Erdoğan: 'Kendime 100 Bin TL Bağış Yaptım'

-

YSK, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeki 100 bin TL tutarındaki bağışı ‘Kendi kendine yaptığı’ savunmasına ikna oldu ve ‘usulsüzlük’ bulmadı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Erdoğan'a 55 milyon 260 bin 778 TL tutarında bağış yapılmıştı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı kampanyasında ortaya çıkan 100 bin TL’lik usulsüz bir bağışın “Erdoğan’ın kendi kendine yaptığı” savunmasına ikna oldu.

BirGün gazetesinin haberine göre, YSK’nin 22 Kasım’da aldığı Cumhurbaşkanı adaylarına yapılan bağışlar ve harcamalarla ilgili kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. YSK, Erdoğan’ın, bağış için alt sınır olan 9 bin 82 TL’den daha fazla olan 100 bin liralık bir bağışı kimin yaptığına ilişkin Erdoğan’dan açıklama istedi.

Erdoğan adına YSK’ye savunma gönderen avukat Ali Özkaya, seçim hesabı olarak açılan bu hesaba 100 bin TL’lik bağışı Erdoğan’ın kendisinin yaptığını ve bu paranın harcanmadığı gerekçesiyle Erdoğan’a iadesini istedi.

YSK savunmayı kabul etti ancak kararında, 100 bin TL’nin iade talebini ise paranın “Hesaba yatırılış tarihi itibarıyla seçim harcamaları sırasında öncelikle harcandığını” kabul ederek reddetti.

Kaynak: Nurcan Gökdemir Birgün

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Recep Tayyip ErdoğanYüksek Seçim Kurulu
Görüş Bildir