Erdoğan: 'Sülük Bunlardan Faziletlidir'

 > 
62PAYLAŞIM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Niğde'de Konuştu

Başbakan Erdoğan, Niğde mitinginde yaptığı konuşmada, “Bu MHP bize 23.5 milyar dolar borç ile devretti hükümeti. 14 Mayıs’ta biz bu borçları ödedik ve sıfırladık. IMF bizden borç istiyor şimdi. MHP, DSP bunlar bankalarımızı söğüşlediler. Bankaları batırdılar. Sizlerden zorunlu tasarruf adı altında para kestiler. Göreve geldim masamın üzerinde bir rakam 13.5 katrilyon. İşçiye, memura devletin borcu var. Biz bu 13.5 katrilyonu ödedik. Bu 13.5 katrilyon parayı sana ödeyen iktidar AK Parti iktidarı. Malum medya sizin döneminizde gücümü 5 kat arttırdım diyor ama bunları yazamıyor. İdeoloji yapıyorlar. Biz onlarla iktidar olmadık. Biz sizlerle iktidar olduk. Devletin borçlu devlet olmasından güçlü devlet olmasına biz geçtik. Biz yüzde 4 büyüme ile bir istikrar ortaya koyduk. Bu MHP’yi ne rahatsız etti biliyor musunuz? ‘Ne yaptınız?’ diyorlar. Eline, yüzüne, gözüne dursun. Eğitim, sağlık alanında yapılanları görmüyor musunuz? Genel müdür döneminde biz hastanede sırada bekliyorduk. Rahmetli anacağım sabah namazından sonra beni gönderirdi, Okmeydanı’nda saban sıra beklerdim. Anam gelirdi muayene olurdu. Şimdi istediğimiz hastaneye gidiyoruz. İnsanına değer veren iktidar bu. Biz önce insan dedik ve yola koyulduk. Biz bunlarla da kalmadık. Adalet, emniyet ve enerjide attığımız adımlar hepsi ortada” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Dershaneleri reforme ediyoruz. Bu bir değişimdir, çünkü milletimizi sülük gibi emdiler. Sülük bunlardan faziletlidir. MHP 3.5 yıl iktidarda kalabildi. Biz dimdik ayaktayız. Yolumuza sizinde devam ediyoruz. Siz bizim arkamızda oldukça kimse bize ‘gık’ diyemez. Aradaki çatlak sesler gelir geçer. MHP ve CHP’nin dikili bir ağacı bile yok. Biz kaset siyaseti yapmıyoruz, hizmet siyaseti yapıyoruz. Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. Göreve geldik 52 tane havaalanı var. İşte bunların Pensilvanya’daki hocası onların medyası iş adamları bu hizmetleri yaptığımız için Türkiye’nin gücünü yükselttiğimiz için rahatsızlar. Bunların dershanelerini kapattık diye öyle dediler. Biz reforme ediyoruz. Bu bir değişimdir, çünkü milletimizi sülük gibi emdiler. Sülük bunlardan faziletlidir. Sülük zararlı kanı emer, bunlar faydalı kanı emdiler. Bunlar büyük Türkiye’den rahatsızlar. Onun için 30 mart yeniden bir istiklal mücadelesidir. Bunların kimlerin değirmenine su taşıdıklarını lütfen görün” diye konuştu.

Haber 3

Haberin Tamamı İçin:

'Hanımefendi, Sen Hangi Yüzle Buraya Geldi Ya!'

Niğde'de halka seslenen Başbakan Erdoğan, "Ablalar kapınıza gelebilir. Hanımefendi be sen hangi yüzle buraya geldin ya!" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Niğde’de düzenlenen mitinginde halka seslendi. Erdoğan konuşmasında Gülen cemaatini sert sözlerle eleştirirken, "Ablalar kapınıza gelebilir. Hanımefendi be sen hangi yüzle buraya geldin ya. Benim başörtümü füruat olarak nitelendiren o malum zattan dolayı mı buraya geldin?" ifadelerini kullandı.

"MHP ANLAMAZ, CHP ANLAMAZ"

Erdoğan, partisinin Niğde'de mitinginde yaptığı konuşmada, "Bugün de Niğde demokrasiden yana, Niğde milli iradeden ve milletin partisi Ak Parti'den yana. Bu sevdayı bir biz biliriz bir de siz bilirsiniz. Bu sevdayı başka kimse bilmez, MHP anlamaz, CHP anlamaz. Onların irtibatları onların gönül bağları millet ile değil, irtibatları başka yerde" dedi.

"SEN KİMSİN YA!"

CHP'nin genel başkanının önceki gün Ak Parti'ye oy verirseniz iki elim yakanızda dediğini hatırlatan Erdoğan, "Sen kimsin ya? Sen İstanbul'da geçen belediye seçimlerinde belediye başkan adayı idin. Kağıthane'ye Kağıttepe diyecek kadar zavallısın. O seçimde kendine bile oy veremedi. Kendi oy pusulasını kullanamayan adamdan idareci olabilir mi? Biz bunun genel müdürlüğünü de biliyoruz. Bunlar ne sandığı ne milleti ne de milletin yakasını bulabilirler. Tam aksine milletin elleri bunların yakasında olacak inşallah. Diğeri de MHP'nin genel başkanı, nereye oy verirseniz verin Ak Parti'ye vermeyin diyor. Bunlar bu işi öğrenemediler. Bunlar siyaseti hizmet için yapmayı öğrenemediler.

"BU 5'İNİN OYU ZATEN YÜZDE 7"

Şimdi bir karar vermişler Bitlis'te 5 parti bir olmuş. CHP, MHP, BDP, DP ve bir parti daha vardı. Bu 5'inin toplam oyu zaten yüzde 7" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. Bunların hepsini bir araya getirin bunlardan bir şey olmaz. Buradan bir netice alamaycaksınız. CHP ve MHP ruh ikizi idi. Şimdi bunları bir de Pensilvanya eklendi. Şimdi üç kafadan oldular. Bu üz kafadara üç koyun verin kaybedip gelirler. Bu üç kafadarın zaten işleri güçleri yoktu. Şimdi bir de kendilerini kaset işine verdiler. Günlerdir hukuksuz dinlemeler üzerinden siyaset üretiyorlar. TBMM'de meydanlarda kaset siyaseti yapıyorlar. TBMM'de bir başkan vekili, TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi. Bir bakanın bir gazeteci ile konuşmaları yayınladı. O yazar konuşmaları yayınlayan milletvekiline dava açtı ve tazminatı Yargıtay onayladı. Bu dinlenen yazar o günleri unutmuş şekilde bu defa bize iftira atıyor. MHP ödenen tazminatı unutmuş.

"MHP, YATACAK YERİN YOK"

MHP yatacak yerin yok. Kasetler üzerinden onlar da iftira siyaseti yürütüyor. CHP'de bu genel müdür, kendi genel başkanının görüntü kaseti ile genel başkan oldu. O kaset yayınlanmamış olsaydı bu gün burada böyle biri olmazdı. O genel Başkan da, 'Başbakanın bundan haberi var' diyor. Sana yazıklar olsun. Benim bundan haberim olsa bunu Bakanıma talimat verdim ve bunu sosyal medyadan indirdik. Aynı konu da MHP'ye yapıldı onu da indirdik. Aynı şey CHP'nin diğer genel başkan yardımcısına yapıldı yine indirdik. Bizim inancımızda böyle bir şey yok. Biz bu davaları tek tek açacağız ve inlerine gireceğiz. İnşallah bu illegal kasetler, bu montajlar, grup salonlarında dinletenlerden tazminatları toplayacağız.

"BEN ÇOK PARA ALDIM BU ADAMDAN"

Ben de çok para aldım bu adamdan ha. Kayseri belediye başkanım da kazandı. Meydanda halk sucuğa doydu. Bunların mantığı bu. İftiralar attı yalanlar söyledi, epeyce tazminat aldım. Bunları da uygun bir zamanda halkımızla paylaşacağız. Son bir yılda 3 bin kişinin telefonunu dinlemişler.

MHP'yi CHP'yi BDP'yi onların vekillerini il başkanlarını dinlemişler. Bakanlarımızı milletvekillerimizi dinlemişler. Cumhurbaşkanını, beni dinliyor, genelkurmay başkanımızı dinliyorlar. Türkiye'nin çok mahrem konuşmalarını dinlemiş belli ki servis etmişler.

İş adamlarına dinlemelerle şantaj yapıyorlar. Böyle haraç topluyorlar. Haraca bağlıyorlar. Hakimleri savcıları dinlemişler. Onlara şantaj yapmışlar. 30 Mart'ta bu telekulak çetesinden siz hesap soracaksınız.

"HANIMEFENDİ BE SEN HANGİ YÜZLE BURAYA GELDİN YA"

Ablalar kapınıza gelebilir. Hanımefendi be sen hangi yüzle buraya geldin ya. Benim başörtümü füruat olarak nitelendiren o malum zattan dolayı mı buraya geldin? Yahu biz başörtülerimizde dolayı okullarımıza gidemedik. Ak Parti iktidarı okullarımızı bize açtı be. Bu yüzden mi buraya geldin? Biz üniversitelere giremiyorduk öyle mi? Üniversite yollarımız açıldı. Bu yüzden mi buraya geldiniz be. Deyin ki yüreğiniz varsa, CHP'nin değil MHP'nin gölgesinde değil, partinizi kurun öyle gelin deyin. Partinize genel başkan arıyorsanız, Pensilvanya'da zaten. Çağırın gelsin Türkiye'ye. Vatanıysa çıksın gelsin. Niye gelemiyor? Gelsin. Onun vatanı Amerika mı? Çıksın Türkiye'ye gelsin. Türkiye'yi Pensilvanya'dan karıştıranlara hesabımız var. Bu da sorulacak.

"HZ CEBRAİL PARTİ KURSA OY VERMEM" DEMİŞTİ

Bu zat Savaş Ay ile röportaj yapıyor. Savaş Ay soruyor nereyi destekleyeceksiniz diye. Ben diyor hayatımda bir defa oy kullandım. Benim siyasetle ilgi alakam yok. Hazreti Cebrail iyi insandır, ama kendisiyle tanışmış değilim, o gelse parti kursa oraya dahi oy vermem diyor. Ya böyle bir ifade kullanılır mı? Bu yayınlandı, akşam da televizyonlarda görüntülü sesli çıktı. Savaş Ay ile bunu yapmış. Ey bu örgüte destek veren saf temiz kardeşlerim, daha ne kadar bunların yanında olacaksınız? Yahu Hazreti Cebrail parti kursa oyumu vermem diyen kişiyle daha ne kadar beraber olacaksınız? Hazreti Cebrail parti kursa oy vermem, ama CHP'ye veririm, MHP'ye veririm. Yaptıkları çalışma bu, kampanyaları bu.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir