Eşcinsel Bireylerin Heteroseksüel Arkadaşlarına Söylemek İstediği 20 Hakikatli Durum

192PAYLAŞIM

Birçoğumuzun etrafında eşcinsel arkadaşları vardır. Onlarla sırlarımızı paylaşırız, vakit geçiririz. Lakin bazen kurduğumuz cinsiyetçi cümlelerin farkına bile varmayız. Veya toplumsal söylemlerle onları etiketleriz. İşte bu tarz durumlara yönelik eşcinsel bireylerin arkadaşlarına söylemek istediği 20 şeyi Buzzfeed'den sizler için derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/victornasciment...

1. Eşcinsel arkadaşlarının olması, otomatik olarak homofobik davranışlarda bulunmayacağın anlamına gelmiyor.

Her ne kadar eşcinsel arkadaşları olmasının arkasına sığınsalar da, bazen bağnazlık olarak düşünülebilecek şeyler söyleyebilir veya yapabilirler.

2. "Hiç de eşcinsel gibi görünmüyorsun." dediğinizde iltifat etmiş olmuyorsunuz, bilin istedik.

Eşcinsel olduğunu fark etmediğiniz biriyle tanıştığınızda, iltifat edecek başka bir şey bulun. Hemen güzel bir şeyler söyleyin. Bundan hoşlanacaktır.

3. Her eşcinsel moda ve dekorasyona karşı çok ilgili değildir.

Eşcinsellerle yalnızca bu konularda konuşabileceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Spor ve gündem hakkında konuşabilirsiniz. Sosyal medyalarda popüler olan şakalara beraber gülebilirsiniz. Onların da sizinle aynı olduğunu unutmayın yeterli.

4. Sizin her zaman elinizin altında bulunması gereken kişiler değillerdir.

Bazı kadınlar, yanlarında rahat hissedebilecekleri ve beraber takılabilecekleri eşcinsel arkadaşlar ararlar. Fakat unutmayın, sırf eşcinsel oldukları için sizin yalnızlığını gidermek zorunda değiller.

5. Havalı görünmek için eşcinsel argosu kullanmak zorunda değilsiniz.

Yani eşcinsel değilsen, sırf ortamlarında havalı görünmek adına onların kültürüne ait olan bilmediğin argoları kullanmaya çalışma. Boşuna bir çabadan ibarettir.

6. İş yerindeki arkadaşınızın eşcinsel olması, sizin bu konunun üzerine gereğinden fazla düşmenizi gerektirmez.

Bu insanlar yalnızca eşcinsel; herhangi bir şekilde yaşamak için laboratuvarda melezlenmesi gereken nesli tükenmek üzere olan canlılar değil.

7. Yakışıklı eşcinsel bir erkek hiçbir zaman boşa gitmiş değildir.

Bu yakışıklılık harikası arkadaşları gerçekten takdir edenler de var elbette. Lakin dönüp de "Ya çok yakışıklıymış ama eşcinsel. Yazık olmuş vallahi." demenizi gerektirecek bir durum yok ortada.

8. Eşcinsel olduklarını anlamaları için bir kadınla veya bir erkekle ilişkiye girmiş olmaları gerekmiyor.

Evet, sorulacaklar listenden bunu da silebilirsin. Sordun sayıyoruz, cevaplıyoruz.

9. Elbette onların da aşk hayatlarında sorunlar var.

Bir tarafın yalnızca kendi ve ilişkileri hakkında konuştuğu, diğer tarafın sürekli dinlemek zorunda kaldığı bir arkadaşlık gerçek değildir. Eşcinsel arkadaşlarınızın da hayatlarında neler olup bittiğini sorun.

10. Bu kişilerin de kendi kendilerine veya kendileri gibi başka bir eşcinsel bireyden çocuk sahibi olma imkanları olduğunu unutma.

Eşcinsel olmaları aile kurma isteklerinin olmadığı anlamına gelmiyor. Evlat edinebilirler veya kendi çocuklarına sahip olabilirler.

11. İnsanların eşcinsel olduğunu on kilometre öteden anlayan bir radara sahip değiller.

Dolayısıyla aşık olduğun kişinin eşcinsel olup olmadığını yine başka bir eşcinsele sormamalısın. Bu etiketlemekten başka bir şey değildir.

12. Eşcinsel bir erkek de hala erkektir.

Diğer kadın arkadaşlarınıza davrandığınız şekilde davranmaya çalışmayın yani.

13. Bir ilişki pasif veya aktif olabilir, bunun ilişkideki bireyler arasında yapılan samimi bir seçim olduğunu unutmayın.

Veya çiftin hala üzerinde tartıştığı, karar vermeye çalıştığı bir konu da olabilir bu. Dolayısıyla bazen sormamak hatta mümkünse bu kadar özele dahil olmamak en iyisidir.

14. Eşcinsel arkadaşlarınızı yalnızca dışarıya çıkmak istediğinizde veya eşcinsel bara gitmek istediğinizde aramak zorunda değilsiniz.

Mesela kahve içmeye davet etmek için, aile yemeğine çağırmak için veya bir filme gitmek için de arayabilirsiniz değil mi?

15. Cinsel yönelim kişinin kim olduğunu belirlemez.

Eşcinsel arkadaşınızı herkese "Bu da benim arkadaşım X. Eşcinseldir bu arada." şeklinde tanıtmak zorunda değilsiniz. Arkadaşınızın bu tanımdan daha fazlası olduğunu bilmelisiniz.

16. Konu sekse gelince bütün eşcinseller açık olmak zorunda değildir.

Eşcinsellerin seks konusunda seçici olmadıklarını, cinselliklerini tamamen keşfetmiş olduklarını, bedenleriyle barışık olduklarını düşünmek sadece bir klişedir. Aynı heteroseksüeller gibi bekaretini kaybetmekten korkan homoseksüeller de var.

17. Bütün eşcinsel erkekler anal seksten hoşlanır diye bir kural yoktur.

Özellikle cinsellikleriyle ilgili durumlarda genellemelere başvurmak, etiketlemekten başka bir şey değildir.

18. Arkadaşlarınıza homoseksüellere özgü takma isimlerle seslenmeden önce, bu konuda bir sıkıntıları olup olmadığını sorun.

Özellikle toplum içerisinde eşcinsel arkadaşlarınıza karşı kötü niyetle söylemediğiniz bir takma isim, onları rahatsız edebilir veya zor duruma sokabilir. Hepsinden ötesi kendileri bu durumdan rahatsız olabilirler.

19. Bir sirk palyaçosu muamelesi yapmayın.

Bütün eşcinsellerin eğlenceli ve komik olduğuna dair duyumlarınızdan sıyrılın. Bu her zaman doğru olmak zorunda değildir. Anksiyete ve depresyon, eşcinseller arasında yaygın görülen durumlardır.

20. LGBTİ'yi gerçekten sahiplenin.

Eşcinsel arkadaşlarınla dışarıya çıkmak veya onlarla zaman geçirmek yeterli değildir. Onların yanında olduğunu hissettirmen gerekir. Onlarla yürüyüşlere katılmalısın, gerektiği noktada onlar için aktivist bir arkadaş olmalısın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yarkin-kosker

yorumlar yine bisey bildigini sanan cahillerle dolmus

levent-ictem

eşcinsellik ve trans olmak doğumsal bir anomalidir kişilerin kendi tercihleri değildir translık erkek bedeninde kadın ruhu yada kadın bedeninde erkek ruhu taşıyan kimselere denir dolayısı ile bunların yapısını değiştirmek imkansızdır trans kadınların dışındaki kişiler yaşantılarını birşekilde kendi içlerinde yaşayabilselerde toplumda göze batan kısım trans kadınlardır bu problemin yönetenler tarafından çözülmesi ve bu kesimin fuhuştan başka işlere yönlendirilmesi gerekir zira dinimizce ters ilişki günahtır toplum olarakta bu görev devlet büyüklerimize düşüyor

Gizli Kullanıcı

Her kuşu s*ktik bir leylek kaldı

erci-e

eşcinsel,feminist ya da ateistsen en iyi insansın, yok eğer bunlara karşıysan senden kötüsü yok! ne günlere kaldık!

yarkin-kosker

gercekten ne gunlere kaldik hala senin gibi dusunen salaklar var cunku

erci-e

..." dedi düşünce fukarası ateist ibne sığır!

yasemin.ozkan.714

Ya Allah aşkına nedense okuduğum birçok yorumda eşcinselliği savunan ya da eşcinsel olanlar psikolojiden, tıbba, sanata kadar her türlü bilimden anlayan entelektüel diyebileceğimiz insanlar gibi lanse ediyorlar kendilerini yine bunların karşısında olanları da cahil yobaz olmakla itham ediyorlar.

yasemin.ozkan.714

Doğanın bir işleyişi vardır. Tüm canlıların iki cinsiyeti vardır. Biri kadın diğeri erkek. Bunlar dışında başka cinsiyet yok. Yine üremek soy devamlılığı sağlamak, aile kurmak için kadının erkeğe erkeğin kadına ihtiyacı vardır. Hatta hatta kadın erkek cinsel organlarının yapısına şekline baksanız adeta birbirini tamamlayan kenetlenebilen bir yapboz parçası gibidir. Birbirini tamamlarlar. Eşcinsellerin yaptığı şey birbirine uymayan parçaları birbirine uydurmaya çalışıp bir bütün elde etmeye çalışmak. Paylaşımda eşcinsel bireylerin çocuk sahibi olması doğal karşılanabilir diyor. Karşılanamaz efendim. Karşılanamaz.

yasemin.ozkan.714

Bir çocuk büyürken eşit miktarda anne ve babaya ihtiyaç duyar. Bir kadın/erkek, anne/baba vasıflarını üzerinde bulundurup da o çocuğa anne/babalık yapamaz. Çünkü anne/babalık yaratılıştan gelir. Sizler doğalı bozmuşsunuz sonra da diyorsunuz ki bize saygı gösterin bize şöyle böyle davranın bizi soyutlamayın doğalın dışına çıkan soyutlanır. izole edilir kendimizi kandırmayalım. Biri eşcinsel olmuş olmamış beni ilgilendirmez. Biri hemcinsiyle seks yapmış yapmamış ilgilenmem ortalıkta erkeğin teki makyaj yapmış yapmamış da çok ilgilenmem olsa olsa güler geçerim ya da göz zevkimi bozar ayrıca kadınların maskülen hareketleri onları ergen erkeklerden öteye geçirmiyor. Hiçbiri gerçek bir erkek gibi durmuyor eşcinseller ne kadar karşı cinse kendilerini uydurup hareket etmeye kalkarlarsa kalksınlar hep bir şeyler üzerilerinde iğreti duruyor. Sanki başkasının kıyafetini giymiş gibi duruyorlar.

gulbahar-sultan

inşallah çocuklarından biri eşcinsel olur :D

xsilax

Kadın ve erkek soy devamlılığı için mi yaratılmış sadece? Peki ya "soy"larını devam ettirip çöp kenarına bırakan, satan, daha birkaç saatlikken öldüren "anne-baba"ya açıklaman nedir? Annelik babalık doğurmak değildir kardeşim, kan bağın olmasa bile iliklerine kadar o çocuğun senin olduğunu hissetmendir. Doğal olan ne kaldı ki, bir insanın hemcinsine aşk hissetmesi doğal olmasın. Demişsin ki eşcinselleri savunanlar entelektüel, homofobiklere yobaz diyormuşuz.

xsilax

Homofobik taraf neresidir? Genelde Doğu, Orta Asya, Arabistan. İstisnalar var evet, fakat büyük bir kısım böyle. Okuma oranlarına bak, insanlara verdikleri değerlere bak. Eşcinseller soylarını devam ettiremedikleri için işkence görür, öldürülür. YOBAZDIRLAR bunları yapanlar. Batı, hani sizin "gavur" dediğiniz taraf, saygılıdır. Doğru bulmasa bile susar. Bunu da istisnalar kaideyi bozmaz diyerekten söylüyürum. Eşcinsel, engelli, yaşlı, kadın, erkek ayrımı yoktur yasalarında. Sosyal hayatta tabi ki ayrım görülür, bu vazgeçilmez bir gerçektir. Bir eşcinsel evlat edinebilir, evlenebilir.(Her yerde olmasa bile.) Bir eşcinselin evi basılmaz, "Lut kavmi" diye tutturulmaz. Mademki Allah inancın var şöyle diyeyim: Sen Allah'ın kulusun, senden hiçbir farkı olmayan bir insanı yargılamak haddine düşmez. Sen Cennet için çalışıyorsan eğer, merak etme, o iğrendiğin "insanların" günahları sana yazılmıyor.

ufuk-ctk

Lütfen Cetad bünyesindeki bir psikiyatra gidip konu hakkında bilgi edinin çünkü hiçbir şey bilmiyorsunuz. Doğada sadece iki cinsiyet yok. Hayvanlar içinde de eşcinsellik yaygındır. Eşcinsellik; hastalık, sapkınlık, azgınlık değildir. Aileden gelen kalıtsal bir hastalık da değildir. Ayrıca biyolojik olarak tüm insanlar biseksüel olarak doğar. Eşcinsellerin entellektül ya da çok zeki olması gibi bir kural da yok. Eşcinselliğe karşı olanlar yobaz değil cahil olarak nitelendiriliyor ki yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla hiç de haksız değil insanlar bu konuda. Cahilsiniz. Bilmiyorsunuz. Dediğim gibi Cetad bünyesindeki bir psikiyatr ile görüşün. Siz de anne olacaksınız belki çocuklarınıza yazık. Gidin görüşün diyorum çünkü eşcinsel psikiyatrları; "daha çok" konu hakkında bilgisiz olanlar ve homofobik olanlar içindir.

yasemin.ozkan.714

Çocuğumun eşcinsel olup olmayacağını Allah bilir. Olsa bile ben bunun psikolojik olduğunu düşünüyorum. Tedavisi neyse uğraşırım. Ha, eğer baktım ki çocuğum artık bu durumdan hoşlantı duyuyor atacak ya da evlatlıktan reddedecek de değilim. Birinin eşcinsel olması durumunda öldürülmesi ya da darp edilmesine karşıyım. Ama onayladığım bir şey değil. Ayrıca Tüm insanların biyolojik olarak biseksüel olduğunu kim söylüyor. Anne karnından yeni çıkmış bir bebek kendi cinsiyetinin zaten farkında değil. Anca anca biraz biraz ilk çocukluk döneminde belli eder kendini. Allah aşkına gerçekleri doğal olanı çarpıtarak kendinize yeni doğrular çıkarıyorsunuz hadi lezbiyeni gayliği kabul ettik diyelim biseksüellik ne oluyor?

yasemin.ozkan.714

İnsan kendisini hem ruhsal hem de fiziksel olarak bir cinsiyete ait hissederek doğar. Normal olan fiziksel olarak var olduğu organla ruhsal kimliğinin birbiri içinde uyum sağlaması birbirini tamamlamasıdır. Hayatının bir döneminde eşcinsel/biseksüel ilişkiye giren ya da eşcinsel/biseksüel porno vs izleyip bunu şu veya bu şekilde fantezi haline getirip hoşlantı duyarlarsa homoseksüel ya da biseksüel olur. Olay tamamen bunu beğenmekle bundan hoşlantı duymaya başlamakla alakalı. Durduk yerde kimse eşcinsel olmaz küçük yaşta çocuğun cinsel kimliğinin henüz bilinçli olarak farkında olmayan kıza erkek çocuğa özgü oyuncaklar alırsan kıyafetler giydirirsen ilk çocukluk döneminde de erkek çocuğu gibi davranırsan aynı şeyi erkek çocuğa da yaparsan o çocuk kendini farklı hisseder. Ya da ona cinsel kimliği cinsiyeti üzerinden küçücük yaşta bir takım sert dayatmalar da bulunursan bunu çocuğun içine işlersin.

yasemin.ozkan.714

Çocuk en ufak oynayıp arkadaşıyla kavga ettiğinde ağlayıp şikayete geldiğinde erkek adam ağlamaz dersen. ya da aile içinde hanimiş oğlanın bülüğü çükü, erkek benim oğlum erkek dersen en ufak hatasında da erkek çocuğunu kız mısın sen karı gibisin kız gibi yapma diye diye büyütürsen kız çocuğu da en iyi yaptığı iş de ya da arkadaşıyla ettiği kavgada kazanan taraf olduğunda erkek gibi kız vs cümleler kurarsan çocuğu bu yönde koşullarsın. ne kız olmayı kötü bir şey gibi göstereceksin ne de erkek olmayı büyük bir onur gibi göstereceksin. iki cinsiyeti de eşit tanıtacaksın. yaptığı iyi veya kötü bir şeyi onun cinsiyetine bağlamayacaksın.

esra-yapa

yazık beyın varda nasıl kullanacagını cozememessınız. escınselım ve utanmıyorum utanılacak bır sey yok. haram bır durum farkındayım ama bırakında kendı gunahımıza bız dertlenelım. ıkı kadının ıkı erkegın bırbırıne duydugu tertemız askı kucumseyıp ıgrenecegınıze zorla cocuk yasta evlendırelen cocuklara tecavuz eden hetero bıreylere su kınınızı kusunuz. bız askımızı yasamak ıstıyoruz sadece. ınsanlar duygularını tamamen yonetemıyor ne yazıkkı ınsan asık olcagı kısıyı secemıyor. bız de ınsanız İNSANIZ emın olun sızden daha cok

metemete

Tedavisi yok, hastalık değil; ben sordum psikolog yengeme öyle dedi.

yarkin-kosker

ne kadar bos yapmissin

yarkin-kosker

cogu sizden daha iyi ebeveynlik yaptigi icin olabilir mi bu kiskanclik

Görüş Bildir