Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Suriye Ordusunun Dişi Aslanları

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Esad'ın ölüm melekleri

Esad'ın ölüm melekleri

Suriye'de Devlet Başkanı Beşşar Esad rejiminin muhaliflere karşı gerilla savaşı yürütmek için yeni bir askeri birlik kurduğu ortaya çıktı.

Suriye ordusunun dişi aslanları

Muhalif oluşum Suriye İnsan Hakları Örgütü'nün ((SNHR) verdiği bilgilere göre Esad'ın ordusuna katılan yeni paralı askerler arasında kadın lar da bulunuyor. Birçoğu İran'da eğitim aldığı bildirilen birliğin isminin ise Ulusal Savunma Birliği olduğu kaydedildi.

Uluslararası haber ajansları da yaklaşık 600 kadın askerin de katılımı ile diğer Ulusal Savunma Birliği askerlerinin Humus'taki eğitim kamplarından fotoğraflar yayınladı.

İşte Esad'ın dişi aslanları

AFP haber ajansına konuşan SNHR lideri Rami Abdul Rahman da "Esad rejiminin yeni kurduğu Ulusal Savunma Birliği, Şebiha'dan bağımsız hareket edecek. Diğer birlikler gerilla savaşını bilmiyordu. Kadınlı erkekli bu askerler ise rejimin elindeki mahalleleri koruyup gerilla savaşı yürütecek. Yeni birliğin üst düzey eğitimlerini de İran'da aldığını biliyoruz" dedi.

Esad'a bağlı orduya katılan paralı kadın askerlerin yanı sıra muhalif saflarda savaşan bir Filistinli kadın da dünyanın ilgisini çekiyor.

Muhaliflerin kendi aralarında Arjantinli ünlü gerilla lideri Che Guevara atfen 'Guevara' dediği kadın eşi ile birlikte Halep'te Esad'a karşı savaşıyor.

Dün Suriye genelinde yaşanan çatışmalarda ise 50 kişi daha öldü. Öte yandan Rusya çatışmalar nedeniyle vatandaşlarını Suriye'den tahliye etmeye başladı. Dün ilk aşamada 50 Rus vatandaşı, Lübnan'a getirildi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadİranLübnanRusyaSuriyehumustahliye
Görüş Bildir