Erdoğan'ın 'Hiçbir Avrupalı Sokağa Güvenle Adım Atamaz' Sözleri Sosyal Medyada Tartışılıyor

 > 
116PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaptığı konuşmada Hollanda'da yaşanan hadiseleri anımsatarak Batılı devletlere seslendi ve 'Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir. Dünyanın her yerinde bu yaşananlar çok yakından takip ediliyor. Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, hiçbir Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz' ifadelerini kullandı.

Tutuklu gazeteciler ile ilgili Avrupa'nın liste gönderdiğini belirten Erdoğan "Bunların gazetecilikle ne ilgisi var da liste yapıp ülkemize gönderiyorsunuz?" sorusunu yönelterek, "Biz asıl niyetin farkındayız. İşin ucu kendilerine dayanınca demokrasiyi, hakkı, özgürlükleri, adaleti, refahı rafa kaldırmakta beis görmeyenler, mesele Türkiye olunca hemen yüzlerine bir maske takıyorlar. Biz de bu şekilde maskeyle karşımıza çıkanlara artık haydut muamelesi yapma kararı aldık. Öyle ya, saklayacak bir şeyin yoksa niye maske takıyorsun? Çık ortaya, delikanlıca, 'Benim Türkiye ile meselem var, bölünmesini, parçalanmasını istiyorum.' deki herkes kimin ne olduğunu görsün" dedi.

'Tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz'

Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir. Dünyanın her yerinde bu yaşananlar çok yakından takip ediliyor. Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz. Türkiye olarak, Avrupa ülkelerini demokrasiye, insan haklarına, özgürlüklere saygılı olmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki, bu değerlere bizim kadar özellikle Avrupalı'nın ihtiyacı vardır."

Kılıçdaroğlu: 'Bütün dünyayı tehdit eden bir cümledir ve son derece tehlikeli'

Erdoğan’ın sözleriyle ilgili, “Böyle bir cümleyi Türkiye’nin değil, dünyanın hiçbir cumhurbaşkanı kullanmamalı. Kendi vatandaşı değil, bütün dünyayı tehdit eden bir cümledir ve son derece tehlikeli” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu Batılı ülkelerin de tavrını eleştirerek 'Bizi rahatlıkla AB’ye uyum sağlayacak bir ülke olarak görmeyebilirler. Dolayısı ile ben AB’nin Türkiye’ye dürüst davranmadığını ve çifte standart uyguladığını kabul ediyorum' dedi.

Erdoğan'ın Avrupa'ya yönelik sözleri sosyal medyada da yankı buldu

Erdoğan'ın Avrupa'ya yönelik sözleri sosyal medyada da yankı buldu
Erdoğan'ın Avrupa'ya yönelik sözleri sosyal medyada da yankı buldu
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir