Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ABD: 'Her Türlü Sızdırmayı Kınıyoruz'

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan Wall Street Journal'e yüklendi!

Erdoğan Wall Street Journal'e yüklendi!

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti Kayseri İl Kongresi'nde ABD'li yayın organı Wall Street Journal Gazetesi'ne seslendi: Eğer dürüstseniz çıkıp kaynağını açıklarsınız.

CHP'nin terör örgütü ağzıyla konuştuğunu söyleyen Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Hükümete muhalefet diye terörün ağzı ile konuşuyor. Ben böyle yetersiz yetersiz bir genel başkana hiçbir şey demiyorum. Terörün Kayseri'yi hedef olarak seçmesi üzerinde çok dikkatli düşünmemiz lazım. Kayseri bir orta anadolu şehri. Kayseri, huzurun, dayanışmanın, hoşgörünün, uzlaşmanın şehri. Terör örgütü Kayseri'yi hedef alarak aslında kardeşliği hedef aldığını bir kez daha gösterdi. Terör örgütünün son saldırıları namertlik içerisinde olduğunu açıkça ispat ediyor."

Erdoğan'ın konuşmasından ana başlıklar şöyle:

MİLLİ DİNİ DEĞERİ OLMAYAN PKK ZERDÜŞTTÜR

Türk kardeşlerim, Kürt kardeşlerim terör örgütü Türkiye'nin kalkınmasından, güçlü bir ülke olmasından rahatsız olan çevrelerin maşasıdır, bu çevrelerin taşeronudur. Terör örgütü Türkiye'nin birliğini, kardeşliğini hedef alıyor. Terör örgütü benim Kürt kardeşlerimin adına değil, ipini elinde tutan ülkelerin, çevrelerin adına hareket ediyor. Bu örgütün milli, manevi, dini değerleri yok. Bu örgüt Zerdüşttür. Bunlar benim müslüman Kürt kardeşlerimi aldatmaya, kandırmaya çalışıyorlar. Bu örgütün bizim değerlerimizle en ufak bir barışıklığı yok. Bu örgütün gölgesinde vesayetinde siyaset yapan parti de artık bu örgütün gerçek niyetini anlamalı, görmeli ve arasına mesafe koymalıdır.

BDP'NİN TERÖR ÖRGÜTÜ DEDİĞİNİ DUYDUNUZ MU?

Siz bu partinin 'bu bir terör örgütüdür' dediğini duydunuz mu? Diyemez, bunu söylemek yürek ister. Çünkü bu parti onların sayesinde oy aldılar. Onun için aksini söyleyemezler. Terörizmin asla ve asla kazanamacağını sağduyulu insanların çıkıp, hakkı söylemelerini öneriyorum. Gerçeği görenler cesaretle ortaya çıkıyor. Türkiye'de barış ve kardeşlik kazanacaktır, bunu böyle biliniz. Allah'ın izniyle sağduyu kazanacak. Bütün senaryoları boşa çıkarıyoruz, karanlık tezgahları bozuyoruz. İnşallah hep birlikte elele, gönül gönüle 2023 hedefine ilerleyeceğiz.

ONLAR NAMERT PEKİ SİZ KİMİN YANINDASINIZ?

Türkiye'de bazı yayın organları Amerika'daki Wall Street Journal'in haberine sarıldılar. Şu anda orada Başkan Obama'ya karşı takınılan bir tavır var. Demek ki o gazetenin burada uzantıları var. Bizim verdiğimiz diplomatik ve teknik bilgilere dayalı değil ama orada bir gazetede çıkan habere dayanarak yorum yaptılar. Oradaki gazete eğer dürüstse çıkar kaynağını açıklar. Bu gazete mert değil, namert bir yaklaşımla bunu yapıyor. Namertin izinden gidenler de bu yayını yapıyor. Siz kimin yanındasınız?

CHP LİDERİ İSRAİL'LE OMUZ OMUZA GİDİYOR!

Suriye'nin helikopterleri bizim havamızı 5 kez ihlal ettiler. Biz kalkıp da onları vurmaya tevessül mü ettik? Uyarılar yapılır ve sınırı terkederler. İşin uluslararası uygulaması bu. Şu anda bizim uçağımız uluslararası sularda vurulmuştur, ama onların sınırına savrularak düşmüştür. Bakın biz içeride kimlerle dışarıda kimlerle mücadele ediyoruz. Dışarıyla mücaele etmek kolay, aslolan içeridekiyle mücadele etmek. Ben CHP'ye gönül veren kardeşlerime söylüyorum, ardından gittiğiniz bu genel başkan maalesef bu ülkenin değerleriyle, bu milletin değerleriyle elele omuza omuza değil. İsrail'le, Baasçı rejimlerle omuz omuza. Bunu bilmenizi istiyorum.

WALL STREET JOURNAL NE YAZMIŞTI?

ABD istihbaratından yetkililer, yaptıkları açıklamada 22 Haziran günü Akdeniz’de düşürülen Türk keşif uçağının vurulduğu sırada Suriye hava sahasında olduğunu öne sürdü. Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir güvenlik yetkilisi, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, “Uçağın karadan havaya füzelerle vurulduğuna dair bir işaret görmedik” derken, kendilerine ulaşan bilginin kaynağını açıklamadı. Yetkili, olayla ilgili birçok şeyin bilinmezliğini koruduğu yönünde uyarıda bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan'ın Eleştirisi Üzerine Yeni Haber

Erdoğan'ın Eleştirisi Üzerine Yeni Haber

Erdoğan'ın dün 'namert' diyerek eleştirdiği Wall Street Journal, eleştirinin üzerine yeni bir yazı yayınladı.
Gazete, kaynaklarının Amerikalı yetkililer olduğunu yineledi.

Amerikan gazetesi haberi, bugün de devam ettirdi. Ankara'dan gelen tepkileri, "Türkiye, düşürülen jeti konusunda pozisyonu değiştirmiyor" başlığıyla verdi. Gazete, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sitesinde, uçağın uluslararası sularda düştüğü görüşünü tekrarladığını yazdı. Erdoğan'ın kendilerine yönelik eleştirilerine de tüm ayrıntılarıyla yer verdi.

Yazıda eleştiriye neden olan haberin kaynaklarının Amerikalı yetkililer olduğu yinelendi. Ancak herhangi bir isim verilmedi.

Haberin Tamamı İçin:

ABD: 'Her Türlü Sızdırmayı Kınıyoruz'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nuland: Wall Street Journal'ın haberiyle ilgili, ''Her türlü sızdırmayı kınıyoruz'' dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin, Suriye tarafından düşürülen Türk savaş uçağıyla ilgili haberine yönelik olarak, ''Müttefikimiz Türkiye'yi ne kadar güçlü biçimde desteklediğimizi biliyorsunuz ve biz her türlü sızdırmayı kınıyoruz'' dedi.

Nuland, günlük basın toplantısında WSJ gazetesinde çıkan, ''Türk savaş uçağının Suriye hava sahasında düşürüldüğüne'' yönelik habere dair soruyu da yanıtladı.
Bir gazetecinin ''Hafta sonu, Türk jetinin Suriye hava sahasında düşürüldüğüne yönelik Pentagon'dan bir sızdırma oldu, görüşünüz nedir?'' sorusu üzerine Nuland, ''Müttefikimiz Türkiye'yi ne kadar güçlü biçimde desteklediğimizi biliyorsunuz ve biz her türlü sızdırmayı kınıyoruz'' dedi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBarack ObamaBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİsrailKayseriRecep Tayyip ErdoğanSavaşSuriyeTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir