Erdoğan: 'Saldırı, Dünyaya Ülkemiz Aleyhinde Propaganda Yapmayı Hedeflemektedir'

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrası yayınladığı mesajda, "Bu saldırı, terör örgütlerinin masum sivilleri hedef alan karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu saldırının, herhangi bir sonuç elde etmeyi değil, sadece ve sadece masum insanların kanı ve acısı üzerinden dünyaya ülkemiz aleyhinde propaganda malzemesi üretmeyi hedeflediği açıktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu saldırı, terör örgütlerinin masum sivilleri hedef alan karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu saldırının, herhangi bir sonuç elde etmeyi değil, sadece ve sadece masum insanların kanı ve acısı üzerinden dünyaya ülkemiz aleyhinde propaganda malzemesi üretmeyi hedeflediği açıktır." dedi.

Atatürk Havalimanı'nda Saldırı: 28 Kişi Hayatını Kaybetti - onedio.com
Atatürk Havalimanı'nda Saldırı: 28 Kişi Hayatını Kaybetti - onedio.com

"Türkiye, terör örgütleriyle mücadelesine sonuna kadar devam edecek"

Erdoğan, "Türkiye'nin terör örgütleriyle olan mücadelesine, ödediği tüm bedellere rağmen, sonuna kadar devam edecek güce, dirayete, imkana sahiptir" ifadesi kullandı.

Atatürk Havalimanı'ndaki Saldırıya Siyasilerden İlk Tepkiler - onedio.com
Atatürk Havalimanı'ndaki Saldırıya Siyasilerden İlk Tepkiler - onedio.com

"Dünyanın terör örgütlerine karşı kararlı bir duruş sergilemelerini bekliyoruz"

"Dünyanın özellikle de Batı ülkelerinin, yönetimleriyle, parlamentolarıyla, medyasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla terör örgütlerinin bu oyununa karşı artık kararlı bir duruş sergilemelerini bekliyoruz" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Herkes şundan emin olsun ki terör örgütleri için İstanbul ile Londra'nın, Ankara ile Berlin'in, İzmir ile Şikago'nun, Antalya ile Roma'nın bir farkı yoktur. Şayet tüm devletler, tüm insanlık olarak el ele verip, terör örgütlerine karşı ortak mücadele yürütmezsek, bugün aklımıza getirmekten dahi korktuğumuz ihtimallerin hepsi de birer birer gerçekleşecektir."

tccb.gov

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAntalyaİstanbulİzmirRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir