Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erdoğan: 'Yasaklar Gelmemiş Olsa Yayınlamaya Devam Edecekler'

 > 
7PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanya ziyaretinden erken dönüyor

Resmi ziyaret için Romanya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşamki programını iptal ederek, Türkiye'ye erken dönme kararı aldı. İstanbul Adalet Sarayı'na yönelik saldırıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Bakıyorsunuz daha ilk andan itibaren medya kuruluşları dahi bunlarla el ele vererek, oradaki görüntüleri yayınlamanın gayreti içerisine giriyorlar. Ne elde edeceksiniz, neyi kazanacaksınız? Anında yasaklar gelmemiş olsa yayınlamaya devam edecekler" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Lohannis ile birlikte katıldığı ortak basın toplantısında konuştu. 

Erdoğan, "Dün bir terör örgütünün İstanbul'un en büyük adalet sarayını ne yazık ki oraya girmek suretiyle bir savcımızın odasını basması ve orada uzun bir süre savcımızı rehin almasından sonra, kendisini haince, canice şehit etmeleri, kendileri de bu arada güvenlik güçlerimiz tarafından bunun bedelini ağır ödediler. Değerli dostum Lohannis'in bu hassasiyetine teşekkür ediyorum. Terörizm tüm dünyanın ortak sorunudur. Öyle zannediyorum ki, şu anda savcımızı Eyüp Sultan Camisinden defnedecekler. Orada cenaze namazı kılınıp, ondan sonra da defni gerçekleştirilecek. 

Ben kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Yine meslektaşı olan eşi hanımefendiye ve tüm ailesine baş sağlığı dileklerimi Romanya'dan gönderiyorum. İnşallah bu akşam kendilerine taziye ziyaretinde bulunacağım."diye konuştu.

AK PARTİ BİNASINA BASKIN

Cumhurbaşkanı AK Parti Kartal ilçe örgütüne yönelik baskına da değinerek, "Aynı zamanda AK Partinin Kartal ilçe teşkilatına terör örgütünün yaptığı saldırıyı da çözüm sürecine yönelik bir tavır olarak görüyorum. Demokrasiyi hazmedemeyenlerin bir tavrı olarak görüyorum. Bütün bunlar bilinmelidir ki, demokrasi bu tür saldırılarda pes edecek basit bir sistem değildir. Demokrasiye inananların terörizme karşı ortak durması şarttır"dedi.

DÖNÜNCE DAR KAPSAMLI BİR ZİRVE YAPACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'ye döner dönmez dar kapsamlı bir zirve toplayacağını söyledi. Erdoğan, " Çözüm süreci ortada, istismarların farklı bir şekilde gündeme geldiğini görüyoruz. Bu malum terör örgütü yeni değil. Bunların da değerlendirmesini yapacağız. Bir şey çok çok önemli. Terör örgütünün bu caniliği, alçaklığı bunlar üzerinden siyaset yapmaya gayret edenlerin yaklaşımı...Bu konuda siyasi partiler bugün milli bir yaklaşım koymazsa, ne zaman bir milli duruş ortaya koyacaklar. Daha ilk andan itibaren medya kuruluşları bunlarla el ele vererek, oradaki görüntüleri yayınlama gayreti içinde oluyorlar. Bu görüntüleri vererek ne kazanacaksınız? Bazı yasaklar gelmezse, bunları gün boyu yayınlama devam edecekler. Bu anlayış insani değil. Bir yanda El Kaide'yle, DEAŞ'la konuşanların ne farkı var. " dedi.

"Bulgaristan'tan elektrik enerjisi alımımız söz konusu"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bulgaristan'tan elektrik enerjisi alımımız söz konusu. Şimdi Romanya ile de bu görüşmeleri yapıyoruz. Hatta hatta İtalyanların bu konuda teklifi var. Enerji bakanlarımız kendi aralarında görüşmek suretiyle bunu daha da olgunlaştırmaya çalışacaklar. Kazan kazan esasına göre, tabi ki taraflar için fizibil olan hangisiyse bunun adımını da o şekilde atmış alacağız" diye konuştu.

Özgür ALTUNCU - ROMANYA / DHA ve AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir