcısı tarafından olayla ilgili hazırlanan iddianamede, tutuklu sanıkların atılı suçu kabul etmedikleri ve R.Ç.’nin olaydan bir hafta önce evden kaçtığını, kendisinden bir daha haber alamadıklarını söyledikleri belirtildi. İfadesi alınan R.Ç.’nin annesi G.Ç.’nin ise, oğlunun babası ve amcaları tarafından öldürüldüğünü düşünmediğini bu nedenle onlardan şikayetçi olmadığını söylediği vurgulandı.

GİZLİ TANIK İFADELERİ ALINDI

R.Ç.’nin öldürülmesi ile ilgili hazırlanan iddianamede, ifadeleri bulunan gizli tanıklardan biri R.Ç.’nin cinsel eğilimlerinin farklı olduğunu, bu davranışına babası ve ailesinin karşı geldiğini, bu nedenle R.Ç.’yi öldürmeye karar verdiklerini söyledi. Bir başka gizli tanık ise, olay günü bazı şahısların bir genci tartaklayarak, aracın bagajına koymaya çalıştıklarını, gencin bağırdığını, bu esnada şahıslardan birinin elindeki silahla bir el ateş ettiğini gördüğünü, ancak nereye ateş edildiğini görmediğini anlattı. Sanıklardan R.Ç.’nin amcası S.Ç.’ye ait otomobilde yapılan incelemede ise, aracın bagaj kısmında bir adet kurşun deliğinin olduğunun tespit edildiği belirtildi.

’ÖLDÜRMEYE KARAR VERDİKLERİ’

Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, yapılan soruşturma, dinlenen tanık beyanları ve şüpheli ifadeleri ile tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde, ’şüphelilerin fikir ve eylem birliği içerisinde birlikte hareket ederek, kendilerini utandırdığını düşündükleri, değişik cinsel eğilimleri bulunan maktul R.Ç.’yi ’öldürmeye karar verdikleri’ öne sürüldü.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DiyarbakırEşcinselolay
Görüş Bildir