Erdoğan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nu Erteliyor

-

Erdoğan İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu'nu Erteliyor

Erdoğan İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu'nu Erteliyor

AKP’nin işçi sağlığını ve güvenliğini piyasa koşullarına terk etmesi nedeniyle eleştirilerin hedefi olan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu şimdi de esnafların talepleri üzerine erteleniyor.

Başbakan Erdoğan’ı ziyaretinde esnaf ve sanatkârların sorunlarına ilişkin TESK’in acil talepler listesinde yer alan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda değişikliğe gidiliyor.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun ertelenmesinin esnafı rahatlattığını belirtti.

Anka'da yer alan habere göre Paladöken, “Uygulama için sürenin kısa tutulması esnafımızı sıkıntıya sokmuştu. Ancak şimdi sürenin 4857 sayılı İş Kanunu’nun 81’inci maddesi kapsamında çalışanlar hariç kamu kurumları ile 50’den az çalışanı ve az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri için kanun yayımı tarihinden itibaren 4 yıl sonraya erteleniyor. Yine 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 1 yıl sonra (30 Haziran 2013) uygulamaya başlanacakken şimdi 1 yıl daha eklenerek 2 yıl süreyle uzatılacaktır” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakan
Görüş Bildir