Görüş Bildir

'Erdoğan Yolsuzluğu Ortaya Çıkaranlardan İntikam Alıyor'

Anasayfa > Gündem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Sandığa gidip Ekmeleddin beyi cumhurbaşkanı seçeceğiz. Bu seçimler önemli. Bu koltuk leke kabul etmez. Aile boyu yolsuzluk yapanların o koltukta işi yoktur. O koltuk temiz dürüst ve namuslu insanların koltuğudur' dedi. 

Aday gösterdikleri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun hem batıda hem doğuda ağırlığı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, 'Cumhurbaşkanları az konuşur, öz konuşur. Yerinde konuşurlar, doğruyu konuşurlar' ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu , Ankara’dan Kapadokya Havalimanına bir saatlik gecikmeyle özel uçakla geldi. Havaalanında CHP Nevşehir, Avanos ve Gülşehir ilçe örgütlerince karşılanan Kılıçdaroğlu daha sonra, parti otobüsüne binerek , Avanos ilçesine geldi. Burada Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun otobüsünden Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim şarkısı çalındı. Kılıçdaroğlu, konuşmasına 'Buraya daha önce gelecektim ama şartlar müsaade etmedi ama işte geldim ' diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: 'Cumhurbaşkanlığı seçimleri önemlidir. İstiyorum ki oraya oturacak kişi tarafsız olsun. Tarafsızlığına inanıyorsak seçeceğimiz adayın adı Ekmeleddin İhsanoğlu’dur. Cumhurbaşkanının temiz olması lazım. Gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşmamış olsun. Onun adı Ekmeleddin İnsanoğlu’dur. Her gün insanlar öldürülüyor, Gazze’de Irak’ta Suriye’de. Ortadoğuda batıda ağırlığı olan birinin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturması lazım. Türkiye’yi Ortadoğu bataklığından kurtaracak biri olması lazım. Kimdir o? Ekmeddin İhsanoğlu'dur. İhsanoğlu’nu o koltuğa oturtmamız lazım. Ben çalışıyorum, siz de çalışın. Sandığa gidip Ekmeleddin beyi Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Bu seçimler önemli. Ekmeleddin beyi Cumhurbaşkanı yapacağız. Bu koltuk leke kabul etmez. Aile boyu yolsuzluk yapanların, o koltukta işi yoktur. O koltuk temiz dürüst ve namuslu insanların koltuğudur. O koltukta benim bayrağım temsil edilecek. O koltukta Türkiye Cumhuriyeti temsil edilecek. 76 milyon insan ,’evet o koltukta oturan benim cumhurbaşkanımdır’ demelidir. O nedenle buraya geldim ve söylüyorum. Bu topraklar bereketli topraklardır ne ekerseniz onu biçersiniz. Barış, kardeşlik ekelim. Ekmek için Ekmeleddin beyi seçelim. Ekmeleddin beyin batıda doğuda bir ağırlığı var. Cumhurbaşkanları az konuşur, öz konuşur. Yerinde konuşurlar, doğruyu konuşurlar. Gelin 10 Ağustos’a huzur ve barış içinde gidelim. Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışan birini seçelim. Onunla onur ve gurur duyalım.'

Sözü, Belediye başkanı İsmet İnce’ye getiren CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu, 'İsmet bey CHP olarak seçildi. Kendisine şu söyledim Avanos’un belediye başkanısın hiçbir partiliyi ayırmayacaksın. Tüm Avanos’u kucaklayacaksın' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Avanos ilçesinde AKP'li belediye yönetiminden iki dönem sonra 7 oy farkla CHP’den Belediye Başkanı seçilen İsmet İnce’yi makamında ziyaret etti.

Belediye binasında CHP eski genel başkanlarından İsmet İnönü’nün ilçeyi ziyareti sırasında kendisine armağan edilen halı portreyi inceleyen Kılıçdaroğlu, parti otobüsüyle Nevşehir üzerinden Derinkuyu ilçesine geçti.

'ERDOĞAN İNTİKAM ALIYOR'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir'in Avanos İlçesi'nde belediyeden çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, polislere yönelik olarak son yapılan operasyonlarla ilgili olarak, şunları söyledi:

'Bu operasyonlar geçmişte pek çok insanın haksızlığa uğradığı Balyoz, Ergenekon gibi davalarda üretilen sahte belgelerle ilgili süreçle ilgisi yok. Bu operasyonların o süreçle hiç ilgisi yok. Bir haksızlığın hesabını sormak, 'Kimler sahte delil üretti' diye sormak yok. Bu operasyonların tek bir amacı var. Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin gırtlağına kadar yolsuzluğa battığını biliyoruz. Bu 17- 25 Aralık operasyonlarında ortaya çıktı. Erdoğan bunu ortaya çıkaranlardan intikam alıyor. Şimdi bu davanın da savcılığını üstlendi. Davanın büyüyeceğini söylüyor. Kendine göre hakimler ve savcılar atıyor, mahkemeler kuruyor. Daha önce casusluktan davalar açılacak dedi şimdi öyle oldu. Siyasi davaların, yolsuzluğu kapatmaya yönelik davaların toplumda karşılığı yoktur.'

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili de 'Ekmeleddin beyin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak kişinin geçmişinin temiz olması gerekir. Kendi halkını bölmemesi gerekir. Yurttaşları ayırmaması gerekir. Yolsuzluğa bulaşmış aklanmamış biri o koltuğa oturamaz, ülkeye yazıktır. Bu güne kadar olan tüm birikimlerimize yazıktır. Ortadoğuda kan akıyor. Türkiye gerçekten burada bir rol oynayacaksa Ekmeleddin beyin cumhurbaşkanı olması gerekir' dedi.

ARINÇ KADINLARI İNSAN OLARAK GÖRMÜYOR

Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kadınlarla ilgili sözlerini soru karşısında önce gülümsedi, ardından şunları söyledi:

'Bülent Arınç anlaşılan o ki kadınları insan olarak görmüyor. İnsanlar gülerler, kahkaha atarlar, ağlarlar. İnsanların duyguları, beklentileri ve dünyaya bakışı vardır. Gülerler ve ağlarlar. Sizin bu bakışı dillendirmeniz, söyleminiz doğru değil.'

Cumhuriyet

Kaynak: http://213.143.255.186:80/haber/siyas...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?