Erdoğan: 'Ben Emredersem Ne Olacak?'

 > 
38PAYLAŞIM

Ve Yüksek Hızlı Tren Yola Çıktı

Erdoğan, Yüksek Hızlı Tren Töreninde Konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı (YHT) için düzenlenen törende konuşma yaptı.

Konuşmasında muhalefete yönelik eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Çatı Aday" Ekmeleddin İhsanoğlu için "Adayları diyor ki. 'Gazze’yi bırak, Rabia’yı bırak Türkmenlere bak' diyor. Bak bak 1 ayda nasıl da konuşuyor. Nasıl da dümen suyuna girmiş ne çabuk girmiş. Ben bu kadar kabiliyetli olduğunu sanmıyordum. Kahire’de doğmuş, 30 yaşında gelmiş hangi toprağın evladı, neyde bahsediyorsunuz siz? Burada doğduk buranın evlatları biziz" dedi.

Cumhuriyet gazetesinin MİT TIR'ları ile ilgili haberine de değinen Erdoğan 'Gerçi  burada benim emrim yok. Ben emredersem ne olacak?" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI;

Bu yüksek hızlı tren ecdadın rüyasıdır. Eskişehir artık bir ulaşım şehri. Bundan sonra hızlı trenlerimizi biz üreteceğiz. 2017'de hızlı trenlerimizi Eskişehir üretecek. Bugün Avrupa'ya ihraç edilecek bir lokomotifin kurdelasını kestim. Unutulmaz bir ana tanıklık ettiğimiz için hamd olsun çok mutluyuz.

"BİZİM ÖLÜLERİMİZİ REHİN ALDILAR"

Bundan 12 yıl önce banliyo trenlerini hatırlayınız. Yüksek hızlı trenini hayal edebilir miydiniz? Bu CHP'nin genel müdür SSK'nın başında olduğu zamanki rezaleti biliyorsunuz. Ben de grup toplantımızda bunu gösterdim. Bu adam genel müdürken hastanelerin halini görsün. Bir çocuğun yanlışlıkla kolunun kesilidiğini görsün. Bunlar o dönem bizim ölülerimizi rehin aldılar. Sana 3 koyun versek kaybedersin. Seni biz gördük gördük.

"ESKİ TÜRKİYE'YLE BATTIK, YENİ TÜRKİYE'YLE ÇIKTIK"

Biz artık hayal edilen bir ülkeyiz. Savunma sanayinde, enerjide, konutta, çevrede her alanda örnek olan bir Türkiye var. Kendi helikopterlerimizi, silahımızı, insansız hava araçlarımızı üretiyoruz. Füzelerimizi de uzun menzilli hale getireceğiz. Ulaştığımız her hedef yeni hedeflerin başlangıcıdır. Gelişmiş ülkelerde ne varsa bizde de var. 10 Ağustos bir gurur vesilesi olacak. Halkın Cumhurbaşkanı seçilmesini biz sağladık. Bu CHP, MHP ve HDP buna karşı çıktı. Bunlar milletin iradesine saygı duymuyorlar. 10 Ağustos'ta sandığa gidecek ve cumhurun başını seçecek. 10 Ağustos'ta iki tercih yapıyoruz. Ya Yeni Türkiye ya eski Türkiye. Eski Türkiye'yle battık, yeni Türkiye'yle çıktık.

"ESKİ TÜRKİYE'YE DÖNMEK İSTİYORLAR"

Bunlar Pensilvanya ile işbirliği içinde. Türkiye'yi durdurmak istediler. Bu zihniyet yüksek hızlı trene sabotaj düzenleyen zihniyettir. Bunlar Türkiye'yi kara trene mahkum etmek istiyor. Eski Türkiye'ye dönmek istiyorlar. Koalisyon günlerine, yasak, yolsuzluk, yoksulluk günlerine Türkiye'yi geri götürmek istiyorlar.

"77 MİLYONU KUCAKLAYACAĞIZ"

Ya eski Türkiye’nin monşer adayına. Ya da yeni Türkiye’ye oy vereceksiniz. Hangi partiye gönül verdiğiniz önemli değil. HDP’nin adayı vatandaşı tehdit ediyor, tehditle bu iş olmaz.

Biz eğer seçilirsek bir ve beraber 77 milyonu kucaklayacağız.

izi Antisemitist gibi göstermeye çalışarak ahlaksızca bir kampanya yürütüyorlar. Antisemtizmin suç olduğunu söyleyen belki de ilk başbakanım. İslamofobyayı da suç olarak ilan etmelerini istedil. Varşova'da bunu kayıtlara geçirdim. Ama Avrupa dürüst davranmadı. Samimi davranmadı. İslamofobyayı suç olarak ifade edemediler.

"HER ÇİRKİNLİĞİ YAPIYORLAR"

İsteseler de istemeseler de etmeye devam edeceğiz. İçerde de bunların yandaşları var. CHP MHP HDP Pensilvanya malum medya İsrailin işini kolaylaştırmak için her tür çirkinliği yapıyorlar. Ahlaksızca iftiralardan geri durmuyorlar.

Gündemi gazze'den başka yere çekmeye çalışıyorlar. Bizim Gazze için susmamızı istiyorlar. Bunun için de Türkmen kardeşlerimizi istismar ediyorlar. Ey CHP, MHP sizin Türkmen kardeşlerimizle ne işiniz var. Onlara her tür maddi, manevi yardımı yapan biziz.

"TIRLARI DURDURAN PENSİLVANYA"

Eyy CHP, MHP ya sizin Türkmen kardeşlerimizle ne işiniz var. Her türlü yardımı yapan biziz.

MİT’in tırını durdurup arayanlar Pensilvanya idi. MİT’in araçlarını ay.

"BEN EMREDERSEM NE OLACAK?"

Cumhuriyet gazetesi diyor ki Başbakanın emriyle durduruldu. Gerçi burada benim emrim yok. Ben emredersem ne olacak? MİT’in tırını durduramazsın buna yetkin yok. Durdurulan TIR’lar Türkmenlere insani yardım götürüyordu.

"BAK BAK 1 AYDA NASIL DA KONUŞUYOR"

12 yıl önce Kırım’a ulaşabildiler mi acaba? Bunların derdi dalkavukluk. Yoksa bu kadar ahlaksız davranmaz. Adayları diyor ki. “Gazze’yi bırak, Rabia’yı bırak Türkmenlere bak” diyor. Bak bak 1 ayda nasıl da konuşuyor. Nasıl da dümen suyuna girmiş ne çabuk girmiş.

"KAHİRE'DE DOĞMUŞ, 30 YAŞINDA GELMİŞ"

Ben bu kadar kabiliyetli olduğunu sanmıyordum. Kahire’de doğmuş, 30 yaşında gelmiş hangi toprağın evladı, neyde bahsediyorsunuz siz? Burada doğduk buranın evlatları biziz. Çok daha fazla muhatap olacak değilim. Bizim için Gazze milli, insani meseledir. Sonuna kadar yanlarında olacağız.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir