Erdoğan: 'Oligarşinin Belini Başkanlık Sistemi Kırar'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan: 'Oligarşinin Belini Başkanlık Sistemi Kırar'

Erdoğan: 'Oligarşinin Belini Başkanlık Sistemi Kırar'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ''Bürokratik oligarşinin belini Başkanlık sistemi çok daha rahat kırar. Olay orada çok farklı şekilde gelişir. Karar alma, çok daha seri noktaya gelebilir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği(TÜMSİAD) Genel Kurulu'na katılarak bir konuşma yaptı.

Başkanlık sistemine vurgu yapan Erdoğan, ''Bürokratik oligarşinin belini Başkanlık sistemi çok daha rahat kırar. Olay orada çok farklı şekilde gelişir. Karar alma, çok daha seri noktaya gelebilir'' dedi.

Bahçeli'ye eleştiri

Konuşmasında Bahçeli'yi eleştiren Erdoğan, ''Milliyetçiyim diyen MHP Genel Başkanı önce gitsin bu milletin edebinden nasiplensin, bu milletin adabını öğrensin'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'Oligarşinin Belini Başkanlık Sistemi Kırar'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Öyle meslekler vardır ki cesaret ister, yürek ister. İşadamlığı, girişimcilik, ihracatçılık cesaret isteyen, yürek isteyen bir mevkidir. Korku varsa büyüme olmaz. İşadamı, iş dünyası ne kadar cesur olursa, ne kadar girişken olursa başarı da o kadar yüksek olur.

Aynı şey siyaset için de iktidar için de geçerlidir. Siyaset de iktidar da korkaklara göre bir yer değildir. Başbakan, bürokrat korkarsa o ülke ileriye doğru bir adım atamaz.

Bir çok yerde önümüzde hala engeller var. Bunları aşmamız lazım ama aşamıyoruz. Risk alınmazsa, heyecan, coşku, aşk olmazsa o ülke ileriye doğru tek bir adım atamaz, yerinde sayar, hatta geriye gider. Türkiye olarak biz bunu çok acı tecrübelerle yaşadık. Değişimden, reformdan, yatırımdan, özgürlükten korktular.

Hükümet olarak biz de risk almayabilirdik, idarei maslahatı bir yöntem olarak tercih edebilirdik, statükoyu daha da güçlendirmeyi seçebilirdik. Milletten yetkiyi alır, rehavet içinde biz de günümüzü gün edebilirdik.

Ülke ülke dolaşıp anlaşmalar yapmayabilirdik. Egemen Efendi senin ne işin var, otur. AB ülkelerini neden dolaşıyorsun. Zafer Bey senin ne işin var, otur ya. Hayati Bey ne dolaşıyorsun otur. Onlara kalsa böyle derler...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiBaşbakanMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanTercihaşkolay
Görüş Bildir