Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erdoğan: 'Ne Dolmabahçe Mutabakatı Ya?'

77PAYLAŞIM

Adana'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Meclis'in 96'ıncı yıl dönümü sebebiyle özel oturumla toplanan TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Dolmabahçe mutabakatına işaret eden HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel'i eleştirdi. Erdoğan, "Dün Meclis'te konuşma yapıyorlar siyasi partilerin başkanları. Bir tanesi iç savaştan bahsediyor, terör örgütü arkasında ya. İkide bir, Dolmabahçe mutabakatından bahsediyor. Ne Dolmabahçe mutabakatı ya? Nereden çıkmış böyle bir şey? Böyle bir mutabakat falan söz konusu değil. Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı söz konusu değildir, olmamıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAdana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen, Samsun Makina Sanayi AŞ Adana Fabrikası ile yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

Açılışı yapılan 130 milyon dolarlık fabrikanın yıllık 300 bin tonluk üretimi, 500 kişilik istihdamıyla sadece ülkede değil dünyada da önemli bir yere sahip olacağını belirten Erdoğan, bu tören vesilesiyle tekstilden makineye, gıdadan plastiğe kadar farklı alanlarda 49 ayrı fabrikanın toplu açılışlarını yaptıklarına işaret etti. Erdoğan, toplam 1 milyar lirayı aşkın bu yatırımların binlerce kişilik yeni istihdam alanı oluşturduğunu kaydetti.

"Gerçek Türkiye fotoğrafı işte bu eserlerdir" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Türkiye'ye bakınca sadece hendekleri görenler, bunlara sesleniyorum, 'Bu hendekleri kazdıranlara bakın' diyorum. Türkiye'ye bakınca, sadece terör olaylarını görenler, o olayların müsebbibi olan, örgütü besleyen, teşvik eden ve destekleyenlerdir. Türkiye'ye bakınca sadece Suriyelileri, sadece çaresiz göçmenleri görenler, o insanların ülkelerini yaşanmaz hale getirenlerdir. Halbuki gerçek Türkiye, üreten Türkiye'dir, büyüyen Türkiye'dir, her alanda tarih yazan Türkiye'dir. Adana'ya, Adanalı kardeşlerime işte bu çabalarıyla, gayretleriyle, azimleriyle Yeni Türkiye'nin inşasına verdikleri destek için şükranlarımı sunuyorum."

'İkide bir Dolmabahçe mutabakatından bahsediyor'

Dolmabahçe'deki çözüm süreci mutabakatına İmralı heyeti, İçişleri Bakanı ile Başbakan Yardımcısı ve koordinatör Akdoğan katılmıştı.

Siyasi parti başkanlarının, TBMM'nin kuruluşunun 96'ıncı yıl dönümü dolayısıyla özel gündemle toplanan TBMM Genel Kurulu'nda birer konuşma yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Dün Meclis'te konuşma yapıyorlar siyasi partilerin başkanları. Bir tanesi iç savaştan bahsediyor, terör örgütü arkasında ya. İkide bir, Dolmabahçe mutabakatından bahsediyor. Ne Dolmabahçe mutabakatı ya? Nereden çıkmış böyle bir şey? Böyle bir mutabakat falan söz konusu değil. Bu iktidarın terör örgütüyle bir mutabakatı söz konusu değildir, olmamıştır"

Meclis, 96. Yıl Dönümü İçin Özel Gündemle Toplandı - onedio.com
Meclis, 96. Yıl Dönümü İçin Özel Gündemle Toplandı - onedio.com

TBMM Genel Kurulu, dün Meclis'in 96'ıncı yıl dönümü dolayısıyla özel gündemle toplanmış, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve siyasi parti liderleri birer konuşma yapmıştı.

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir