Ermiş mi Yoksa Kolpacı mı? Her Yönüyle Ortamlarda Denk Gelinen Bohem Dayı'nın 15 Özelliği

3.2bPAYLAŞIM

Herkesin hayatında denk geldiği bir Bohem Dayı mutlaka vardır. İster büyük şehirlerde olsun isterse küçük bir sahil kasabasında; ekosistemi korumak amacıyla yaşayan insanlardır onlar. Sevip sevmemek size kalmış, bir şey diyemem. Bunların şifreleri henüz çözülemeyen bir sır gibi. Sohbet ederken ermiş mi yoksa sahtekar mı olduğunu anlamak biraz mesele. Bohem Dayı'nın dünyasına girmek isteyen "dostlar" şöyle buyurabilir...

1. Bir kere net bir işi yoktur ama bir yerlerden para gelir. "Mesleğiniz nedir?" sorusuna kesinlikle sanatsal bir cevap verir.

Bunların hiçbiri nedense "SGK'dan emekliyim" gibi sıradan cevaplar vermez. Nerede entel işler, orada bunlar. Yersen...

2. O nerden geldiği anlaşılmayan paralarla açtığı küçük bir kafe vardır. Babacan bir şekilde "Duvarı dostlarla boyadık" der ama küçük bira için 25 TL parayı da acımadan alır.

En çok da bu koyuyor adama. Madem bizi kazıklayacaktın, neden minnoş bir ak sakallı dede gibi davrandın?

3. Geçmişinde mutlaka ama mutlaka bir Hindistan, Nepal gezisi vardır. Orda buna aydınlanma falan gelmiştir, kendini Dalai Lama zanneder.

Bize biraz da Kırşehir nüfusuna kayıtlı olduğundan bahset Dalai Lama...

4. Her konuda bir fikri vardır, anlata anlata bitiremez. Sizin yaşadığınız şeyle ilgili mutlaka bir tecrübesi olmuştur ama mutlaka yani!

Aklınız varsa başınıza gelen ilginç şeyleri anlatmayın çünkü en ilgincini o zaten yaşadı...

5. Genç sevgili yapmak ata sporudur. Bunun için ayrı bir dil öğrenmiştir neredeyse. Kültürden girer, sinemadan çıkar.

Andropoz mu demeli yoksa genç sevgili genç tutar mı demeli bilemiyorum. Karşılıklıysa hiç sorun yok. Burada önemli olan tutku, anlıyor musun dostum?

6. Yazın parmak arası terlik olmazsa olmazıdır. Doğallıktan yana olduğu için sağ olsun o ayaklara bir pedikür, bir topuk taşı değmemiştir.

Ya sen bize neden bunu yapıyorsun babuş ya?

7. Kadın olsun, erkek olsun fark etmez; samimiyet derecesi olmaksızın herkese "Şekerim", "Hayatım", "Canım benim" diye hitap etmeye bayılır.

Yani şunu yapan insan iticiliği hiçbir şeyde yok; bir de Bohem Dayı yapınca iyice elimiz ayağımız yapış yapış oluyor...

8. Çok iyi yemek yaptığını her defasında dile getirir ve o kadar da mükemmel yapmaz. Etli nohutun yanında rakı içmeyi çok sever.

Herkesin keyfine kimse karışamaz tabii ki.

9. Kıyafetleriyle dikkat çekmeye bayılır. Boynunda kırmızı bir bandana, kollarında çeşit çeşit bileklikler olmazsa olmazlarıdır.

Bırak da deliliği biz yapalım bari Hacı Amca!

10. Ünlü birinden bahsediyorsunuz diyelim, kesinkes bunun arkadaşıdır. Mesela: "Sezen mi? Geldi buraya geçen gün, bende kaldı. İyi kızdır"

Tanımasa şaşardım. Dünyadaki herkes bunun arkadaşı!

11. Sarma tütün içmekten bıyıklarının rengi beyazdan sarıya dönmüştür. Bi de sıvazlar onları böyle bir şey anlatırken...

Çay içerken o bıyıkların emiş gücünü görebilirsiniz.

12. "Biz de hızlıydık" diye başladığı siyasi anıları hiç bitmez. Tam kendi başına ülkeyi kurtaracakken mutlaka başına "talihsiz" bir şey gelmiştir.

"Talihsizlik"... Bu kelimeyi kullanan 3 insandan biri.

13. Onu asla şort mayo ile göremezsiniz, vücuduna çok güvendiği için mutlaka slip mayo giyer.

Ooooouuvv kapat kapat!!!

14. Eskiden yaptırdığı iddialı dövmeler zamana yenik düşse de mutlaka dövmelerinin görüneceği kıyafetleri giyer.

"Ne yapsın sildirsin mi?" dediğinizi duyar gibiyim...

15. Hayatındaki en büyük sorumluluk çocuklarına ödediği nafakadır. Karısı da geleceği görüp bunu terk etmiştir ama o bunu "Evlilik insan doğasına aykırı dostlarım" diye anlatır.

Sen yalnız kalmazsın Bohem Dayı. Gel senin sevimli mekanında bir şeyler içelim, bizi kazıklarken yalnızlığını unut...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

sevmiyorum bunları ya samimiyetsiz, kolpa, gösterişçi ve artistler. ama yanlarında gezdirdikleri hatunlar da cidden enteresan... 2 hafta önce Olimpos'da baya bir haşır neşir olduk kendileriyle her yerde varlardı (hatunlar değil amcalar). çok stereotipik amcalar hiç dışı normal içi bohem olanını görmedim. tornacıdan çıkmış gibi hepsi sararmış sakal ve penye hippi donu...

habibe-avci

hayat bunlara güzel ohhh :D resimlere bakarken kendimi yaşlı mı hissettim neşesizmi ne :D

kul-tegin

olumsuz tiplerden bahsetmişşin...bir saaf abi tanımıştım bilgeligi mütevaziligi beni çok etkilemişti..nasıl yaşlanılacagının güzel bir örnegi idi..gözlerinin içi gülüyordu..babannem bir insanı tanımak için bakılacak tek şeyin gözleri oldugunu söylerdi..insan kendini orda saklayamaz derdi..tüm nefreti ,kini,nefsi,zekası kısaca niyeti ordan okunur derdi..biz henüz yaşlılık sınavını vermedik umarım herkes yargıladıgı insandan daha aşagı bir yerde bulmaz kendini

Gizli Kullanıcı

Sesli güldüm. :D

Gizli Kullanıcı

bohem dayı değilde standart dayı olacak arkadaşları da yaz editör. tv karşısında tuzsuz peynir kepekli ekmek yiyip göbeklerini kaşıyan o amcalardanda bahset . ne kadar salak içerikler bunlar ya .. kendini hiç yaşlanmayacak sanan ergen eğlenceleri

Görüş Bildir