Eril ve İlkel Diliniz Sizin Olsun, Kız Kardeşlik Kazanacak! Dilek İmamoğlu’nun Semiha Yıldırım’la Karşılaştırılmasına Verdiği Muazzam Tepki

-
Abone ol

Dilek İmamoğlu ile Semiha Yıldırım'ın fotoğrafları üzerinden yapılan aşağılık karşılaştırma hepimizi insanlıktan soğuttu!

31 Mart Pazar günü Türkiye yerel yöneticilerini seçmek üzere sandık başına gitti.

El değiştiren şehirler, büyükşehirlerdeki sürprizler ve demokrasiyi sonuna kadar hissettiren haritadaki renklerle Türkiye farklı bir seçim yaşadı diyebiliriz...

Henüz resmi sonuçlar açıklanmazken, Türkiye'nin kalbi olan İstanbul'da çekişmenin halen sürdüğünü söyleyebiliriz.

Sandıkların yeniden açılmasının gündeme gelmesi, geçersiz oyların yeniden sayılması, YSK'ya yapılan itirazlar ve değişen oy oranlarıyla İstanbul bu seçimin kilit noktalarından biri haline geldi. İstanbul Belediyesi'ni kazanmanın, Türkiye'yi kazanmak olduğunu ifade eden siyasilerin bu savaşının yanında bir de olaylara farklı(!) bakanlar var.

Yarış devam ederken, Ekrem İmamoğlu'nun her adımı ses getirmeye başladı. Ailesiyle birlikte yaptığı Anıtkabir ziyareti çok konuşuldu.

Kendisi ilk siyasi adımında Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıkacağını söylemişti, dün de bu dediğini yerine getirdi.

Mutlu aile tablolarını ortaya koyan fotoğraflar sosyal medyada dolaşıma girmeye başladı. Gerçekten de çok ama çok güzeller!

Siyasilerin ailelerinin ilgi çekmesi tabii ki ilk kez gerçekleşmiyor. Yalnızca Türkiye'de değil, dünyada da benzer örneklerle kaşılaşıyoruz. Hatta bazen politikacıların eşleri daha fazla ilgi çekiyor diyebiliriz.

Size İmamoğlu ailesini şurada anlattık: 👇

Ekrem İmamoğlu'nun Gözlerden Kalpler Çıkartan Ailesini Yakından Tanımak İsteyenler Buraya! - onedio.com
Ekrem İmamoğlu'nun Gözlerden Kalpler Çıkartan Ailesini Yakından Tanımak İsteyenler Buraya! - onedio.com

Ama insanlar kötü, ilkel ve eril dillerinden bir türlü kurtulamıyorlar! Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ın görüntüleri üzerinden çirkin bir karşılaştırma yapıldı.

İstanbul'a hangi ailenin yakışacağına(!) dair yapılan bu karşılaştırmayla birlikte kadınların toplumdaki yerini bir kez daha hatırlamış olduk. Öyle ya, Dilek İmamoğlu first lady olarak doğru(!) bir tercihti, çünkü Avrupai görünüyordu.

Yılların gazetecisi ve bir kadın olarak Mine Kırıkkanat da benzer bir çirkinliğe imza attı ve İmamoğlu ailesinin İstanbul'a yakıştığını yazdı.

Hiç şüphesiz ki çok güzeller! Mutlu bir aile oldukları fotoğraftan adeta bağırıyor, kendini gösteriyor ama 'çeyrek yüzyıldır İstanbul'a yakışan düzgün bir aile' ne demek? Dış görüntü mü insanın düzgün olup olmadığını belirleyecek?

İşte tüm bu olanların üzerine sağduyusuyla ilk adımı atan Dilek İmamoğlu, güzelleme yapıldığını sanan bu aşağılık dile tepkisini gösterdi.

Cumhuriyet gazetesinden Leyla Kılıç'a konuşan Dilek İmamoğlu, Semiha Yıldırım'la kendi fotoğrafının yan yana konularak mizah(!) malzemesi yapılmasına tepki gösterdi.

"Sayın Semiha Yıldırım’ın fotoğrafına bakınca kendi annemi, kendi ablamı görüyorum."

Bu paylaşımları iyi niyetli bulmadığını ifade eden Dilek İmamoğlu, güzelleme yaptıklarını zannedenler hakkında şunları söyledi: "Eğer bir aşağılama ya da güzelleme yaptıklarını sanıyorlarsa bilmeliler ki beni de aşağılıyorlar. Çünkü ben Sayın Semiha Yıldırım’ın fotoğrafına bakınca kendi annemi, kendi ablamı görüyorum. Onların tercihi de böyle. O yüzden bu paylaşımı hiç iyi niyetli bulmuyorum.”

Başta Ahmet Şık olmak üzere pek çok kişi konu hakkında tepkilerini ortaya koydu: 👇

Sadece görüntüsü üzerinden kadınları aşağıladığını zanneden bu zihniyete inat kız kardeşlik kazanacak!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dremor

insanlar bir konu hakkında konuşurken birinin incineceğini kırılacağına hiç bakmadan yorum yapıyor 2 kadını karşılaştırınca ne oluyor biri başka biri başka insan önemli olan iç güzelliği konuşması davranışı kaba saba biri olur beğenmezsiniz o ayrı ama toplumda küçümseyici şeylerle insanları üzmeyin

yasminkoasg

ne kadar aptalca bi benzetme ya Semiha hanım 65-70 yaşında dilek hanım taş çatlasa 45 yani , benim annem ve anneannem gibiler aynı kıyaslama yapılamaz bile ! ama Dilek hanım gereken cevabı vermiş gönülden kutlarım kendisini.

bluessy

Cevabıyla alkış toplamış olsa da ben attığı tivitleri unutamıyorum bir türlü. Yıldırım veya imamoğlu başkan kim olmuş kimin cebine artısı eksisiyle 25 bin para gircekmiş ayda bilmem ben. Ama iki kişi hayatını birleştirirken bile hayatlarındaki insanları da birleştirirtor. Diyeceğim o ki bari geçmişinizi silin gelin şuraya yüzü masaya yatar düzeltirsiniz ama geçmiş silinmeyince akıllar karışıyor istemsizce

yenikirmiziatesyahoo.com

Siyasete biraz kalite geldi teşekkürler Ekrem İmamoğlu teşekkürler Dilek İmamoğlu

canerckr89

kumarcı oğlan iyi ama :D :D :D

Görüş Bildir