Görüş Bildir

Erdoğan ve Biden Görüşmesi Sona Erdi: Hangi Konular Gündeme Geldi?

Anasayfa > Gündem

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde, Türkiye ile yapıcı ilişkilerin sürdürülmesi, iş birliği alanlarının genişletilmesi ve anlaşmazlıkların etkin biçimde yönetilmesi arzusunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Beyaz Saray'dan yapılan basın açıklamasında Biden'ın Türkiye ile yapıcı ilişkilerin sürdürülmesi, iş birliği alanlarının genişletilmesi ve anlaşmazlıkların etkin biçimde yönetilmesi arzusunun altını çizdiği, Türkiye'nin Afganistan'daki NATO misyonuna yaklaşık 20 yıl katkıda bulunmasını takdirle karşıladığını dile getirdiği aktarıldı.

Liderlerin görüşmesinde, Suriye'deki siyasi süreç, Afganistan'da ihtiyaç sahiplerine insani yardımın ulaştırılması, Libya'daki seçimler, Doğu Akdeniz'deki durum ve Kafkasya'nın güneyindeki diplomatik çabaların gündeme geldiği kaydedildi.

S-400 endişe yaratıyor

S-400 endişe yaratıyor

ABD Başkanı Biden'ın iki ülke arasında savunma iş birliğini ve Türkiye'nin NATO üyesi olarak önemini teyit ettiği, öte yandan ABD'nin Türkiye'nin Rus S-400 füze savunma sistemine sahip olmasından endişe duyduğuna işaret ettiği bildirildi.

Biden'ın görüşmede ayrıca güçlü demokratik kurumların, insan haklarına saygının, barış ve refah için hukukun üstünlüğünün önemine vurgu yaptığı ifade edildi.

'Görüşme olumlu geçti'

'Görüşme olumlu geçti'

Kritik zirve sonrası Türkiye tarafından yapılan açıklamada ise görüşmenin olumlu olduğu ifade edildi. Erdoğan'ın ABD Başkanı Biden ile görüşmesinde iki ülke ilişkilerini güçlendirmek ve geliştirmek için ortak mekanizma kurulması konusunda mutabık kalındığı bildirildi. 

Görüşmede, ikili ticaret hacminin artırılması yönündeki ortak perspektif doğrultusunda atılacak adımların ele alındığı ifade edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
17
6
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
evilclown

bizim F35leri verir misin? - vermem... o zaman paramızı geri ver - olmaz... bari karşılığında kullanmadığın f16ları ver. - bakarız...

SEMİR DÖNDER

Nasıl aşkla bakıyor yareppim 😍 Yaa biden ya hadi bana F-35 ver noluy...

bmod1

Görüldüğü üzere devlet denilen yapı kişilerin kişisel görüşü yerine önceden ne denileceğini programını planını yapan yapı olarak karşımıza çıkıyor biden kafa... Devamını Gör