Esad, Halep'e Geçti ve Sınıra Asker İstedi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Esad'ın Halep'e Gittiği İddia Edildi

Esad'ın Halep'e Gittiği İddia Edildi

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın bugün Halep şehrini ziyaret ederek çatışmaları yerinde incelediği bildirildi.

Esad yanlısı duruşuyla bilinen Lübnan gazetesi El Diyar'ın aktardığına göre, Suriye lideri, bir sabah erkenden helikopterle Şam’daki başkanlık sarayından ayrılarak Halep’e gitti.

Gazetede Esad’ın ziyaretinin hangi gün başladığı belirtilmedi ancak halen Halep’te olduğu ifade edildi. Esad’ın ziyaret kararını, Suriye’nin en büyük ikinci şehri ve ticaret merkezi olan Halep’te çatışmaların geldiği noktanın çok ciddi olduğu yönündeki haberlerin ardından aldığı vurgulandı.

Haberin Tamamı İçin:

Esad, Halep'e Geçti Sınıra Asker İstedi

Esad, Halep'e Geçti Sınıra Asker İstedi

Beşar Esad’ın dün helikopterle Halep’e gelerek Türkiye sınırına kadar olan bölgenin muhaliflerden “temizlenmesine” yönelik operasyon için bizzat emir verdiği öne sürüldü.

SURİYE Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye sınırına 35 km uzaklıktaki Halep’e mi geldi? Lübnan’ın Esad rejimi yanlısı tavrıyla bilinen El Diyar gazetesi dün bu iddiayı ortaya attı. Esad’ın şafak vakti Şam’daki Devlet Başkanlığı sarayından helikopterle ayrılıp Halep’e geçtiği öne sürüldü. Bu yolculuğun tarihi belirtilmese de, Esad’ın dün itibariyle hâlâ Halep’te olduğu iddia edildi. Haberde, “Devlet Başkanı Esad, 30 bin asker ve 2 bin zırhlı personel taşıyıcıdan oluşan beş ve altı numaralı birliklere, Hama’dan Halep’e hareket ederek Halep ilinin Türk sınırına kadar olan ‘işgal altındaki’ bölgesine taarruz etme emri verdi” dendi. Esad’ın “Halep temizlenmeli” ifadesini kullandığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadLübnanSuriye
Görüş Bildir