Esad Mı, Muhalifler Mi, PKK Mı?

-

Esad Mı, Muhalifler Mi, PKK Mı?

Esad Mı, Muhalifler Mi, PKK Mı?

ABD'li komutan Hertling, Suriye'den Türkiye'ye düşen top mermilerinin kimin tarafından atıldığının net olmadığını söyledi.

Akçake'ye düşen top mermileri, 1 anne ile 3 çocuğu ve başka bir kişinin ölümlerine neden olmuştu. Korgeneral Hertling, Türkiye'ye düşen top mermileriyle ilgili konuştu.

Suriye'deki iç savaş nedeniyle Kopan Türkiye - Suriye ilişkilerini farklı bir boyuta taşıyan top mermileriyle ilgili, ABD'li komutandan bir değerlendirme geldi.

Bir üniversitedeki konferansta konuşan ABD'nin Avrupa Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mark Hertling, Suriye sınırından Türkiye'ye düşen top mermilerinden söz etti.

Hertling, Akçakale'de 5 kişinin ölmüne neden olan ve arkası kesilmeyen top mermilerinin kimden geldiğine yönelik kafa karışıklığı bulunduğunu söyledi.

Hertling şunları söyledi:

'Bu mermilerin Suriye güçlerinden mi Türkiye'yi işin içine daha fazla dahil etmek için muhalif gruplardan mı yoksa Suriye'deki PKK'dan mı geldiği noktasında kafa karışıklığı bulunuyor."

Hertling, 'NATO ülkelerinden hiçbir askerin müdahil olmak istemediği, artan derecede karmaşık bir ortam söz konusu. Biz dahil olacak mıyız bilmiyorum. Türiye ile bazı istihbaratları paylaşıyoruz ve herhangi bir ihtimal planı oluşturmadan, tüm tedbirli askerlerin yaptığı gibi, bizden nelerin istenebileceğine bakıyoruz' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBeşer EsadNATOSavaşSuriye
Görüş Bildir