Erdoğan: 'Önümüzü Kesmeye Çalışıyorlar'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan: 'Önümüzü Kesmeye Çalışıyorlar'

Erdoğan: 'Önümüzü Kesmeye Çalışıyorlar'

Başbakan Erdoğan, TÜBİTAK toplantısında yaptığı konuşmada, "Türkiye terörle mücadelede dün olduğu yerden çok daha ötelerde bir yere gelmiş durumdadır" dedi. "İçeride ve dışarıda, çoğu da birbiriyle bağlantılı pek çok sıkıntı ile mücadele ediyoruz" diyen Başbakan, "Önümüzü kesmeye, rotamızı değiştirmeye çalışıyorlar" dedi.

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu (BTYK) Başbakan Erdoğan başkanlığında toplandı.

Toplantının açılışındaki konuşmasına Hakkari'deki terör saldırısında şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek başlayan Erdoğan, "Türkiye olarak içeride ve dışarıda çoğu da birbiriyle irtibatlı pek çok sıkıntıyla mücadele ediyoruz. Ülkemizin gelişmesinden, milletimizin güçlenmesinden rahatsız olan çevreler terör dahil, her türlü aracı kullanarak önümüzü kesmeye, rotamızı bozmaya çalışıyorlar. Biz bu çabaların hepsini de tüm boyutlarıyla yakından takip ediyor, gerekli önlemleri alıyor ve dirayetle uyguluyoruz" diye konuştu.

Bugün Türkiye'nin terörle mücadelede dün bulunduğu yerden çok daha ötelerde bir yere gelmiş durumda olduğunu ifade eden Erdoğan, "Her şeyden önce terör karşısında kararlı bir siyasi iradeye sahibiz. Güvenlik güçlerimiz de teröristlerle mücadele konusunda sarsılmaz bir bir inanca ve cesarete sahiptir" dedi.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz 10 yılda savunma sanayine yaptığımız yatırımların neticelerini almaya hemen her gün daha da güçlenerek devam ediyoruz. Türkiye artık ülke savunması için gereken diğer araç gereçlerle birlikte terörle mücadelede ihtiyaç duyduğu teknolojiyi de kendisi geliştirir ve üretir hale

gelmiştir. Önümüzdeki yıllarda bu konuda çok daha büyük, çok daha hayati neticeler elde ettiğimizi inşallah hep birlikte göreceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBilimHakkariŞehitTerör
Görüş Bildir