Erdoğan: 'Sizi Bu Faşist Kürtlerin Elinden Kurtaracağız'

9PAYLAŞIM

Mersin'de düzenlediği mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'ye yönelik suçlamarda bulundu. Kürt seçmenden destek isteyen Erdoğan, "Ben Kürt kardeşlerime sesleniyorum sizi bu faşist Kürtlerin elinden diğer Kürtleri kurtarmaya geliyoruz." dedi.

HDP'nin Kürtlere zulmettiğini savunan Erdoğan, HDP'nin "Diyaneti kaldırmak isteyen, Kuran kurslarına karşı ve bütün bunların yanında her türlü sapkınlığın yanında duran bir Kürt"ü "makbul Kürt" olarak gördüğünü söyleydi. Erdoğan "bu zihniyet, sadece 1946 değil aynı zamanda 1990'ların zihniyetidir... Biz buna izin vermeyeceğiz" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları: 

"Sizi bu faşist Kürtlerin elinden kurtarmaya geliyoruz"

"Ben Kürt kardeşlerime sesleniyorum sizi bu faşist Kürtlerin elinden diğer Kürtleri kurtarmaya geliyoruz. Onlara hizmeti veren biziz. Şimdi de çıkmışlar, evleri işaretliyorlar. Biz, bu işaretleme işini tarihten hatırlıyoruz. Söze gelince mağdur insanların haklarını savunduklarını söyleyenler ellerine güç geçince kendilerinden başka hiç kimseye hayat hakkı tanımayacaklarını gösteriyorlar. Ey benim Kürt kardeşlerim, buradan açıkça söylüyorum, eğer bu seçimde bölücü örgüte ve onun güdümündeki partiye karşı güçlü bir duruş ortaya koymazsanız, inanın bana bunlar size hayatı zindan ederler çünkü bu zihniyet, sadece 1946 değil aynı zamanda 1990'ların zihniyetidir."

"Bölücü örgütün uzantılarına karşı mücadele veriyoruz"

"Dün köy yakan, yargısız infazda bulunan zihniyetle yaptığımız mücadeleyi, bugün bölücü örgütün uzantılarına karşı veriyoruz. Çünkü bugün, bölgedeki insana aynı zulmü bunlar yapıyor. Dün devlet adına bölge insanına zulüm yapılıyordu, bugün örgüt adına, onun güdümündeki parti adına zulüm yapılıyor. Biz zulmün baskının kan dökenlerin yanında değil hep milletimizin yanında yer aldık. Milletimizin yanında yer almaya devam edeceğiz. Devlet zulmünden kurtardığımız kardeşlerimizi örgüt zulmüne teslim etmeyeceğiz. Bu örgütün misyonu Kürt kardeşlerime hizmet etmek değil tam tersine yeni bir vesayetin karanlığına sürüklemektir."

"Şimdi de 'makbul Kürt' üretmeye çalışıyorlar"

Türkiye'de bir dönem tek parti eliyle "Makbul Türk" üretilmeye kalkıldığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Makbul Türk' neydi biliyor musunuz? Tüm değerlerinden kopartılmış, tarihine, kültürüne yabancılaştırılmış, kendi milletine küçümseyerek bakan bir dünya yurttaşı modeliydi. Milletimiz, rahmetli Menderes'e, rahmetli Özal'a, son olarak da bize verdiği destekle bu oyunu bozdu" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdi de bölücü örgüt ve güdümündeki parti eliyle 'makbul Kürt' üretmeye çalışıyorlar. Peki, 'makbul Kürt' nedir? 'Kabe olarak Taksim'i bilen, Diyaneti kaldırmak isteyen, imam hatiplere karşı, Kur'an kurslarına karşı, elimde gösterdiğim Kürtçe mealli Kur'an'a karşı. Ve bütün bunların karşısında her türlü sapkınlığın yanında duran bir Kürt'tür.' Biz buna da izin vermeyeceğiz."

"Her yerin gazete olsa, her yerinden kin kussan avucunu yalarsın"

"New York Times diye bir gazete var, bu kimin nerede olduğunun göstermesi bakımından çok önemli. Şimdi gözü bize dikmişler, ya her yerin gazete olsa, her yerinden kin kussan avucunu yalarsın. 2011'de CHP'ye destek veren The Economist, bu dergi de bu defa bölücü örgütün güdümündeki partiye oy verme çağrısı yapıyor. Aynı şekilde The Guardian Gazetesi de 'Türkiye'de Anayasa değişsin ama bunu Erdoğan yapmasın' diyor. Yani Türkiye'de Anayasa'yı milletin değil bugüne kadar olduğu gibi yine vesayetin yapmasını istiyor"

Erdoğan'dan CHP liderine: Çarkçı Kemal

"Tuttular cumhurbaşkanlığı külliyesindeki klozetle uğraşmaya başladılar. Bunlarda seviye kalite yok. TRT'deki canlı yayında hodri meydan dedim. Eğer dürüstsen gel gezdirelim dedik. Gelemedi. Ben dedi orayı kast etmedim. Ya dürüst ol be. O zaman nereyi kast ettin onu anlat.

Zaten bu kasetle gelmiş bir genel başkan değil mi? Ne dedi Sayın Baykal'ın yanından ayrılırken aday olmayacağım. Sonra aday oldu. O yüzden millet Çarkçı Kemal diyor. Bizim 40 yıl siyasi hayatımızda böyle bir şey yok."

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir