Ergenekon Davası'nda Süre Tartışması

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ergenekon Davası'nda Süre Tartışması

Ergenekon Davası’nda tutuklu sanıkların, dosyada bulunan evraklara ve tanık ifadelerine ilişkin beyanları alınıyor. Duruşmada sanıklar 15 dakika söz verilmesini eleştirdi, zamanın azlığından yakındı. Mahkeme Başkanı da ''Konuşma hakkını kullanırken bazşka şeylerden bahsedip sonra da 15 dakika yetmez diyorsunuz'' diye cevap verdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’de görülen 67’si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası’nın 278. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nin içinde bulunan küçük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, gazeteci Tuncay Özkan, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin’inde aralarında bulunduğu 40 tutuklu sanık hazır bulundu.

DURUŞMAYA İlker Başbuğ KATILMADI

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün de aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Odatv Davası’ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük’ün de aralarında bulunduğu 3 tutuksuz sanık duruşmada hazır bulundu.

"BURASI DURUŞMA SALONU DEĞİL, VURUŞMA SALONU OLDU"

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese dosyada bulunan evraklara ve tanık beyanlarına ilişkin sanık ve avukatların beyanlarının alınacağını belirtti. Söz alan Aydınlık Gazetesi Yazarı tutuklu sanık Hikmet Çiçek, dün duruşmada yaşanan arbedeye değinerek, "Burada dün avukatlara saldırı olurken kameralar kapatıldı. Saldırganın kim olduğu tespit edilemedi. Siz orada oturuyorsunuz. Avukat Serkan Bey 'faşizm' dedi. Üye hakim hemen bu sözlerin kayda geçmesini istedi. Mustafa Balbay’ın da dediği gibi 'Burası duruşma salonu değil, vuruşma salonu' oldu" dedi.

MAHKEME BAŞKANI ÖZESE: BU KONULARI KAPATALIM

Sanık Çiçek’in bu sözleri üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Özese de "Herşey kayıt altında. Kamera kayıtları incelenecek, bakılacak. Bu konuları kapatalım. Dünkü olaylar olduğu gibi kaldı. Hukuki durumunuzla ilgili konuşun. Konuşma hakkını kullanırken başka şeylerden konuşuyor, sonra da 15 dakika yetmiyor diyorsunuz" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiErgenekonGenelkurmay Başkanıİlker BaşbuğİstanbulİzmirYalçın Küçük
Görüş Bildir