Erkeklerin Evlenilecek Kızda Aradığı Özellikler

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Erkeklerin Evlenilecek Kızda Aradığı Özellikler

Erkeklerin Evlenilecek Kızda Aradığı Özellikler

Kadınlara yönelik blog sitesi kadinx.com erkeklerin evlenilecek kızda aradığı özellikleri yazmış. Ne kadar katılıyorsunuz?

Erkekler evlenilecek kızlarda ne arar?

İlk kural, mutlaka kendinize ait bir hayatınız olmalı . Yani arkadaşlarınızla geçirdiğiniz zamanlar, yürüyüşe çıktığınız akşamüstleri, gittiğiniz tur gezileri, seyahatler ve elbette bir mesleğiniz. Evlenmek isteyen erkeklerin büyük çoğunluğu kadının kendine özel bir yaşamı olmasını bekliyor. Ve yaptığı her şeyde, erkeğe de yanında bulunmasını şart koşmasını sevmiyor.

İkinci kural, erkekler sürekli plan yapmak zorunda kalmaktan sıkılıyor . Ve her zaman ilk adımı atmak durumunda kalmak onlar için yorucu oluyor. Kadınlar, ilk adımı atmayıp, erkeğin kendisinden hoşlanıp hoşlanmadığını, onu gerçekten sevip sevmediğini test ediyor. Yani pahalı bir yere yemeğe davet ederse değer veriyor, kıymetli bir hediye alırsa gerçekten seviyor, ya da ne kadar görüşmek isterse o kadar kendisiyle ilgileniyor gibi düşüncelere sahip olabiliyor. Ama erkekler bu tür düşüncelerle pek uğraşmıyorlar. Onlar her şeyin basit olmasını tercih ediyorlar. Ve kadınların plan yapıp, adım atmak konusunda da faal olmasını istiyorlar.

Üçüncü kural şehvetinizi uluorta ve sürekli şekilde göstermemelisiniz . Erkekler uluorta şekilde kendilerine sarılan, dudaklarından öpen ya da onları olmadık yerlerde olmadık kişilerin önünde tahrik eden kadınları sevmiyor ve onlarla ilgili olarak ciddi bir ilişki ya da evlilik düşünmüyorlar. İlişkinin başlarında ufak dokunuşlar, anlamlı bakışlar ve üstü kapalı sözler yerinde sayılırken, ilişkinin ilerleyen dönemlerinde bunların kadınlar tarafından artması ve sürekli bir beklenti haline getirilmesi de hoş karşılanmıyor.

Dördüncü kural üçüncü kural ile biraz bağlantılı. Konu cinsel yaşam. Cinsellik bir ilişkinin özellikle uzun süreli ilişkilerin ya da evliliklerin en önemli taşıdır. Kadınlar cinsel ilişki ile oksitosin hormonu salgılarlar ve bu hormon kadının, eşine karşı daha çok içtenlik, sıcaklık ve ilgi duymasına sebep olur. Fakat neredeyse yatak odasından çıkamaz hale gelen çiftler için ilişkide tehlike çanları çalar. Bu hormonun etkisini daha iyi hissedebilmek için kadınlar, bir ilişkiden çıktıktan sonra en az bir ay bekledikten sonra yeni biriyle ilişkiye girmeliler. Çünkü bu yeni kişi sizinle evlenmek isteyen kişi olabilir ve erkekler bu hormonun salgılandığını fiziksel olarak bilirler ve bilmek isterler.

Beşinci kural ona değer verdiğiniz ve onunla ilgilendiğinizi, basit ama önemli şeyler le göstermeye çalışmalısınız. “Kendisi mutfağın yerini biliyor” gibi bir yaklaşım içinde olmamalısınız. Onun çamaşırlarını yıkamalı, ona kendi ellerinizle yemekler hazırlamalısınız. Bu sizin için külfet olmamalı. Çünkü bir erkek bir ilişkide bunları mutlaka bekliyor. Elbette bunun bir sınırı var. Dengeyi siz kurmalısınız. Ne kirli çoraplarını çıkartıp salona atan bir erkek olmalı ne de sürekli elinizin altında dolanmalı.

Erkekler evlenecekleri kadınların aynı zamanda dostları olmalarını da istiyor. Sizinle her şeyi konuşabilmeli . Onun esprilerine gülmelisiniz, ona tavsiyelerde bulunmalısınız. Onun mutlu olması için, onun hoşuna gidecek şeyleri yapmaktan çekinmemelisiniz.

En önemli noktalardan birisi de bu kural. Erkekler ilişkide baskı hissetmekten hoşlanmıyorlar. Onu, gün içinde 60 kere arayıp, ona 180 tane sms göndermeyin. Evlilikten bahsetmeyin. Erkekler ilişkilerinde daha çok eğlenmek ve huzurlu olmak istiyorlar çünkü.

İyi bir kadın haksızlıkların karşısında durmalıdır. Erkekler buna da çok önem verir ve sizin bu adaletsizlikler e karşı verdiğiniz tepkileri onaylayıp, kendisi de bu tür davranışlardan uzak durur. Mesela asla evli ya da kız arkadaşı olan bir erkekle beraber olmamalısınız. Yalan, ikiyüzlülük, kavgacılık, çıkarcılık gibi şeyler hayatınızda yer almamalı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CinsellikEvlilikTercihkadınlar
Görüş Bildir