Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkekler Neden Zor ve Güçlü Kadınları Severler?

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Erkekler Neden Zor Ve Güçlü Kadınları Severler?

Erkekler Neden Zor Ve Güçlü Kadınları Severler?

Erkekler zor kadın sever ” düşüncesinin uzun yıllar boyunca moda olmasının ardından şimdilerde erkekler özgür, rahat, işleri kolaylaştıran kadınları sever düşüncesi yaygınlaşmaya başladı. Aşkın işini zorlaştırmanın alemi ne? diye düşünenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. E tabii hayatı zorlaştırmamak, kolaylaştırmak gerek ama iki şeyi de birbirine karıştırmamak lazım öyle değil mi?

Öncelikle zor kadın olmak demek sınırlayıcı olmak veya özgürlükçü olmamak anlamına gelmiyor; tam aksine özgürlüğün zirvesinde durmak, süper özgüven durumunu yaşamak ve erkeğe meydan okumak halini anlatıyor. Erkekler bu tavır yüzünden zaten bu kadınları apayrı bir yere koyup, peşinden koşturup duruyorlar. Çünkü ancak bu şekilde içlerindeki uyuyan savaşçı güç açığa çıkıyor ve heyecana kapılıp mücadele ettikçe kendilerini daha çok sevmeye başlıyorlar. Sır burada gizli.

Bir erkek bir kadın için her şeyi göze alıyor, onu elde etmek için üstün bir çaba gösteriyorsa, o kadın sayesinde kendini ispatlama şansı buluyor, kendini daha güçlü hissediyor ve seviyordur. İlk bakışta biraz bencilce gelse de değildir; bu hormonal düzenin bir neticesidir. Kadınlarda da durum farklı değildir zira. Kadınlar da hep güçlü erkek sever ve isterler; çünkü erkek ne kadar güçlüyse kadın kendini o kadar güvende hisseder. Kadının bilinçaltında erkeğin oynadığı rol kurtarıcılıktır. Kadın zor olup erkeği test eder ne kadar güçlü diye. Erkek “İşte cesaretimi, gücümü ispatlamam için harika bir neden” der ve peşine düşer kadının.

Olay bundan ibaret. Görüldüğü gibi psikolojik temelde sarmal bir durum yaşanıyor.

Zor kadın kimdir? diye sorarsak da, rüzgarlara kolay kolay kapılmayan, sapasağlam durup, erkeğe karşıdan bakabilen kadın demektir diyebiliriz. Aşk rüzgarlarından bahsediyoruz malum. Bu rüzgarın karşısında kuru bir yaprak gibi duruyor ve rüzgar nerden eserse o tarafa savruluyorsanız zor olduğunuzu söyleyemeyiz. Zor kadın rüzgar estikçe dalları oynayan, yapraklı hışırdayan bir ağaç gibidir daha çok. Köklerini saldığı bir toprağı vardır. Sevenini gölgesine çağırır.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

aşkkadınlarolay
Görüş Bildir