Erkek İçin Botoks

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Erkek İçin Botoks

Erkek İçin Botoks

Neden hep kadınlar genç görünmekte, çevremize baktığımızda koca koca adamların yanında gencecik görünümlü kadınlar dolaşmaktadır. Bunun nedenini araştırdığımızda kadınların belli yaşlardan sonra botoks yaptırdığı ortaya çıktı. Fakat neden sadece kadınlar! Bizde erkekler için botoks uygulamasını araştırdık:

Botoks, yüzde oluşan kırışıklıktan kurtulmanın en kolay yoludur. Botoks bir çeşit saflaştırılmış proteindir. Botoks aslında bazı hastalıkların tedavi edilmesi amacı ile geliştirilmiş bir uygulamadır. Ancak günümüzde daha çok kırışıklıkları gidermek için uygulanan bir yöntem olmuştur. Yaşadığımız toplumda kadınlar kadar erkeklerde botoks yöntemi ile yüzünde birçok değişiklik yaptırmaktadır.

BOTOKSUN UYGULANDIĞI YERLER

Gözaltı.

Göz kenarı.

Burun.

Alın.

Kaş arası.

Terleme tedavisi için de uygulanır.

Botoksun uygulama süresi

Botoks yaklaşık 15 – 20 dakika kadar sürer. Ancak etkisi 4 – 7 gün sonra başlar.

Etkisi ne kadar sürer

Botoksun etkisi ilaca bağlı olarak değişir. Eğer botoks kişide ilk kez uygulanmışsa 4 ay etkisi davam eder. Eğer uygulama ilk değilse 6 ay kadar etki devam eder. Uygulama sayısı eğer daha fazla ise, bir yıl kadar etkisi sürer.

Botoksun yapılmadığı durumlar

Penisilin kullananlarda.

Hamile ve emzirenlerde

Cilt üzerinde enfeksiyon oluşmalarında.

Nörolojik hastalarda. Romatoid artritli hastalarda

Sıtma ilacı kullananlarda

Bağışıklık sistemi zayıf olanlarda

Botoksun terlemeye olan etkisi

Botoks terleme tedavisi için de geçerli ve etkili bir uygulamadır. En sık erkeklerin tercih ettiği bir tedavi şeklidir. Daha çok el içi ve koltuk altı terlerinde uygulanır. Botoks tedavisi ile ter bezlerine temas eden sinir uyarısının engellenmesiyle terlemede kesin ve olumlu sonuca ulaşılır. Terleme tedavisi için uygulanan işlem yaklaşık 20 – 45 dakika kadar sürer. Tedaviden bir hafta sonra etkisi görülür ve bir yıla yakın devam eder.

DOLGU MADDESİNİN ENJEKSİYONU

Dolgu maddeleri çeşitli alanlarda kullanılır. Dudakları kalınlaştırmak, kırışıkları engellemek, çukurlaşmış bölgelerde dolgunluk sağlamak gibi daha birçok yerde kullanılır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KaşTercihhamilekadınlar
Görüş Bildir