Erkeklerde Meme Küçültme Modası ...

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Erkeklerde Meme Küçültme Modası ...

Erkeklerde Meme Küçültme Modası ...

Kadınların en çok rağbet gösterdiği operasyonlar arasında yer alan meme küçültme, artık erkekler için de önemli. 20-30 yaş arası erkeklerin yaptırdığı yöntemlerin başında gelen meme küçültme operasyonu (jinekomasti), gereğinden fazla genişleyen bölgeyi lazer lipoliz ile kusursuz bir görünüme kavuşturuyor.

Op. Dr. Hüseyin Güner

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzm.

Değişen beslenme alışkanlıkları ve birçok dış etken, beraberinde erkeklerin de görünümlerini değiştirdi. Artık erkekler gereğinden fazla genişleyen meme bölgesini küçülttürmek için bu konuda uzman merkezlerin yolunu tutmaya başladı. ‘Jinekomasti’ denilen meme küçültme operasyonları, artık herhangi bir iz olmadan gerçekleştiriliyor.

İz Yok, Acı Yok...

Lazer lipoliz yöntemiyle yapılan operasyon, meme bölgesini fazla yağlardan arındırarak olması gereken görünüme kavuşturuyor.

Erkeklerde meme büyümesi, testosteronun az, östrojen hormonunun ise daha fazla salgılanmasıyla ortaya çıkar. Buna birçok etken neden olabilir. Fakat artık erkeklerde meme küçültme operasyonu, iz kalmayacak şekilde lokal anestezi altında uygulanabiliyor. Böylelikle klasik liposuction yöntemlerinin aksine ciltte ve yağ dokusunda travma oluşturmadan o bölgede açığa çıkan yağlar kalıcı bir şekilde yok edilebiliyor. Takip eden günlerde de devam eden gerginleşme oluşuyor ve deri sarkması ile buna bağlı germe işlemlerine gerek kalmıyor. Üstelik hasta hemen normal hayatına dönebiliyor.

Meme küçültme operasyonunu biter bitmez sonucun en az yarısı görülebilir. Ayrıca işlem boyunca herhangi bir acı ve ağrı duyulmaz sadece hafif bir dokunma hissedilir. Lazer lipolizde tamamen iyileşme zamanı 1 haftaya kadar indirildi. Bu süre içinde hasta çalışabilir ve sosyal yaşamlarına devam edebilir. İnsan vücudu yeni yağ hücresi üretmediği için meme küçültmede yapılan operasyon kalıcıdır.

Tüm tıbbi uygulamalar için geçerli olmak üzere ciddi kalp problemleri, yüksek tansiyon, diyabet ve kanama bozuklukları olan hastalara kendilerini bu konuda takip eden doktorlar ile görüşülerek gerekli önlemler alındıktan sonra operasyon uygulanabiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

şeker hastalığı
Görüş Bildir