Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erdoğan: 'Siz Ne Olacağınızın Hesabını Yapın'

-

Suriye'nin Cerablus bölgesine düzenlenen askeri harekât ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri 'Suriye Türkiye için şöyle olacak böyle olacak’ diye meydan okuyor. Buradan onlara sesleniyorum. Siz ne olacağınızın hesabını yapın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, engellilerin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmelerine ilişkin Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki atama ve kura töreninde yaptığı konuşmada, Suriye'deki terör örgütlerine yönelik operasyon düzenlendiğini söyledi.

Salih Müslim'e yanıt: 'Siz ne olacağınızın hesabını yapın'

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, harekâtın başlamasının ardından Twitter hesabından "Türkiye Suriye bataklığında çok şey kaybedecektir" dedi

'Fırat Kalkanı' operasyonun saat 04.00 itibariyle başladığını belirten ve PYD Eş Başkanı Müslim'e isim vermeden yanıt veren Erdoğan, şöyle konuştu: 

"Türkiye'ye tehdit unsuru oluşturacak olan kim olursa olsun onlara karşı bu millet, ordusuyla polisiyle korucusuyla ve milleti ile vardır, var olacaktır. Şu anda ne yazık ki Suriye'den ülkemize, Gaziantep, Kilis ve tüm bu bölgelere yapılan bu tür saldırılar artık işi bir yere kadar getirdi. Artık son, dedik ki 'bu iş burada noktalanması lazım' ve bu sabah 04.00 itibarıyla süreç başladı. Artık bu işi çözmemiz gerekiyor. Birileri meydan okuyorlar, 'Suriye Türkiye için şöyle olacak, böyle olacak.' diye. Onlara ben buradan sesleniyorum, siz ne olacağınızın hesabını yapın.

Tüm Detayları ile TSK'dan 'Fırat Kalkanı' Harekâtı: Türk Tankları Suriye'de - onedio.com
Tüm Detayları ile TSK'dan 'Fırat Kalkanı' Harekâtı: Türk Tankları Suriye'de - onedio.com

'Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumakta kararlıyız'

Şu kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ifade etmek istiyorum: Türkiye, Suriye'de sahneye konulmaya çalışılan oyuna, oldubittiye asla rıza göstermeyecektir. Gerekirse meseleye bilfiil el koymak da dahil tüm imkanlarımızı kullanarak Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumakta, bu ülkenin kendi halkının iradesiyle yönetilmesini sağlamakta kararlıyız.

'Başaramayacaksınız'

Tekraren ifade ediyorum, başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız."

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CerablusFırat KalkanıGaziantepKilisRecep Tayyip ErdoğanSuriyeTerörTwitter
Görüş Bildir