Erdoğan: 'OHAL'i Belki Üç Ay, Belki Üstüne Üç Ay Daha Uzatacağız, Size Ne?'

 > -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Avrupa Parlamentosu'un aldığı 'müzakerelerin durdurulması' kararı, Can Dündar ve Gezi Parkı Erdoğan'ın açıklamalarının hedefindeydi. Erdoğan Avrupa'ya 'OHAL belki 3 ay daha uzatılacak, size ne?' diye seslendi. Can Dündar için ise 'terörist, köşe yazarı müsveddesi' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Yeni İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri ile Çevre Yatırımları Toplu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

'Neden idam istiyorsunuz diyorlar; sana ne?'

'Ben Hans'ın ağzına, George'nin ağzına bakarak karar vermem, ben halka göre karar veririm. Halkım idam mı diyor, parlamentoya gelir. Parlamento da idam diyorsa bana gelir. Ben de bu kararı onarım. Şimdi AB'deki birileri 'Niye idam istiyorsunuz' diyorlar. Sana ne? Benim 248 tane şehidim var. Bekara karı boşamak kolaydır, benim 2193 gazim var. Bunlar rahat, dert değil, dert değil...'

'OHAL'i belki üç ay daha uzatacağız, size ne ya?'

Erdoğan, AB'nin OHAL eleştirilerine de yanıt vererek, 'Fransa üç ay, üç ay, altı ay uzattı. Siz Fransa ile böyle bir karar aldınız mı? Fransa seçimleri sebebiyle yeniden uzatmayı düşünüyorlar. Türkiye, yaşadığı darbe girişimine ve terör eylemlerine rağmen OHAL’in henüz üçüncü ayında. Belki üç ay belki üstüne üç ay daha uzatacağız, size ne ya?' dedi.

Can Dündar için; 'terörist ve gazeteci müsveddesi' ifadeleri

Erdoğan gazeteci Can Dündar için de ağır ifadeler kullarak 'İşte bir tane terörist, köşe yazarı, köşe yazarı müsveddesi, 5 yıl 10 aya mahkum oluyor, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor ve kaçarak Almanya'ya gidiyor. Almanya da bunu ağırlıyor. Niye kaçıyorsun. Diktatörün olduğu bir ülkede sen kaçabilir misin?' dedi.

'Bu ahlaksızlara sorun bu ülkeye kaç ağaç diktiniz?'

'Türkiye özellikle son 3 yıldır bir ateş çemberinden geçiyor. Bu mücadelenin adını doğru koymak lazım. Cumhuriyet'ten sonra yeni bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz. Üstelik bu savaşı tek bir cephede değil askeri, siyasi, ekonomik veriyoruz. Gezi ile çevre hassasiyetini tehdit algısı ile kaos çıkarmak istediler. Bu ahlaksızlara sorun bu ülkeye kaç ağaç diktiniz?'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir