“Meclis’e Geldiğiniz Gibi Gidersiniz”

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan: Onlarla Nasıl Siyaset Yapayım

Erdoğan: Onlarla Nasıl Siyaset Yapayım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kanaltürk'teki 'Başbakan'la Özel' programına katıldı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasında satırbaşları:

  • Bu söyleyeceklerim, Türkiye'deki tüm medyaya mesajdır. Bugün Afganistan'da koalisyon güçlerinin kaybı 158. Siz bunu ne bir Fransız, ne bir İngiliz gazetesinde göremezsiniz. Bizde bütün medya bunu verir. Terörün en önemli hedefi propoganda yaptırmak. Bunu burada bedevaya yaptırıyor. Medya kimin yanında yer alacak. Attıkları başlıklara bakıyorsun, köşe yazılarına bakıyorsun. Sizin haber kaynağınız nedir Roj TV mi?

"TERÖRLE KUCAKLAŞANLA NASIL SİYASET YAPAYIM"

  • Biz Ak Parti olarak parti kapatılmasına karşıyız. Anayasa değişikliğinde de parti kapatılmasını kaldıralım diye bir madde getirdik. Ana muhalefet ve muhalefet ve kendi içimizdeki bazı kişilerin hıyanetiyle karşılaştık. Bu yasayı çıkaramadık. Meclisi terk edenler, şimdi biz bu olayın mağduruyuz diyor. Suçlu kimse cezasını o ödesin. Bu başkan olabilir, parti üyesi olabilir. Biz bu konuların hepsini görüşmeye hazırız. Meclis'te 738 tane dosya var. Bunların içinde teröre yardım edenler var, seçim zamanı süreyi aşanlar var. Bunların değerlendirilmesinin yapılması lazım.

  • Terörle kucaklaşanla ben nasıl siyaset yaparım. Türkiye’de artık Kürt meselesi kalmamıştır. Terör meselesi vardır. Kimse asimilasyon politikaları uygulanıyor diyemez. Hizmetse hizmet götürüyoruz.

"KAÇIRILAN MİLLETVEKİLİ 'BUNLAR TERÖRİST' DEMİYOR"

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: “Aygün'ün Kaçırıldığına İnanmıyorum”

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Meclis’e Geldiğiniz Gibi Gidersiniz

BDP’li milletvekillerinin terör örgütü elemanlarıyla kucaklaşmalarının ardından başlayan dokunulmazlıklarının kaldırılması tartışmasına Erdoğan da, “Derdin siyaset değil de terör örgütünden aldığın destekle parlamentoda yer almaksa bir yere kadar“ yanıtını verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Kanaltürk’te katıldığı programda dokunulmazlıktan eğitime, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in çıkışından BDP’lilere, Suriye’deki gelişmelerden öğretmen tayinlerine kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın mesajları özetle şöyle:

ÖĞRETMEN TAYİNLERİ: Parçalanmış aile diye başlığı attığımız zaman duygu sömürüsü haline gelir. Kardeşim, öğretmenlik yapıyorsun evinin etrafına iki okul kuracak değiliz. Birisi senin ilçene rastlayabilir, diğeri başka ilçede olur. İlla aynı ilçede görev yapacağız diye bir şey yok.

İKİNCİ ÖĞRETİME KÖTÜ HABER: Bu konuda kanun çok açık net. Bu gece eğitimi ile alakalı olarak katkı payı olarak geçmiyor. Ücretli eğitim öğretim diye geçiyor. Bu harç değil. Biz neyi kaldırdık, harç diye ifade edilen katkı payını kaldırdık. Şimdi burada böyle bir ücretsiz eğitime gidilsin derseniz arkasından başka şeyler gelir. .

MÜDÜRLERE SERT MESAJ: Müdürler katkı payı alamaz. Beyefendiler niye görevlerini zamanında yapmadılar da son iki haftaya bıraktılar. Lafa geldi mi farklı konuşuyorlar. İlk defa göreve başlayan 1800 TL maaş alıyor. Müdürlerimiz herhalde okullarıyla yaz tatiline çıkıldığında da ilgilenmesi lazım. Eksiğin mi var bunu bildirirsin. Özel idareden müdahale edilmezse benim özel kalemime bildirin takipçisi olurum. Bunların altında ezilmeyiz. Bu iş biraz heyecan işi, aşk işi.

66 AY TARTIŞMASI: Bu işe karşı bir kampanya var 66 ay meselesi ve 4+4+4 meselesinde. Bakın bu 66 ay meselesinde gidip rapor alanları ben evlatlarına ihanetle vasıflandırıyorum. Niye; Benim evladım gerizekalıdır. 2 ay mı evladını iyi noktaya getirecek. Ne demek ya. Ben de babayım. Çocuklarımızı yaşları daha gelmeden okula başlattık. Hatta okul öncesi eğitim aldığı için bir çocuğum ikinci sınıftan başladı. Bırakalım çocuklarımız gitsin rahatlıkla okula başlasın. Niye bundan güceniyoruz. Biz bu 66 ayı rastgele atmadık ki, incelemesini yaptırdık. Biz istiyoruz ki yavrularımız bir an önce okula başlasınlar ve bir an önce hayata girsinler. Okul öncesi eğitimi kaldırdığımız söyleniyor, kaldırmadık. Tam aksine hiçbir dönemde başarılamayanı başardık. Şimdi de bu süreçte bazı eksiklerimiz olabilir. Bir sistem oturtuyoruz. Belki bir senemizi, iki senemizi alabilir. Ama bazı kanallar ideolojik yaklaşımla bazı tipleri çıkartıyorlar. Araştırıyorsun adamın bir iki koleji var o ağızla konuşuyor.

DERSHANE KANUNU HAZIR: Dershanelerin kaldırılması olayı. Dershanecilere sesleniyorum, gelin, dershaneleri birleştirin okul yatırımı yapın, biz de size öğrenci verelim. Bana bir öğrenci maliyeti 2 bin ise bu parayı verelim. Daha önce bu adımı attık. Danıştay iptal etti. Okulu bitiren üniversite şansını yakalasın.

DEMİRTAŞ’A 400 KM TEPKİSİ: ‘400 km PKK’nın kontrolü altındadır’ diyor. Bu ifade çok büyük yalan. Sen kimden yanasın. Teröristten terörden yana mısın, yoksa terörü yok etmekten yana mısın. Domuzdan yana mısın bizden yana mısın? Nasıl 400 km kontrol altına alıyorlar, siz neye göre tespit ettiniz. O bölgeye defalarca gitmiş birisiyim. Dezenformasyon bu.

GELDİĞİN GİBİ GİDERSİN: Biz sürekli bir şey söylüyoruz. Sen siyaset yapacaksan demokrasiden taviz vermeden bunu yapacaksın. Ama derdin siyaset değil de terör örgütünden aldığın destekle parlamentoda yer almaksa bir yere kadar yaparsın. Ondan sonra geldiğin gibi gidersin. Sağlıklı seçim yapılmasına yönelik adımlar da atılacaktır.

MEDYAYA TERÖR AYARI: Bir çalışmamız var. Medya kimin yanında yer alacak, başlıklara bakıyorsunuz, köşe yazarlarına bakıyorsunuz. Sizin kaynagınız ROJ TV midir, mezepotamya mıdır, sosyal medya mıdır? Bunlar ademe mahkûm edilecek, görmezden gelinecek. Bunları ademe mahkum etmek durumundayız. Türk medyası teröre karşı birlikte hareket etmelidir. Amerikan medyası, Fransız, İngiliz medyası bak nasıl davranıyor. Hiç görmemek lazım. Bu tüm medyaya mesajdır.

DOKUNULMAZLIĞI GÖRÜŞECEĞİZ: Biz AK Parti olarak parti kapatılmasına karşıyız. Kendi içimizdeki ihanetlerle bu maddeyi çıkaramadık anayasa değişikliğinde. O zaman meclisi terk edenler şimdi kapatılmaması lazım diyorlar. Mağduruz diyor, BDP o zaman niye terkettin o zaman. Ben suçu işleyen bedelini ödesin diyorum. Dokunulmazlığa gelince terör adi suçlar bunların üzerinde konuşabilirz.

SİYASETÇİ DEĞİLLER: Bunlar (BDP) siyasetçi olmaktan çıktılar. Gidip teröristle kucaklaşana ben nasıl siyasetçi diyeyim. Fezlekelerle başlayan süreç görüntülerini izlediklerimiz 14. maddeden dava olanlar var. Teröre bulaşanlar var. 9 milletvekilinin gösterdiği o tablo yenilir yutulur tablo değildir. Biz böyle milletvekili tanımıyoruz. Bu tür adamlarla neyin müzakeresini yapacaksın.

KÜRT MESELESİ AŞILDI: Türkiye’de kürt meselesi aşılmıştır. Bir terör ve PKK sorunu vardır. Siyasal Kürtçülük vardır. Böyle bir durumda biz mücadeleyi sürdürüyoruz, südüreceğiz.

ÇİÇEK’E SİTEM: Meclis başkanımızın iyi niyetimden şüphem yok. Meclis başkanı bugüne kadar yaptığı uygulamayı yapsaydı çok daha isabetli olurdu. Partilerin grup başkan vekilleriyle değerlendirseydi çok daha isabetli olurdu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCemil ÇiçekDanıştayDershaneİngiltereÖğretmenRecep Tayyip ErdoğanSosyal MedyaSuriyeTerörTürkiye Büyük Millet Meclisiaşk
Görüş Bildir