Erdoğan'ın İşsizlikten Yakınan Gence Yanıtı: 'Kalitesini İspatlayan İş Bulur'

 > 
91PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversite mezunlarının işsizliğinden yakınan gence "Kalite, kalifikasyon noktasında kendini ispatlıyorsa bir genç, iş bulur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gençlerle buluştu. Erdoğan, bir gencin "Birçok arkadaşımız üniversiteden mezun oluyor. Fakat istihdam sorunu yaşıyor. Burada bir planlama sorunu mu var?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

 "İşsizlikte iyi bir noktaya geldik diyebilirim. O da şu; ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir dönemde, özellikle de 13 civarında bir konumdayız işsizlikte. Bu son açıklanan rakam da aslında ciddi bir artış sayılamaz.Turizmde çok çok iyi bir konumdaydık fakat bu Kovid meselesi sebebiyle turizmdeki düşüş ister istemez istihdamı da olumsuz etkiledi. En çok istihdamı yapan bizim iktidarımızdır. Çok ciddi istihdam yaptık. Hem sağlıklı olanlar için hem engelli olanlar için ciddi istihdamlar yaptık. İş nereye geliyor garanti noktasında, kalifikasyona geliyor. Ve kalite, kalifikasyon noktasında kendini ispatlıyorsa bir genç, iş bulur."

Erdoğan'ın açıklaması 🎥

Erdoğan'ın yorumuna sosyal medyadan tepkiler geldi 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir