Erdoğan: 'Bunların Hayatları Boyunca Yaptıkları En İyi Şey Durmaktır'

 > -

Erdoğan: 'Tüm Türkiye Tek Yürek Halinde'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan, Kayseri'de Konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'de düzenlenen mitingde konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

  • Kayseri, kardeşim Abdullah Gül'ün şehri. Yakıp yıkanların niyetini en iyi Kayseri bilir.

  • Şu mitingleri yapmamızdan rahatsız olanlar var. Size sesimizi duyurmak için en meşru yol bu mitinglerdir. Miting yapmayacağız da sizin yakıp yıkmanızı mı izleyeceğiz. 200 trilyonu aşkın zarar var, bu milletin kasasından çıkıyor.

  • CHP aşırı uçların peşine takılıp ülke yönetimine hakaret ettin. Aynı şeyi diğer muhalefet partilerinden de gördük. CHP zihniyetine göre Taksim'i işgal edenlere dokunmamamız gerekir. Gezi Parkını işgal etmek yasaralara aykırı.

  • 2011 seçimlerinde gençliğin nereye sahip çıktığını gördük. Bunlar sandık sonucunu, milli iradeyi hazmedemediler. Kendisine Halk diyenler bu muhteşem birlikteliğe 'bidon kafalı' dediler.

  • Zahide Nine vandalların önüne 'Yeter Artık' dedi, dik durdu, eğilmedi. Makarnacı, kömürcü diye aşağıladıkları millet artık boynunu bükmüyor.

  • İçişleri Bakanı'ma '24 saat içinde Atatürk Kültür Merkezi'ni ve Taksim Meydanı'nı temizleyeceksiniz' dedim.

  • Gezi Parkı tüm halkındır, Taksim Meydanı miting meydanı değildir. Bunlar milli iradeyi hazmedemediler. Ülkenin kaymak takımı CHP ile birlikte.

  • Millet susmuyor, bunlara gereken cevabı veriyor. Anadolu ve Trakya bu oyunu bozdu. Gezi Parkı diye tutturmuşlar, dert başka. İstanbul çevreci otobüslerle benim dönemimde tanıştı. Gezi Parkı'nda yeşili katleden bir proje yok. Çoğunluğun azınlığa hahakkümünden yana değiliz. Milletin verdiği yetkiyi, millet için kullanacağız. Türkiye bu tuzağa düşmeyecek, bu oyuna gelmeyecektir. Ergenekon ile kurulan oyunu, Reyhanlı saldırısı oyununu siz bozdunuz.

  • Bunlar on yıllar boyunca durdular. Hala duruyorlar. Bunları yaptığı en iyi şey; durmak, durdurmak. Milleti durduramayanlar, şimdi kendileri 'Duran Adam' oldu.

Haberin Tamamı İçin:

Duran Adam İçin Ağır Konuştu

Başbakan Erdoğan, Kayseri'de Milli İradeye Saygı mitinginde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Milli İradeye saygı mitinginde Kayseri'de konuştu.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

Kayseri'nin en büyük alanını bu sıcakta doldurmak suretiyle muhabbetinizi ortaya koydunuz. Sevginizi ortaya koydunuz. Bundan dolayı sizlerle gurur duymamak mümkün değil. Demokrasiye, milli iradeye, sandığa sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

Kayseri bugün tarihi günlerinden birinin yaşıyor. Kayseri bugün tek yürek halinde. Haksızlığa hileye şiddete vandallığa, oyunlara ve tuzaklara karşı sesini yükseltiyor.

Bu muhteşem meydanda vandallıktan rahatsız olan CHP'li kardeşlerim de var, ben inanıyorum ki barbarlıktan rahatsız olan MHP'li kardeşlerim de var. Ben inanıyorum ki faşizm'den rahatsız olan BDP'li kardeşlerim de var. Çünkü Anadolu, Trakya, tüm Türkiye tek yürek halinde. Ama biliyorum ki; sizin isyanınız şiddete başvuran isyancılara.

SİZİ BAŞINI KUMA GÖMENLER DUYMAYACAK

Ankara'da Sincan'da kardeşlerimize bazı sorular sordum. Başkent öyle bir haykırdı ki tüm Türkiye sesini duydu. Şimdi o soruyu Kayseri'de soruyorum. Sesinizi tüm Türkiye duysun. Sizi başını kuma gömenler duymayacaktır. Sizi uluslararası medya duymayacaktır. Ben sizden öyle bir cevap bekliyorum ki, sesinizi Bağdat, Şam, Beyrut, Ramallah, Gazze, Somali, Mynmar, Suriye, İslamabat, Üsküp, Saray Bosna, Londra, Berlin, Erbil, Bakü duysun. Kayseri, demokrasiye sahip çıkıyor muyuz? Sandığa sahip çıkıyor muyuz? Milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Türkiye'ye sahip çıkıyor muyuz?

BİZİMLE MİSİN KAYSERİ?

Bizimle misin Kayseri? Bir, beraber ve kardeş miyiz? Birlikte Türkiye miyiz? Allah'ıma hamdolsun, işte Türkiye bu.

KARDEŞİM ABDULLAH GÜL'ÜN ŞEHRİ

İşte Anadolu bu. Bu Kayseri, Selçuklu'Nun şehri, bu Kayseri Cumhuriyet'in şehri, Mimarsinan'ın şehri, Cumhurbaşkanımız kardeşim Abdullah Gül'ün şehri. Bu İstanbul'da Ankara'da İzmir'de eylem yapanların niyetini en iyi Kayseri bilir.

BURADAKİLER GENÇ DEĞİL Mİ?

Bize ne diyorlar; Başbakan gençleri dinlemiyor diyorlar. Çağırdım, kendilerini bakanlar kurulu toplantısından daha fazla dinledim. O dinlediklerim genç de buradakiler genç değil mi? Oraladar yakanlarlar yıkanlarla beraber olanlar, siz bu gençliğin sesini nereye koyacaksınız.

YOK ÖYLE 25 KURUŞA SİMİT

Onlara bak, buraya sırt dön. Yok öyle 25 kuruşa simit. Bunun yeri neresi sandık. Öyleyse sandığa saygı duy. Kırıp dökmeyin yakıp yıkmayın, yazıktır, günahtır, bunlar milletin malıdır. Gelin meydanlarda konuşun.

Ey solcular, ey CHP size sesleniyorum. Ortalığı adeta bir mikser gibi karıştırdıın. Takıldın o illegal örgütlerin peşine ve ondan sonra bu ülkenin yönetimine her türlü hakareti yaptın. Aynı şeyi diğer muhalefette de görüyoruz. AKM'yi işgal ettiler. Ne yapacaktık, bırakın işgal devam etsin mi diyecektik? Terörsitlerin resimleri, paçavraları, TC Başbakanına hakaretler orada asılı duracak, biz de diyeceğiz ki bırakın, polisimiz dokunmasın. İçişleri Bakanıma 24 saat içinde AKM'nin ve Taksim Meydanı'nın temizlenmesini söyledim. Cumhuriyet Anıtı'nda bir tarafta teröristbaşının resimleri, bir tarafta Atatürk'ün resimleri, bir tarafta Türk Bayrağı. Bu CHP zihniyetine sorarsan, dokunmayın.

Gezi Parkı olayına gelirsek. Biz 17 gün sabrettik. Gezi Parkı oradaki işgalcilerin değildir, tüm halkındır. Orayı işgal edemezsiniz. Taksim Meydanı miting meydanı da değildir. Miting yapacaksann gider Kazlıçeşme'de, Kadıköy'de yaparsın.

SİZİN GADANIZI ALIRIM

(Slogan atan vatandaşlara) Sizin gadanızı alırım, gadanızı. İnşallah bu istikbal çok daha farklı olacak, bu gençlik geleceğine sahip çıkacak. Gençlik bu ülkede kendisine hizmetkar olan AK Parti iktidarını iyi biliyor. Allah aşkına biz ne yaptık size de bunlar oldu. Bunlar sandık sonucunu, demokrasiyi hazmedemediler, milli iradeyi hazmedemediler.

SENDE MAKARNA PİRİNÇ DAĞIT

Kayseri'de bugün yüz binlerce insan bir araya geldi. Ama bunlar ne diyorlar biz her şeyi biliriz, her şeyden anlarız diyorlar. Bizim oyumuzla Kayseri'deki Ahmet'in, Mehmet'in, çobanın oyu bir olmaz diyorlar. Göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı diyorlar. Makarnaya, pirince, kömüre oylarını satanlar diyorlar. E öyleyse sen de makarna, pirinç dağıt. Taksim'de zaten dağıttınız.

VİSKİ İÇİP ÇANKAYA'DA SEFA SÜRDÜLER

Eğer bununla bu iş oluyorsa hadi yapın. On yıllar boyunca bunlar boğaza karşı viskilerini içip Çankaya'da sefa sürdürler. Geri kalan herkesi aşağıladılar.

ZAHİDE NİNE

Zahide Nine İstanbul'da vandalların önüne çıkıp yeter artık dedi. Bu çok önemli. Analarını ağlattı. Zahide Nine'ye ne dediler. Git sana para verirler dediler. Ama o ne dedi? Ben bu memleketin emeklisiyim, param var benim dedi. O Zahide Nine'nin eli öpülür. Artık Zahide Nine'ler susmuyor, millet susmuyor. Makarnacı, kömürcü diye aşağıladıkları millet bunlara artık boynunu bükmüyor.

"SİZ KOYUNSUNUZ SİZİ GÜDECEĞİZ"

Siz Vali olmayacaksınız, bürokrat olmayacaksınız, siz bilimden estetikten, mimariden anlamazsınız. Sizden Cumhurbaşkanı olmaz dediler. Oldu mu? Sizden muhtar da olmaz dediler. Oldu mu? Onlar zannediyorlar ki gerçek tuzak sahibi biziz. Sizin tuzaklarınızın üzerinde bir tuzak var. Onu göremiyorsunuz. O, mutlak kudret sahibinin tuzağıdır.

Siyasete ekonomiye, bürokrasiye, diplomasiye, asla yanaşmayacaksınız dediler. Yoksulunuz, yoksul kalacak dediler. Halksanız sadece idare edileceksiniz dediler. Siz koyunsunuz, biz sizi güdeceğiz dediler. İşte Anadolu, Trakya bu oyunu bozdu. Kayseri bu oyunu bugün bir kez daha bozdu. Vandalların yakıp yıkmasını, Türkiye Baharı diye nitelenler var. Hiç kusura bakmasınlar.

BİBER GAZINA HAYIR EGZOZA EVET

Biz Taksim meydanını kurataralım diyoruz, karşımıza dikilenler orada dursun diyor. Bunların çevrecilik anlayışı bu. Polisin biber gazına hayır, ama araç egzozuna evet. İstanbul çevreci otobüslerle benim dönemimde tanıştı. Çöp dağlarından İstanbul'u bu kardeşiniz kurtardı. Susuzluk bu kardeşinizle sağlandı. Hepsi çevre adına yapılan şeyler.

KARAR MİLLETİNDİR

Kardeşlerim bu ülkede egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Biz çoğunluğun azınlığa tahakkümünden yana değiliz. Ancak azınlığın çoğunluğa tahakkümüne de eyvallah etmeyiz. Millet size bir yetki verdiyse, bu yetkiyi kullanacaksınız. İşte biz o yetkiyi kullanıyoruz. Söz milletindir, yetki milletindir, karar mileltindir.

REYHANLI

Reyhanlı'da 53 kardeşim öldürüldü. Bu ana muhalefetin başkanı ne konuştu. STK'lar ne kadar üzüldü, ne kadar apladı? Sesleri çıktı mı hiç? Çünkü tezgah başkaydı, dümen başkaydı. Ama ana muhalefet de bunun hesabını verecek. Allah'ın izniyle o oyunda bozulacak.

DURAN ADAM

Biz durmak yok yola devam diyoruz. Bunlar ne diyor, Duran Adam. Bunlar on yıllar boyunca Türk'e durmak yaraşmaz deyip, tam anlamıyla durdular. Bunların hayatları boyunca yaptıkları şey, durmak ve durdurmaktır. Bunlar bizi yıllarca SSK kuyruklarında durdular, eczane kuyruklarında durdurdular, üniversite kapılarında durdular. Tüp, gaz kuyruklarında, ekmek, şeker kuyruklarında durdurdular.

MİLLETİ DURDURAMAYANLAR "DURAN ADAM" OLDU

Bunların bütün hayali Türkiye'nin Duran Adam olması. Milleti durduramayanlar hamdolsun kendileri duran adam oldular. Ama biz durmayacağız. En iyi adımlarla ilerleyeceğiz. Bu tuzağı da altüst edeceğiz. Bunlar için ağaç, çevre bahane, gezi parkı bahane. En başından beri bunlar Türkiye'ye ekonomiye, demokrasiye kast etmiş durumdalar.

Vitrin'de ağaç, gezi parkı var. ama perdenin gerisinde büyüyen güçlenen Türkiye var. Rahatsız oldukları millet var, Kayseri var, rahatsız oldukları Milli İrade var. İstanbul'da inşaası ve işletmesiyle 46 milyar dolarlık dünyanın en büyük havalimanının ihalesini yaptık. Yıllık yolcu kapasitesi 100 milyon. Ya bunların hafsalası bunu alır mı?

YARIN UTANMADAN ÜSTÜNDEN GEÇERLER

Bu tabi bunları ciddi manada rahatsız etti. 22 milyar dolarlık nükleer santral inşaasını attık. 3. Köprünün temelini attık. Bunlardan rahatsız oldular. Bugün rahatsız olurlar, yarın da utanmadan sıkılmadan köprünün üstünden geçerler. Üstelik bu köprünün üzerinden bir de hızlı tren geçecek. İMF'ye borcu sıfırladık, rahatsız oldular.

DERTLERİ ÇÖZÜM SÜRECİ

Sevgili kardeşlerim, bu göstericeri kukla gibi parmaklarında oynatanlar, Türkiye'de artıka ylardır terör nedeniyle şehit haberi gelmiyor, çatışam haberi gelmiyor. Bundan da rahatsız oldular. İnsanlar artık boşalan köylerine dönüyor. Cudi Dağı'nın eteklerinde piknik yapılıyor. 7 coğrafi bölge kucaklaşıyor. Bir olduk, beraber olduk, birlikte Türkiye olduk. 30 yıldır devam eden terör Türkiye'ye çok ağır faturalar ödeten terör artık sona eriyor. Bu olayları çıkarmak süreciyle, çözüm sürecini başarısız kılmak istiyorlar.

Polisimin biber gazından rahatsız olanlar polisime silahla ateş ediliyor bunu konuşmuyor.

SABOTAJLAR OLABİLİR DEMİŞTİK

Biz çözüm süreci için ne dedik? Sabotojlarla olabilir dedik. Ama biz bunlara da aldanmayacağız. Bu oyunu da bozacağız. Akil İnsanlar yedi coğrafi bölgede çalışmalarını tamamladı. Raporlaro kendilerinden alacağız. Böylece yaptıkları çalışmanın kendisini göreceğiz. Çözüm sürecini kararlılıkla ilerleteceğiz. Bizim en büyük hazinemiz kardeşliğimizdir.

ALEVİLER ÜZERİNDEN OYUN

Kardeşliğimizi yücelterek Türkiye'yi büyeteceğiz. Bir süredir Türkiye'de çok çirkin tahriklerle, provokasyonlarla, Alevi kardeşlerimiz üzerinde oyunlar oynanmak isteniyor, CHP de başrolde bulunuyor. Bu çirkin tahrik de CHP'nin bazı kendini bilmez milletvekilleri başrol oynuyor. Türkiye dışından bazı odaklar rol alıyorlar.

BU OYUNLARA KAŞI DİKKATLİ OLUN

Bu oyunlara karşı lütfen dikkatli olun. Dersim olaylarına karşı, bizim dönemimizle alakası olmadığı halde bir Başbakan olarak özür beyanında bulunurken, CHP'nin Genel Başkanı özrümün istikametinden değil karşısında durmuştur. Güya kendisi Dersimli. O dönemi izlediniz mi? Bunları iyi bilmeniz lazım.

BİZİ ÇOK İNCİTTİLER

Bizler bugüne kadar, bizi çok incittiler, sabrettik sabrediyoruz. Biz kimsenin incinmesini de müsade etmeyeceğiz. Elimizden gelen gayreti yapacağız. Millet olarak bu oyunu bozduk, bozuyoruz. Provokatörleri, ülkenin birliğine saldıranları, yalancıları tek tek deşifre etmeye devam ediyoruz. Bunları aziz milletimize anlatmaya devam ediyoruz.

Sandık sonucu her ne olursa olsun Türkiye'yi beraber olarak kucaklamaya devam ediyoruz. Biz bunu başaramasaydık bu ülkenin 78 vilayetinden milletvekili çıkaramazdık. CHP, MHP, BDP belli bir bölgede. Çünkü bunlar milletin tamamını kucaklayamadılar.

Biz hep ne dedik, bu ülkeye bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik dedik. Türkiye'yi hep beraber büyüteceğiz. Ve zafere ulaşacağız.

BAYRAK UYARISI

Yarın Samsun'dayım, diğer gün Erzurum'da. Şimdi benim sizden bir ricam var. Sincan'da başlattığımız bayrak kampanyasını devam ettireceksiniz. Balkonlarımıza bayraklarımızı asacağız. Değerli kardeşlerim bayrak yasasına uyan bu bayrağımızdır. Üzerinde hiç bir unsur olmayacak.

Haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan'dan Kayseri'de Önemli Açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kayseri’de Milli İradeye Saygı mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında Duran Adam eylemini eleştirerek, "En büyük hayali bunların tüm Türkiye’nin duran adam olmasıydı. Hamdolsun artık kendileri duran adam oldular" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Ben inanıyorum ki bu meydanda vandallıktan rahatsız olan CHP, MHP, BDP, BBP’li, SP’li kardeşlerim de var.

Bugün Anadolu, Trakya, tek yürek halinde. Vandallığa, barbarlığa, yağmacılığa isyan ediyor.

Sizin isyanınız şiddete başvuran isyancılara karşı.

Bugün tüm Türkiye huzurunu gasp etmek isteyenlere, kuklalara, piyonlara karşı isyanını yüksek sesle haykırıyor.

Kazlıçeşme’de 1,5 milyona yakın insana aynı soruları sordum. Öyle bir haykırdı ki doğuda Pekin, batıda New York onları duydu.

BAŞINI KUMA GÖMENLER SESİNİZİ DUYMAYACAK

Sizi başını kuma gömenler duymayacaktır. Uluslararası medya, Türkiye’deki bir kısım medya duymayacaktır.

Halkın iradesine karşı olanlar sesinizi duymayacaktır.

Ben sizden öyle bir cevap bekliyorum ki sesinizi Bağdat, Şam, Beyrut, Kudüs duysun.

BİZİMLE MİSİN KAYSERİ

Kayseri, demokrasiye sahip çıkıyor muyuz? Sandığa sahip çıkıyor muyuz? Milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Türkiye’ye sahip çıkıyor muyuz?

Bizimle misin Kayseri? Bir miyiz? Beraber miyiz? Kardeş miyiz? Birlikte Türkiye miyiz? Allahıma hamdolsun işte Türkiye bu.

KAYSERİ, CUMHURBAŞKANIMIZ, KARDEŞİM GÜL’ÜN ŞEHRİ

İşte Anadolu bu. Kayseri, Selçuklu’nun şehri, Osmanlı’nın şehri, bu Kayseri cumhuriyetin şehri. Kayseri cumhurbaşkanımız kardeşim Abdullah Gül’ün şehri.

Yiğitliğin, mertliğin, helal kazancın şehri.

ONLAR GENÇ DE BUNLAR DEĞİL Mİ

Bu yakıp yıkanların asıl maksadını en iyi Kayseri bilir.

Bize ne diyorlar, ‘Başbakan gençleri dinlemiyor’ diyorlar

Çağırdım, kendilerini Bakanlar Kurulu toplantısından daha fazla dinledim. Peki o dinlediklerim genç de buradakiler genç değil mi?

O yakanlarla beraber olanlar siz bu gençliğin sesini nereye koyacaksınız?

Onlara bak bunlara sırt dön. Yok öyle 25 kuruşa simit.

Bunun yeri sandık. Öyleyse sandığa saygı duy.

MİLLETİN SESİNİZ DUYURMAK İÇİN BU MEYDANLAR EN MEŞRU YERLER

Biz bir kısım gençlerimize, bunların içinde şiddete başvuranlar var, ama bunların yanında maalesef bu oyuna gelenler var, onları tenzih ediyorum. Fakat buradan sorumluluk gereğimiz olarak hukuk içinde şu mitingleri yapmaktan rahatsız olanlar var.

‘Ne olur Başbakan miting yapmayın, bunu anlatmayın’ diyorlar. Tamam bu mitingleri yapmayacağız da her gün bu yakıp yıkmalarınızı, kamu araçlarına, binalarına saldırmanızı mı dinleyeceğiz.

Size milletin sesiniz duyurmak için bu miting meydanları en meşru yerlerdir bunu göstermek istiyoruz.

Kırıp dökmeyin, yakıp yıkmayın yazıktır, bunlar milletin malıdır.

Şu ana kadar 200 trilyonu aşkın zarar var. Bu milletin kasasından çıkıyor.

CHP ORTALIĞI KARIŞTIRDIN

Ey solcular, ey CHP sana sesleniyorum: Ortalığı karıştırdın, yapmadığın iş kalmadı, mikser gibi karıştırdın, takıldın o aşırı uçların peşine ve ondan sonra bu ülkenin yönetimine her türlü hakareti yaptın.

Aynı şeyi diğer muhalefet de görüyoruz

İÇİŞLERİ BAKANIMA ’24 SAATTE TAKSİM MEYDANINI’’ TEMİZLE DEDİM

AKM’yi işgal ettiler. NE yapacaktık? Polisimize ne diyecektik? Bırakın işgal devam etsin mi diyecektik

Teröristlerin resimleri, paçavraları orada asılı duracak, Başbakan’a hakaretler orada asılı duracak, biz de ‘Bırakın polisimiz dokunmasın’ diyeceğiz.

İçişleri Bakanıma ’24 saat içinde AKM’yi, taksim meydanını, Anıtı temizleyeceksiniz’ dedim.

17 GÜN SABRETTİK

17 gün sabrettik. Gezi Parkı oradaki bir işgalci grubun değildir, Park tüm halkımındır. Parkları işgal edemezsiniz. Bu ayasaya aykırıdır

Taksim meydanı miting meydanı da değildir.

TORUNUM ‘DİK DUR EĞİLME BU MİLLET SENİNLE’ DİYOR

3,5 yaşındaki torunum sabah kapıyı çalıyor. ‘dedeciğim bir şey söyleyebilir miyim’ diyor. Söyle diyorum. ‘Dik dur eğilme bu millet seninle’ diyor

Ne oldu da bunlar yapıldı. Ne yaptık biz size?

Bunlar sandık sonucunu hazmedemediler

Milleti de milli iradeyi de hazmedemediler

Bu ara tencere tavacılar bayağı para kazandı

EĞER ÖYLEYSE SEN DE MAKARNA DAĞIT

İstanbul’da 1 milyonu aşkın bir araya geldi, Kayseri’de yüz binler bir araya geldi

Bunlar ‘Biz okumuş insanlarız. Biz sanatçıyız. Biz yazarız, sermayedarız, imtiyazlıyız, biz her şeyi biliriz’ diyorlar

Bizim oyumuzla Kayseri’deki Ahmet’in, Mehmet’in, çobanın oyu bir olmaz diyorlar.

Kendilerine halk diyenler şu birlikteliğe bidon kafalı diyorlar, koyun diyorlar, on yıllar boyunca bunu yaptılar.

Eğer öyleyse sen de makarna, pirinç dağıt.

ZAHİDE NİNE ANALARINI AĞLATTI

Bak Taksim’de servisleri siz yaptınız o sermaye çevresiyle, o kaymak tabakayla. Hadi diğer zaman da da yapmaya devam edin. Bu iş bununla oluyorsa yağın. Boğaz’a karşı viski için Çankaya’da sefa sürdüler on yıllarca boyunca

TV’de gördünüz, Zahide Nine analarını ağlattı

Zahide Nine, İstanbul’da Vandalların önüne geçip ‘yeter artık’ dedi

O Zahide ninenin eli öpülür. O Zahide Nineler Nene Hatun’ların varisidir.

SİZDEN CUMHURBAŞKANI OLMAZ DEDİLER, SENDEN MUHTAR BİLE OLMAZ DEDİLER

Siz okuyamazsınız, baş örtüsü ile okullara gelemezsiniz, siz üretemezsiniz, bizim ürettiklerimizi bizim istediğimiz fiyata tüketeceksiniz, siz sanatkar olmayacaksınız, siz bilimden anlamazsınız, sizden cumhurbaşkanı olmaz dediler

Oldu mu? Sizden muhtar bile olamaz dediler. Oldu mu?

Sizin tuzaklarınızın üzerinde bir tuzak var. Onu göremiyorsunuz. O, mutlak kudret sahibinin tuzağıdır.

Yoksulunuz yoksul kalacak, köylüsünüz köylü kalacaksınız dediler, siz koyunsunuz, biz sizi güdeceğiz dediler

İşte Anadolu, Trakya bu oyunu bozdu. Kayseri bugün bu oyunu bir kez daha bozdu

Vandalların yakıp yıkmasına bakıp buna Türkiye baharı diyen var. Türkiye baharı 3 Kasım 2002’de yaşanmıştır. Biz artık baharı yaşıyoruz, yazı yaşıyoruz

Biz Erciyes’in kış şartlarını bile bahara dönüştürdük

Bunların dili var hakkı söylemez, kulağı var duymaz

Türkiye 3 Kasım 2002’de statükoya itiraz etmiştir. Cuntacılara, çetecilere en güzel cevabı vermiştir

3 Kasım 2002’de millet hakkına, hukukuna, demokrasiye sahip çıkmıştır. Bu mitingler sendikacılık, zam mitingleri değil, ne mitingleri diye soruyoruz. Cevap yok, bilen yok

GEZİ PARKI’NDA YEŞİLİ KATLEDEN BİR PROJE YOK

Tutturmuşlar Gezi Parkı… Dert başka.

Enteresan olan da ben o bölgenin çocuğuyum. Kasımpaşa’nın çocuğuyum. O Taksim Gezi Parkı’nın A’dan Z’ye çok iyi bilirim. 4,5 yıl da belediye başkanlığım var. Orada yeşili katleden bir proje yok. İstanbul’da olmayan ama orada olan bir kültürü ayağa kaldıralım istiyoruz

Şehir müzesi yapalım, o ağaçlar orada olsun. Araçlar yerin altında olsun diyoruz. Karşımıza dikilenler ‘Yok yok orada dursun’ diyor. Bunları anlamak mümkün değil

BİBER GAZINA HAYIR ARAÇ EGZOZUNA EVET

Polisin biber gazına hayır ama araçların egzozuna evet

İstanbul çevreci otobüslerle benim dönemimde tanıştı. Çöp dağlarından CHP’nin çöp dağlarından İstanbul’u bu kardeşiniz kurtardı.

KARAR MİLLETİNDİR

Biz çoğunluğun azınlığa tahakkümünden yana değiliz ama azınlığın çoğunluğa tahakkümüne de izin vermeyiz

Millet size yetki verdiyse hükümet olarak kullanacaksınız

Kullanmazsanız millet size ‘yetki verdim kullanmadın, hadi güle güle’ der

Söz de yetki de karar da milletindir

Hiçbir tuzak bunu bozamayacak

Hiçbir oyun, senaryo bunu bozamaz

Uluslararası medyanın, çetelerin piyonları ne yaparsa yapsın Türkiye bu tuzağa düşmeyecek.

ANA MUHALEFET BUNUN HESABINI VERECEK

Reyhanlı saldırısı oyununu siz bozdunuz. Reyhanlı’da 53 vatandaşım öldü. Bu ülkede STK’lar bu 53 vatandaşın ölümünden dolayı ne kadar üzüldüler acaba? Hiç sesleri çıktı mı? Çünkü tezgah başkaydı.

Ama ana muhalefet de bunun hesabını verecek. Yeri gelince onun da hesabını soracağız.

Bu oyun da bozuldu bozuluyor.

BİZ YOLA DEVAM, BUNLAR DURAN ADAM DİYOR

Biz durmak yol yola devam diyoruz. Bunlar duran adam diyor.

Bunların hayatları boyunca yaptıkları en iyi şey durmak ve durdurmaktır.

Başta ana muhalefetin başı olmak üzere bizi yıllarca SGK kuyruklarında, devlet kapılarında, tüpgaz kuyruklarında durdurdular.

EN BÜYÜK HAYALLERİ TÜRKİYE’NİN DURAN ADAM OLMASIYDI

En büyük hayali bunların tüm Türkiye’nin duran adam olmasıydı. Hamdolsun artık kendileri duran adam oldular.

Ama biz durmayacağız, Allah’ın izniyle bu tuzağı da alt üst edeceğiz.

İlk andaki duyarlı birkaç kesim hariç bunlar için ağaç da Gezi Parkı da bahane.

Vitrinde ağaç var, Gezi Parkı var. Ama vitrinin gerisinde büyüyen güçlenen Türkiye var.

YARIN UTANMADAN O KÖPRÜNÜN ÜZERİNDEN GEÇERLER

İstanbul’da inşası ve işletmesiyle 46 milyar dolarlık dünyanın en büyük havalimanının ihalesini yaptık. Yıllık yolcu kapasitesi 100 milyon.

Bunların hafsalası bunu alır mı? Dünyanın ilk 3 havaalanından biri olacak.

22,5 milyar dolarlık nükleer santral ihalesinin adımını attık. 3. Köprünün temelini attık cumhurbaşkanımızla beraber.

Bundan da rahatsız oldular.

Bugün rahatsız olurlar yarın utanmadan sıkılmadan bu köprünün üzerinden geçerler.

1 Ve 2. Köprüde bunu yaptılar.

IMF’ye borcu sıfırladık, bundan rahatsız oldular. CHP+DSP+ANAP IMF’ye borçlandı, biz bunları ödedik. İftihar etmeleri gerekirken edemediler.

MHP GENEL BAŞKANI BAŞBAKAN’A KÜFRETMEYE DEVAM ET

Ey MHP Genel Başkanı Başbakan’a bol bol küfür etmeye, hakaret etmeye devam et. Ben sana hakaret etmeyeceğim. Yanlışlarını halkıma duyuracağım.

Türkiye güçleniyor, Türkiye yükseliyor. Kredi notunuzun artmasından, borsanın değer kazanmasından bunlar rahatsız oldular.

Bayrağımızın, pasaportumuzun, paramızın dünyada güç kazanmasından rahatsız oldular.

AYLARDIR ŞEHİT HABERİ GELMİYOR

Bu göstericiler, bu göstericileri kukla gibi parmaklarından oynatanlar bir şeyden daha rahatsız oldular. İçerisi var, dışarısı var.

Türkiye’de aylardır terör nedeniyle şehir haberi gelmiyor, çatışma haberi gelmiyor.

İnsanlar artık boşalan köylerine dönüyor, Cudi Dağı’nın eteklerinde piknik yapıyor.

Kardeşliğin pekişmesinden rahatsız oluyorlar.

“AKİL İNSANLAR ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI”

Bizi çözüm süreci için ne dedik. Sabotajlar olabilir dedim. Bu son olaylar en çok da çözüm sürecini saboteye dönük olaylardır.

Boyun eğmeyeceğiz. Bu oyunu da bozacağız. Akil insanlar heyetimiz 7 coğrafi bölgede 81 vilayette çalışmalarını tamamladı.

İnşallah Çarşamba günün akil insanlarla final toplantısını yapacağız. Çözüm sürecini kararlılıkla ilerleteceğiz.

Kardeşlerim bizim en büyük hazinemiz kardeşliğimizdir.

Kardeşliğimizi yücelterek Türkiye’yi büyüteceğiz

“ALEVİ KARDEŞLERİMİZ ÜZERİNDEN OYUN OYNANIYOR”

Bir süredir Türkiye’de çok çirkin tahriklerle çirkin provokasyonlarla Alevi kardeşlerimiz üzerinden oyun oynanıyor.

Bu çirkin tahrikte CHP başrol oynuyor. Bazı kendini silmek milletvekilleri rol oynuyor.

Alevi kardeşlerime buradan samimiyetle sesleniyorum. Bu tuzaklara karşı lütfen dikkatli ol. Huzurumuzu, istikrarı, güven ortamını bozacak girişimlere karşı lütfen uyanık olun.

Dersim bezimle alakalı olmadığı halde bir Başbakan olarak özür beyanında bulunurken Bu CHP’nin genel başkanı bu açıklamamın istikametinde değil karşısında durmuştur.

Bunları iyi bilmeniz lazım.

“SABRETTİK, SABREDECEĞİZ”

Bölünmeyeceğiz bir olacağız. İri olacağız diri olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Daha çok çalışacağız. Sorunları birlikte aşacağız.

Bugünü kadar bizi çok incittiler çok üzdüler. Sabrettik, sabredeceğiz.

Kimsenin incinmesine izin vermeyeceğiz.

Senaryoları tek tek deşifre ettik ve ediyoruz.

Provokatörleri, bu ülkenin birliğine beraberliğine saldıranları. Yalancıları tek tek deşifre ediyoruz.

8 ay sonra sandık önümüze gelince bu Vandallardan, onları tahrik eden teşvik eden milli irade düşmanlarından hesabımızı sandıkta soracağız.

“YÜZDE 100’ÜN HÜKÜMETİYİZ”

Şuna herkes bilsin sandık sonucu ne olursa olsun biz 76 milyonun hükümeti yüzde 100’ün hükümetiyiz.

Bakınız eğer biz bunu başaramasaydık bu ülkenin 78 vilayetinden milletvekili çıkaramazdık.

CHP MHP BDP Türkiye’nin bütününde yoktur.

Ak Parti yüzde 50 ile iktidar oldu yüzde 100’e hizmet veriyor.

Türkiye’yi hep beraber büyüteceğiz. Hep birlikte zafere ulaşacağız.

Dün Mersin’de çok .Büyük bir spor organizasyonun açılışın gerçekleştirdik. 24 ülkeden 6 bin sporcu dünyaya barışın, sporun dayanışmanın mesajlarını iletiyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAdalet ve Kalkınma PartisiAleviAnkaraBakanlar KuruluBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiErgenekonErzurumGazzeGezi ParkıIMFİstanbulİzmirKasımpaşaKayseriMakarnaMersinMilliyetçi Hareket PartisiNükleer SantralRecep Tayyip ErdoğanReyhanlıSGKSamsunŞehitSuriyeTerörakil insanlaretoyunşekerzam
Görüş Bildir