Erdoğan: 'Silah Bırakıp Ülkeyi Terk Etsinler'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan: 'Operasyon da Görüşme de Sürecek'

Erdoğan: 'Operasyon da Görüşme de Sürecek'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'Önemli Olan Kadroların Türkiye'yi Terk Etmesi'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelere ilişkin, "Siyasi uzantılarla müzakere edebileceğimizi söyledik. Önemli olan bölücü terör örgütünün kadrolarının Türkiye'yi terk etmesidir" dedi.

Nijer Cumhurbaşkanı ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada, "Artık Afrika bir sömürü merkezi, bir sömürü bölgesi olarak görülmemelidir. Afrika'da bulunan emperyal güçler Afrika'dan aldıklarının karşılığının hakkıyla vermelidirler. Eğer bunu hakkıyla vermiyorlarsa tarih onun hesabını kendilerinden soracaktır" dedi.

"PKK'nın provokasyonları yeni değil"

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, İmralı ile yürütülen görüşmelere ilişkin konuştu. Erdoğan, PKK'nın provokasyonlarının yeni olmadığını belirterek, "Bu tür, barışa yönelik girişimlerde her zaman bölücü terör örgütü elinden gelen her tür olumsuz gayreti göstermiştir" dedi.

"Operasyonlar sürecek"

PKK'ya yönelik operasyonların süreceğini söyleyen Erdoğan, "Daha önce de söyledik, 'Operasyonlar konusunda bölücü terör örgütüyle mücadelemiz sürecektir. Fakat siyasi uzantısıyla müzakereleri yapabiliriz' dedik. Şu anda da aynı noktadayız. Bu konuyla ilgili samimiyetimiz son günlerde attığımız adımlardır" diye konuştu.

"Derdimiz bağcı dövmek değil"

Erdoğan, İmralı görüşmeleriyle ilgili soru üzerine "Bu konuda herkes dikkatli olmalıdır. Çünkü bizim derdimiz bağcı dövmekten öte milletimizin huzurudur, mutluluğudur" dedi.

"Kadroları silah bırakıp Türkiye'yi terk etmeli"

Başbakan Erdoğan, PKK'nın silah bırakması yönündeki girişimlere ilişkin soru üzerine "Bizim buradaki tek ifademiz daha öncede söyledik biliyorsunuz. Bölücü terör örgütünün kadrolarının ülkeyi terk etmesidir. Nasıl? Silahı bırakmak suretiyle terk etmesidir" dedi.

Suriye'deki takas

Suriye'deki esir takasına ilişkin de bir soruyu yanıtlayan Başbakan Erdoğan, "Konuyla ilgili olarak gerek Katar'ın gerekse Türkiye'den bir sivil toplum kuruluşunun girişimleriyle bu başarılan bir süreç oldu. Burada 4 Türk'ün ve birkaç tane Filistinli'nin de içlerinde olduğu bir süreç" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'Silah Bırakıp Ülkeyi Terketsinler'

Erdoğan, terör örgütünün silah bırakması yönündeki girişimlere ilişkin "Buradaki tek ifademiz, terör örgütünün kadrolarının silahı bırakmak suretiyle ülkeyi terk etmesidir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nijer Cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf ile yaptığı ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Artık Afrika bir sömürü merkezi, bir sömürü bölgesi olarak görülmemelidir. Afrika'da bulunan emperyal güçler Afrika'dan aldıklarının karşılığının hakkıyla vermelidirler. Eğer bunu hakkıyla vermiyorlarsa tarih onun hesabını kendilerinden soracaktır" dedi.

"Terör örgütüyle mücadelemiz sürecek"

Başbakan Erdoğan, bölücü terör örgütünün provokasyonlarının yeni olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Bu tür, barışa yönelik girişimlerde her zaman bölücü terör örgütü elinden gelen her tür olumsuz gayreti göstermiştir. Daha önce de söyledik, 'Operasyonlar konusunda bölücü terör örgütüyle mücadelemiz sürecektir. Fakat siyasi uzantısıyla müzakereleri yapabiliriz' dedik. Şu anda da aynı noktadayız. Bu konuyla ilgili samimiyetimiz son günlerde attığımız adımlardır."

İmralı görüşmeleri

Başbakan Erdoğan, İmralı görüşmeleriyle ilgili soru üzerine "Bu konuda herkes dikkatli olmalıdır. Çünkü bizim derdimiz bağcı dövmekten öte milletimizin huzurudur, mutluluğudur" dedi.

"Bölücü terör örgütünün kadroları ülkeyi terk etmeli"

Erdoğan, terör örgütünün silah bırakması yönündeki girişimlere ilişkin soru üzerine "Bizim buradaki tek ifademiz daha öncede söyledik biliyorsunuz. Bölücü terör örgütünün kadrolarının ülkeyi terk etmesidir. Nasıl? Silahı bırakmak suretiyle terk etmesidir" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanBaşbakanİmralıKatarRecep Tayyip ErdoğanSuriyeTerör
Görüş Bildir