Ergenekon Tutuklusu Levent Ersöz Af'fını İstedi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ergenekon Tutuklusu Levent Ersöz Af'fını İstedi

Ergenekon Tutuklusu Levent Ersöz Af'fını İstedi

Ersöz, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Cumhurbaşkanı'na af başvurusu yaptı.Ergenekon davası kapsamında tutuklu yargılanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün avukatı Murat Nebi Ayhan, Ersöz'ün sağlık sorunlarını gerekçe göstererek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün müvekkili hakkında af yetkisini kullanması istemiyle Cumhurbaşkanlığı'na başvuruda bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

Emin Çölaşan:Adamına Göre Adalet!

Emin Çölaşan:Adamına Göre Adalet!

SEVGİLİ okuyucularım, Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda nice yurtsever, aynı zamanda masum insanlarımız yargılanıyor. Ama ne yazık ki, birleştirilen Ergenekon davasına Alpaslan Aslan gibi Danıştay katilini ve bazı karanlık tipleri de kattılar.
Şimdi iş öyle bir duruma getirildi ki, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ ile Alpaslan aynı davanın sanıkları olarak yargılanıyor!
Bu iki davada adalet var mı? Özel yetkili mahkemelerde yargılama hukuka uygun yapılıyor mu? Adil yargılama var mı?
Hiçbir hukukçunun bu sorulara bugüne kadar “Evet” dediğini duymadık.

Kamuoyunda şöyle bir izlenim var:
“Bu mahkemelerin hakim ve savcıları, AKP’nin HSYK’sı tarafından o göreve seçildiler. Dolayısıyla yargılama adaletli yapılmıyor. Sanıklar adeta düşman gibi görülüyor!”
Cemil Çiçek o davada partisini savunurken ne güzel sözler söylüyor, adaletten, hak ve hukuktan nasıl da dem vuruyor değil mi!
Bugün herhangi bir avukat bu sözleri Balyoz ve Ergenekon davalarında söylese, kim takar!
Zaten söylüyorlar ama umursayan yok!
Cemil Bey aynı zamanda Adalet eski bakanıdır. Bu işleri en iyi bilenlerden biridir.
Şimdi elini vicdanına koysun, o gün Anayasa Mahkemesi önünde partisini savunurken gündeme getirdiği hukuk ilkelerini bir düşünsün.
Sonra da elini vicdanından çekmeden Silivri mahkemelerinde olanları, hak, hukuk ve adaletin nasıl çiğnendiğini, sanıkların savunma hakkının nasıl kısıtlandığını, düzmece belgelerle nasıl suçlandıklarını, birbirinin ismini bile ilk kez duyan kişilerin aynı örgütten nasıl yargılandığını, kendisinin Anayasa Mahkemesi önünde kendi partisi kapatılmasın diye söz ettiği hukuk ilkelerinin Silivri mahkemelerinde uygulanıp uygulanmadığını bir düşünsün.
İşin içinde kendileri olunca “İyi adalet” isteyenler, sevmedikleri kişiler tutuklanıp yargılanırken yapılan tam tersi uygulamalara sessiz kalıyorlar. İğneyi kendilerine batıramayanlar, çuvaldızın başkalarına batmasını keyifle izliyorlar.
Adamına göre muamele, adamına göre yargı, adamına göre hak, hukuk ve adalet !

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAdalet ve Kalkınma PartisiBalyoz DavasıCemil ÇiçekDanıştayErgenekonİlker Başbuğ
Görüş Bildir